Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Бубина на компресор w208


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 Tondev

Tondev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    CLK 200 kompressor

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:20

Здравейте колеги. Имам нужда от малко помощ . Немога да намеря точното наименование на бобината на компресора и евентуално дали се продава някъде като отделна част. Ако може някакъв насочващ линк или информация ще съм ви много благодарен! 

 

Поздрави! 


  • 0

#2 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:43

Бобината за запалителните свещи или?? Нещо не мога да разбера въпроса.


  • 0

#3 Tondev

Tondev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    CLK 200 kompressor

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:47

Ами в сервиза ми го обясниха така.. "Бобината на компресора (не на климатика , а на самия компресор).Магнитния съединител на компресора." И аз не разбрах точно какво имаше впредвид момчето.. Всъщност проблема е такъв , че тази бобина е дала на късо и е изгорила някаква платка в компютъра , която отговоря за правилното управление на компресора. 


  • 0

#4 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:56

Ясна е работата, никаква бобина не ти трябва, трябва ти ел. магнитна шайба за компресора.

Отделно от това ти трябва и... чакай да го намеря..


  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:57

Moже да е заминал магнита на компресора. Вероятно е възможно и да се рециклира.
Тези глупости за изгорелите платки се направи, че не си ги чувал!


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2013 - 15:59

Ама чакай бе пич, нали пуска вече тема в която ти се отговори. Прочети хубаво темата от линка, който ти дадох в другата ти тема: http://forums.mbclub...отещ-компресор/


  • 0

#7 Tondev

Tondev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    CLK 200 kompressor

Публикувано 03 октомври 2013 - 16:16

Тази тема си я четох като за домашна всяка вечер :) Оказва се , че моя проблем е по-различен от на колегата. Проблема по колата наистина идва от компютъра. Както обясних в преданата тема , нещо не позволява на дроселовата клапа да се отваря и затваря , като стои само в полу-отворено положение. Мислех че самата клапа е повредена , но след напревени тестове се оказа , че самата тя си работи перфектно. Компютъра го пратихме в Пловдив и от там казват , че повредата не е причинена от изгарянето на транзистора , посочен от колегата в темата от линка , а от някаква платка или нещо подобно. Дали лъжат или не , немога да знам , понеже не разбирам от компютри на автомобили.. Дали е само това реле или наистина има изгоряло нещо друго е загадка , а може би и ще си остане загадка. От Пловдив казват че утре го пращат към Бургас , поправен. Човека , който се занимава с колата , обясни , че ще е добре да се смени бобината , защото тя е повредила компютъра по някакъв начин..Това дали е възможно нямам представа. Въпросът е да оправят колата , а какво точно ще и се прави , не ме интересува особено , най-малко защото нямам представа от такива ремонти. С две думи , доверявам се на сляпо. Нямам избор. Надявам се да са коректни и да ми казват истината.В крайна сметка ремонтът до сега е за не по-вече от 200 лева , заедно с поправката на компютъра и смяна на свещи , диагностика и т.н., което според мен е приемливо. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни