Към съдържанието

  •  

Снимка

Спиране от движение за спукано стъкло ??!??


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#1 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 19 юни 2013 - 16:37

Здравейте колеги! 

Вчера ми се спука предния джам...  Така и не разбрах как стана, но предполагам, че се е случило докато съм я мил. Логичното за мен обяснение, е че стъклото се е нагорещило прекалено много от жегата и се е спукало заради досега си със студената вода. Както и да е де..  Малшанс. Обаче неска един ушак ме заплашваше, че можело да ми спрат колата от движение заради тази пукнатина. Тя е 1 на брой, тънка е (от външната страна на стъклото), движи се от колонката към средата и дължината и е около 30 санта. Та ушев гъбаркал ли ме е, или да мисля вариант да сменям бързо джама ?


  • 0

Немеца го е измислил !


#2 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 19 юни 2013 - 17:11

Спират и са си в правото после трее минеш ГТП за да си я върнеш в движение

Сменяй джама и по сериозно с властите ;)


Този пост е редактиран от Наско: 19 юни 2013 - 17:11

  • 3
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#3 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2013 - 18:49

Пробвай с -  "днес се  получил фала" - за да избегнеш санкцията  ако е разбран, иначе гориш. Настрой се да го смениш  защото със спукан преден джам няма да можеш да минеш ГТП. С колата на жена ми имаше такава ситуация.


  • 0

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#4 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 19 юни 2013 - 19:11

Аз ГТП го минах преди 3 месеца, тъй че не е проблем тва джама ще се смени до края на другия месец. Ако ме спрат пак ще се правя на ударен, че не съм знаел че неможе да се кара със спукан джам и така. То и днес така стана... въобще си нямах и идея, че могат да ме спрат от движение и човека се оказа разбран. Все пак неможе всичко да знаем нали :) Препоръчайте ми джамджия, фирма за продажба на стъкла или някоя морга в която да има 124 купе. Въпреки че мисля ново да зимам. Чувал съм, че ги лепели, но не ми се експериментира, още повече че стъклото е на ситни дупчици и като грее слънце срещу мене карам на магия... предполагам, че и другите 2ра ръка ще са на същото дередже. 


  • 0

Немеца го е измислил !


#5 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2013 - 20:04

И  аз  от  "Кобра"  го  взех - ново.


  • 0

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#6 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 19 юни 2013 - 20:25

и аз съм с предно и задно стъкло на другата кола и съм доволен от Кобра, добре работят.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#7 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 19 юни 2013 - 20:59

Аз ГТП го минах преди 3 месеца, тъй че не е проблем

 

Тези ГТП-та са доста проблемни :)

Всяко една малко изменение по колата може да ти протака минаването с един ден ...

Стига да решът да се заядът още с теб

Отиваш в Кобра 1 нов европейски джам и спи града


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#8 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 19 юни 2013 - 21:44

Е тва за прегледа е ясно... добре, че ме бяха "пратили", че иначе немаше да го мина... :D Ръчната никва я нема


  • 0

Немеца го е измислил !


#9 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 19 юни 2013 - 21:54

Именно приятел  , за това ти казаха да си по сериозен с органите на реда ;)


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#10 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 19 юни 2013 - 22:42

Именно приятел  , за това ти казаха да си по сериозен с органите на реда ;)

 

Много поучително, но не мисля да съм сериозен в тази ташак държава :)


Този пост е редактиран от BG - 681: 19 юни 2013 - 23:25

  • 0

Немеца го е измислил !


#11 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 20 юни 2013 - 00:23

Еми докато продължаваш да мислиш така, държавата ще си остане ташак.


  • 1

#12 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 20 юни 2013 - 00:40

Добре бате, утре мое да излезеш да протестираш малко срещу мене, белким се опрай тая държава :)


Този пост е редактиран от BG - 681: 20 юни 2013 - 00:40

  • 1

Немеца го е измислил !


#13 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 20 юни 2013 - 04:22

По закон могат да те спрат от движение, а колко е смислен "закона" е друг въпрос, всички стъкла от доста време насам са ламинирани и дали е пукнато или не, не ги бърка особено от към безопасност на хората във и извън купето.. Единствената смислена причина която аз виждам за такъв "закон" е може би защото голяма част от колите (или по-скоро собствениците) в бг ако си спукат стъклата и не е задължително да ги сменят, ще си ги карат така до края на жизнения им цикъл (демек докато не ги зарежат в металекса).. А държавата че не я боли за джамека ти е ясно, и че няма да се оправи ако ти си оправиш джама също е ясно.. Ако попаднеш на "хора" сред "органите на реда" ще ти влязат в положението, както на мен са ми влизали че си карам колата без предница (след катастрофа), а ако попаднеш на боклуци и за най малкото нещо могат да ти скъсат нервите. И да, естествено много хора ще се намерят които ще ти кажат "като нямаш пари да си смениш джама като се пукне - няма да караш", но това не е приложимо в нашата мила "държавица". И както спомена някой като си смениш джама трябва да минеш наново преглед, не защото невероятно много изменяш конструкцията на автомобила при смяна на стъклото, а защото прехвърлянето на лепенки е "недопустимо" според "закона".. 


Този пост е редактиран от Lambo_Rambo: 20 юни 2013 - 04:31

  • 0
Follow your own star...

#14 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2013 - 06:46

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

...................................................................................................... като си смениш джама трябва да минеш наново преглед, не защото невероятно много изменяш конструкцията на автомобила при смяна на стъклото, а защото прехвърлянето на лепенки е "недопустимо" според "закона".. 

 

Ще минеш  ГТП само ако си спрян от движение /или ти прадстои ГТП/ . В  Кобрата  са такива  факири  и  3-те  стикера ги свалят  и слагат на новия джам  а  за нов дават  гаранция и ако нещо стане по тяхна вина /не качествен монтаж/  пак ще ти ги свалят и сложат  и  3-те  стикера без проблеми.


  • 1

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#15 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 20 юни 2013 - 10:16

Шибаняците, ми спреха достъпа до bet-at-home и бет365 ме оставиха без пари ....... и някой ще ми казва, че треало да се държа сериозно и да нямам такова мислене ?!?!?! Цялата държава е невероятен парадокс. Полицай почти нема, сички са ушаци корумпирани и чакат лефче. Мене тая държава не ми е дала нищо само взима и те цака. Никой никъде не е коректен с тебе, всеки гледа да те мине. Кво уважение да имам и към кого ? Уважението се печели приятели, не е по default !!! А у нас освен великата ни история и природа не мисля, че някой/нещо друго заслужава уважение !

 

Иначе по темата. Без да разбирам много все пак мисля, че малко или много пукнатината влияе на сигурността, а това е нещо, на което адски много държа (това е една от причините да карам 124) и джама се сменя максимално бързо... Добре, че има разни хакерчета у нас, та може да влезе човек във въпросните сайтове да си прибере парите поне ...


  • 0

Немеца го е измислил !





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни