Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Фестивал на скарата, Лесковац Сърбия


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юни 2013 - 11:54

На 31 август (събота) тази година, ще има фестивал на скарата в град Лесковац, Сърбия.

Намира се на около 200 км. път от София, като за съжаление пътят не е много хубав, но все пак е изцяло асфалтиран и проходим с лек автомобил. Като уточнение трябва да се направи следното - пресича се граница, по принцип сърбите пускат и само с лична карта, но е препоръчително ако имате червен паспорт. Съто така е задължително автомобилът да има издадена Зелена карта към полицата на застраховката ГО.

Има предложение да посетим мероприятието клубно, като вариантите са два:

1. Тръгваме в събота рано сутринта от София (примерно около 7:00 - 8:00 часа), пристигаме в Лесковац, предполагам, че пътят ще ни отнеме около 3 часа (т.е. около 10:00 - 11:00 часа)... забавляваме се, и се, опитваме прочутата сръбска скара, пийваме бирички и т.н. след което към 22:00 - 23:00 часа хващаме по обратния път.и в ранните часове на нощта сме си в София (това за който е от София де)...

2. Втори вариант - тръгваме по-късно... примерно към 12:00 - 13:00 часа, после същоо, спим там и се връщаме на следващия ден. Предимството на втория вариант е, че няма проблеми с пиене и шофиране. Недостатък на втория вариант е, че излиза по-скъпо заради нощувката.

Проверих малко информация, но под 65 - 70 лв. на човек не ми предложиха нищо в самия Лесковац по време на фестивала (предвид мероприятието, вероятно не е странно, но като за Сърбия ми се струва малко скъпично, да не кажа, че то и за България си е скъпичко).

Втори вариант за нощувка, който ми предлагат е х-л в град Пирот, където цената е 45 лв. на човек. Информация за хотела: "Хотел Sin-Kom, само на 5 минути пеша от центъра на Пирот и на 600 метра от централната жп гара, предлага стаи с безплатен Wi-Fi интернет. Разполага с 24-часова рецепция и паркинг с видеонаблюдение." По данни на туроператора, Пирот е на 57 километра от Лесковац, но по данни на Google Maps е на 92 км. А от София, целият пък е 200 км. което ще рече, че е абсолютно безсмислено да се спи в Пирот.

В случай, че изберем първия вариант - без нощувки, ще бъде по-лесно за организиране, тъй като бройката на пътуващите може да варира дори и в деня на тръгване - няма да се прави резервация за нищо.

Ще очаквам коментари.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 17 юни 2013 - 12:01

Там съм и тази година

Ходя с приятели

Ще се видим


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#3 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 17 юни 2013 - 12:14

и на мен ми стана интересно , ако се сформира група 99% съм с вас :) И колата и аз сме изрядни от към документация :)


  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#4 st16me

st16me

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 638 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил

Публикувано 17 юни 2013 - 13:52

Миналата година бях и не съм доволен. Ако някой иска да си припомни Б-я през 1999г., там е мястото- ще намери анцузите , маратонките и мошенниците на дребно.


  • 1

#5 Merconite

Merconite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 115 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, Андройд и хубави жени!
  • Автомобил:
    Mercedes E200 kompresor 1999
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юни 2013 - 16:36

Аз съм ЗА! Ходил съм преди няколко години и е много хубаво. 
Звучи ми по-добре 1ви вариант. (лично мнение!) 


  • 0
Собствениците на Мерцедес се обиждат когато техния Benz бива сравняван с други коли.

#6 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 18 юни 2013 - 05:44

Не виждам смисъл от ранното пристигане. Цялата скариада не отнема повече от час и половина-два за разглеждане, да не кажа че повечето "атракции" почват вечерта. Виж засядането може да отнеме и доста повече време.

Аз също не съм очарован от посещението ми миналата година. Но бих отишъл пак, за да видя че е същото.

Като вариант за спане - Хотел Нарцис на Власинско езеро.


  • 0

#7 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 август 2013 - 23:21

Така, колеги, датата наближава - другия уикенд е!

 

Аз лично отивам... ще пътувам по обяд, хапване, пийване и тия три неща... и привечер тръгвам обратно - без нощувки.

Твърдия алкохол ще го пропусна.

 

Ако някой ще идва - казвайте, да се организираме за час и място за тръгване?


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#8 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 26 август 2013 - 20:39

Живот и здраве - среща там. Пред ресторант "Камионджии".


  • 0

#9 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2013 - 21:05

Veni Vidi Vici - ходихме, разгледахме, хапнахме, разходихме се, пак хапнахме, пак се разходихме, па хапнахме трети път...

Не беше зле, доволен съм от скарата...

 

Малко проблемация се образува на границата заради гастърбайтърите от Турция, които бяха направили задръстване на Калотина.

Минахме през Стрезимировци, обаче плановете за супер ранно тръгване малко се провалиха, тръгнахме от София в 9 часа и бяхме на границата в 11:30 като се наложи да почакаме на опашка около 2 часа и 20 минути, но беше забавно и времето мина бързо. Освен това имах дискове на Горан Брегович в колата и подгрявахме за скарата :)

 

На връщане минахме през Ниш, там хапнахме за четвърти път, и после през Пирот, ама там не ядохме повече :) После се прибрахме през Калотина, за което съжалих, защото сръбските митничари имаха не особено добра организация и пак чакахме час и половина, но вече беше полунощ и не печеше жарко срънце, така че не беше толкова фатално...

 

Разбрах, че и други от форума са били там, но не се засякохме или ако някой ме е видял си е траял :)

Като успея, ще метна и някоя снимка :)

 

Между другото, през септември има подобен фестивал в Синая в Румъния... не може да се види нищо различно от този в Лесковац, но пък е готино :)


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#10 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 02 септември 2013 - 11:50

Малеййй... Илийка, диетата е отишла на кино..:D

Дай малко снимки да видиме мръвка по сръбски!


  • 0

#11 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 септември 2013 - 21:35

Аз също бях и честно казано си изкарах по-добре на границата (на влизане де, на излизане беше тъпо да седиш 2 часа на 4км от границата без да мръднеш), отколкото на самата скара. Вярно че си падам малко чревоугодник и съм особено чувствителен към месото, но като изключим едно-две попадения, като цялото не ми харесаха повечето от месата. Първо ми беше тъпо, че аз им разбирам всичко, а те ми се правят че дума не отбират, та трябваше да сричам като първолак. Поръчах 20-тина мръвки, те ми донесоха 10, а вече за колко ме таксуваха... идея си нямам, ама няма значение :). Добре че навреме спрях брат ми да си сипе бирата в чаша, щото ще трябваше да го изнасям с линейка :D. Виж прасенцата добре ги бяха докарали, но останалата част основно беше изключително сухо месо, а това на ребърце и контра филе да не направиш марината си е чисто престъпление :)

 

Иначе по пътя мернах само един колега с едно сиво CLK, дето бях решил да следвам, тъй като бяхме объркали пътя веднъж-дваж, ама той па реши мене да ме пусне отпред и... пак объркахме пътя :D Да ги * и GPS-ите :D.

 

Трябва и да отбележа, че бях приятно изненадан от пътната им обстановка, най-вече долу през трън (брезник ли какво беше) дето минахме. Шосето през планината беше доста новичко и само си плачеше за повече чубанеене, ама не си позволих много. Като си оправя спирачките, тогава :)

 

Виждам обаче споменавате подобен фестивал в Румъния и понеже винаги си търся причина да заредя един багажник с Mountain Dew, то значи ще се ходи и там. Само трябва да разбера кога е :D и къде точно :)


  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 септември 2013 - 00:20

Румънския е в Синая, нещо ей такова е:
 
6250464504_1399d87f6f.jpg
 
6250487020_5013498927.jpg
 
6249927793_5c1d4570e5.jpg
 
6249492513_84087c9bac.jpg
 
6250022726_80b826c84f.jpg

Разликите са две:

1. надписите са на румънски
2. все пак е в Европейския съюз

второто не е за подценяване :)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#13 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 септември 2013 - 09:07

Е ще се ходи значи. И с тях ще се разберем няма проблем. Само знаеш ли кога точно е събитието, че не мога да намеря нищо точно, а май мернах някъде 9-ти Октомври. Не за друго ама 11, 12 и 13-ти ако не се лъжа на Серес ще има разни състезания и прочие и мислех да отскоча и до там да погледам, та да не вземат да се застъпят, че да летя до Румъния да награбя месо и да бегам после за Гърция :D


  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#14 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 септември 2013 - 17:09

Нямам представа кога се пада... 2011 г. се е падало на 23 - 25 септември - уикенд. Ама те ги местят такива мероприятия всяка година.

Сега прегледах в Google и аз нищо не откривам.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#15 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 август 2015 - 16:02

Здравейте, да извадим темата малко от нафталина!

Тази година фестивала на скарата в Лесковац започва на 25/08 и предполагам включва уикенда 29-30/08. Та да питам, има ли желаещи и фенове на сръбската скара, за един воаяж за ден или два (с преспиване)?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни