Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ел. стъкла на МЛ 163


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 09 юли 2012 - 13:13

Здравейте колеги, пиша тази тема, за да може който има проблем с ел. стъклата да му е по-лесно да си ги оправи.
За повечето от Вас, които имате W163 е познат проблема с отварянето на прозорците и неуспяването да се затворят или трудното затваряне. Аз също имах такъв проблем, случваше се дори да не могат да се затворя и се налагаше да разглабям подлакътника и платката (модула) за управление на прозорците, да нагласям пластинките и пак да ги сглобявам. След неколкократното повтаряне на тези действия, реших да си закупя нов модул. Поръчах си такъв модул и като дойде го пробвах и си работеше екстра. След около 2 месеца работа, тръгнах да пътувам и какво според Вас се случи, приятелката ми си отвори прозореца на магистралата и нямаше затваряне, та на магистралата спрях и с подръчни средства го разглобих и направих. Толкова се бях ядосъл, че направо откачих. Щом се прибрах, намерихме схемата за ел. стъклата, отидох до първия магазин за авточасти от който си закупих 2 копчета за ел. стъкла и се прибрах да ги оправям.

След като вече имах схмета, замерихме копчетата, свързах ги с кабелите на предните ел стъкла и изрязох 2 дупки на подлакътника от двете страни (от към шофьора и от към пасажера, така че да може и двамата да контролират и двете стъкла). Искам да Ви кажа, че сега си работят безупречно и дори изглеждат доста добре, светат си и си работят като оригинални. Довечера ще кача снимки, за да ги видите, ако някой иска, мога да му обясня как вървят жиците и кое как трябва да се върже.
Поздрави от мен!
  • 1

#2 pisko

pisko

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен

Публикувано 14 декември 2012 - 00:54

Колега ще можеш ли да качиш някоя снимка да видя как изглежда, че и аз имам проблем с управлението на стъклата ;x :wacko
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни