Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Една много дразнеща групичка във Фейсбук


  • Заключена тема Тази тема е заключена
75 мнения по тази тема

#61 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 18 февруари 2012 - 01:36

Здрасти, колеги няма за какво да водим или да коментираме подобни спорове или да сравняваме марките за мен Мерчо си е Мерчо. Има и Ауди в къщи което наи вече аз карам А4 Б5 и въпреки, че съм Мерцедес фен мога да кажа, че не е по лошо от прекия си конкурент Ц-клас W202. Ауди колкото и еднакво да им изглеждат моделите особено с последните серии са постигнали високо ниво от към дизаин, дори бях силно изненадан, новата 3-ка на БМВ също е малък красавец, новата А4 и Ц-клас също и не смятам, че някоя отстъпва като дизаин или качество на другите макар, че Мерца е 2006 или и 2007. За А6, 5-серия и Е-класата, мога да кажа, че нещата са почти идентични според мен като може би Е-класата на мен ми стои наи елегантна, а маи пак е наи стара като модел. За премиум моделите няма какво да ги коментираме всички са страхотни, но знаем колко сравнения на други премиум продукти ги правят с ЕС-класата, следователно е достатъчно, че този модел е станал еталон за качество и надеждност, въпроса е и за напред да продължи така. В последно време за мен няма разлика, говоря за последните 15-20 години между Ауди, БМВ и Мерцедес в съотношението каквато е била преди 30 в ерата на Сома, Пурите и W140/Прасето/, а да не говорим за W124. Нещата са доста изравнени и както бе казано да Мерцедес вкарва нововъведения, но какво от това като след 3, 6 или 10 месеца ги има вече и в БМВ например. Тук сме се събрали фенове предполагам повечето и можеби разглеждаме нещата по различен начин, а предполагам за редовия клиент нещата имат според мен друго измерение. Има таксита и Дачии и Е-класи, всеки си прави свободно избора, според акъла и възможностите, затова има и толкова марки. Иначе аз при налични средства, нужда и желание бих избрал Мерц. Има история при Мерцедес, обръщаш се назад и виждаш легендарните модели, а нещо с богата история е нещо което вероятно го очаква и достоино бъдеще, както гласи една поговорка. Иначе няма смисал от разправии, спорове и заплашване според мен, неоправдано хабене на нерви е. Иначе ''Сура-тефтер'' много радва :D . Пожелавам на всички да си карате Мерцовете с кеф :mbcb :mbcb


П.С. Ако мога да се обърна към модераторите имам друга регистрация от която не бях писал много време, и съм си затрил паролата вчера след опит за възтановяване по Е-Маила обаче не съм получил такъв и се регистрирах пак. Възможно ли е постовето от предишния акаунт да се прехвърлят на този.
  • 2

#62 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2012 - 11:14

Нещата са доста изравнени и както бе казано да Мерцедес вкарва нововъведения, но какво от това като след 3, 6 или 10 месеца ги има вече и в БМВ например. .


Какво от това ли ? Ти сам си си отговорил няколко реда по-надолу...

Има история при Мерцедес, обръщаш се назад и виждаш легендарните модели, а нещо с богата история е нещо което вероятно го очаква и достоино бъдеще, както гласи една поговорка.

И, въпреки че дизайна може да не бъде харесан от теб, мен или някой друг, то инженерните постижения и нововъведения са факт, който не може да бъде отречен от никой, и именно те продължават да пишат историята на марката.

п.п. За мен дизайна не е най-важното в една кола, но Мерцедеси както старите, така и новите ме грабват също и с дизайна си. Това, което най-много ми харесва е, че няма тотално еднакъв дизайн на всеки един модел. Има сходства, но само толкова.

Този пост е редактиран от Yumerov: 18 февруари 2012 - 11:15

  • 1
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#63 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 18 февруари 2012 - 18:06

Какво от това ли ? Ти сам си си отговорил няколко реда по-надолу...


Прав си колега сам съм си отговорил, явно не си разбрал какво съм имал предвид, и затова пак ще се опитам да поясня, тук сме явно фенове за нас има значение кои, кога, къде, какво разработил и внедрил в автомобилите си, но за редовия копувач едвали това е талкова важно, там всичко малко или много си е просто информация на хартия един вид и във времето се губи според мен за масата потребители кои какво е направил, ето сега колко от новите коли имат колани и АБС, ама Мерцедес ги вкарал, ем хубаво никав проблем, но вече и другите ги имат, казах мен историята ме радва това е Мерцедес, фен съм на марката, но редовите копувачи едвали изхождат от гледна точка на фенове, едвали на повечето хора им пука каква кола карат стига да не се троши всеки ден и да задоволява изискванията им. За дизаина и на мен ми харесва, да не кажа на почти всички нови автомобили, явно дизаинерските отдели на компаниите се трудят доста, а и според мен визията малко или много продава. БМВ и Ауди като че ли обаче вкарват малко по разчупен и агресивен дизаин, докато Мерц се придържат към по класическа концепция, но това е лично мнение. На мен новите Мерцедеси ми харесват много, да не говорим за новия ЦЛС и СЛС АМГ, новата Е-клас купе, абе все красавци. Автомобилната индстрия си се развива и каквото и да си говорим ръководствата на всички марки работят сериозно и това си е.
  • 0

#64 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 февруари 2012 - 09:35

......едвали на повечето хора им пука каква кола карат стига да не се троши всеки ден ...


Чакай-чакай, това с трошенето на съвременните коли като цяло е друга, и съвсем необятна тема за храчене..... :boxing
  • 0

#65 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 20 февруари 2012 - 15:29

Чакай-чакай, това с трошенето на съвременните коли като цяло е друга, и съвсем необятна тема за храчене..... :boxing


Пак да кажа ако съм грешно разбран за да няма недомлъвки, трошенето съм го ползвал като пример за евентуално изискване от клиентите можех да ползвам също и критерии като евтина потдръжка, евтини консумативи или по дълаг гаранционен период, грам не искам да засягам това дали се чупят съвръмените автомобили или не, затова и съм завършил изречението с '' и да задоволява изискваняита им.''
  • 0

#66 petertyp44

petertyp44

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 356 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W126 260SE 1987

Публикувано 20 февруари 2012 - 17:11

Иначе БМВ винаги са били доста приличащи си. Е34 & Е38 са неразличими за нетренираното око.
:)

Само лека поправка - сигурно е техическа грешка
Моделите са Е34 и Е32 :happy
  • 0
Die Mercedes-Benz S-Klasse, fruher vie heute - ein Auto der Superlative!
Публикувано изображение
Uploaded with ImageShack.us

Няма МЕРЦЕДЕС лош.
Бенца си е БЕНЦ велик. Има магия в тази марка - знай го това


#67 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 февруари 2012 - 18:57

Тоя горкия.. до толкова спря Величко.. че почна да ми харесва постовете :D :D
  • 1
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#68 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 23 февруари 2012 - 19:07

Той си мисли,че така си прави гавра.

Не е наред това момче. Толкова болен тип не бях виждал.


На каква база се прави това класиране за "most valuable car brand"?
Още преди време съм засичал това класиране из нета и ми стана странно.
Защо БМВ е преди Мерцедес?

Публикувано изображение
  • 0

#69 BAPHA

BAPHA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бостън
  • Автомобил:
    2008 W204 C350 Sport 268hp
    2012 Toyota Venza

Публикувано 24 февруари 2012 - 03:04

Оценката е малко субективна, защото става дума за нещо неконвертируемо като търговска марка. Иначе са се опитали да направят оценката по най-прецизе начин, ето тук са описали как точно са изчислили коя марка колко струва: http://jalopnik.com/...lobal-car-brand
Все пак ако говорим за пазарна капитализация, Даймлер в момента е пред БМВ, но е доста зад Тойота, примерно.
  • 0
Публикувано изображение

#70 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2012 - 08:27

БМВ може да е най-отпред единствено по брой фенове под 25г.........по друго не се сещам.
  • 1


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#71 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 24 февруари 2012 - 18:57

Тук я има информацията http://news.expert.bg/n296859.Колкото и да не ни се иска БМВ е пред нас в пощи всички класации,за което евала.Работят много,а и шефа им знае как да управлява .Дори ни изместиха в САЩ http://www.dnevnik.b..._marka_v_sasht/ ,ама това е то.Мерцедес има какво да наваксва в някой отношения,но нека е така да за имат стимул да работят и да се доказват.
А най ме яд,че смотаняците от Ауди реализират повече продажби с техните коли с еднаква визия и различен размер http://profit.bg/new.../nid-86176.html

Този пост е редактиран от DEOdriver: 24 февруари 2012 - 19:02

  • 0

#72 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2012 - 21:00

Продажбите са си продажби! Бенцо си е Бенц! :)
  • 2


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#73 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 24 февруари 2012 - 21:49

Продажбите са си продажби! Бенцо си е Бенц! :)


:allhail :allhail :allhail :allhail Бай Васо :cool
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#74 phoenix679

phoenix679

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 354 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:,,,

Публикувано 24 февруари 2012 - 21:50

Продажбите са си продажби! Бенцо си е Бенц! :)

+1
  • 0

#75 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 февруари 2012 - 21:55

Па да. :beer
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни