Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Гаечен ключ на таблото с километража


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 A-class

A-class

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 04 септември 2011 - 23:19

Здравейте!Притежавам А-класа 160 1998г. и онзи ден като запалих на таблото с километража ми се появиха гаечен ключ,часовниче и числото 14 за няколко секунди.На следващия ден всичко се повтори,само че числото беше вече 13.Какво значи това?Маслото ми е сменено преди 6 месеца,а и съм изминала едва 1000 км.Преди една седмица ми смениха свещите,a единият ми фар също е за смяна-преди няколно дни спря да свети(ако това изобщо има нещо общо).Трябва ли да ходя на майстор?
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2011 - 00:28

Това е таймер на колата за смяна на масло.
Трябва да се рестартира при всяка смяна. Щом си го сменяла наскоро, просто отиди в първия по-голям сервиз и ги помоли да ти рестартират интервала за смяна на маслото.
Не знам какво е това с цифрите, никога не съм виждал, но предполагам не е болка за умиране.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2011 - 00:59

На моята кола от известно време като дам на контакт се появява това от картинката, мисля че е за смяна на масло, въпреки че още не е дошло време, но със сигурност всеки ден намалява и не се знае какво ще стане като станат 0 дни..

Публикувано изображение
  • 0

#4 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2011 - 09:29

Към колежката с А класата!Можеш и сама да си нулираш сервизната индикация,аз сама го правя.Разгледай темите в подфорума за А класа,има поне 2,3 които са за нулиране на сервизната индикация. Не е трудно,но стъпките трябва да се следват точно както са обяснени. P.s. Top, като изтече обратното отброяване ще започне да показва с минуси и с продължителен звуков сигнал.Поне при моята кола така се получава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 05 септември 2011 - 21:42

Смяната на маслото не се сигнализира само на преход, ами и на време, 2 години мисля е за нашите автомобили.
Обикновенно сервизния интервал от 15к км се достига преди времевия, но като стигне до 0 не гърми, просто си отбелязва пропуск някъде по компютрите.
Ако не карате със сертифицирано за вашия автомобил масло е хубаво да го подменяте на 10к км.

Не искам да изпадам в спорове защо на 10к км, всеки си има глава на раменете и масло в двигателя, до го сменя когато и с каквото намери за добре. Горното е само съвет.

П.С.
Темата е разисквана и преди, може да се ползва търсачката, пести време и дублажи.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 06 септември 2011 - 11:14

Сервизния интервал за смяна на масло е една година или 365 дни,Другото е пробег ,който е зададен сервизно от 15000км.Съответно,което се достигне първо-времето или пробега.На снимката 220-ката явно не може да навърти 15000км за една година и за това таймера е започнал обратно броене на дните в годишния интервал.
  • 0

#7 A-class

A-class

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 06 септември 2011 - 12:10

Благодаря за съветите!За съжаление не успях да се справя сама.Следвах тези стъпки:
1.Контактен ключ в позиция 2 и веднага натиснете бутона 000.0 ДВА пъти за ЕДНА секунда.
2.Върнете контактния ключ в поз. 0 /изкл/
3.Натиснете и ЗАДРЪЖТЕ бутона 000.0.Завъртете ключа в поз. 2.Дръжте бутона 000.0 натиснат
4.Появява се сервизната индикация за оставащия пробег или време в дни до сервизноно обслужване.
5 След около 10 секунди ще чуете звуков сигнал и новата сервизна индикация за пробег и време ще се появи за около 10 сек.
6.Освободете натиснатия бутон 000.0.
Единственото,което постигнах,е нулиране на километрите.Като паля,гаечният ключ отново се появява и дните вече са 11.Май ще се ходи до сервиза:(
  • 2

#8 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2011 - 23:14

Не се отказвай от първия път..пробвай пак..мисля, че имаше значение и дали вратите са заключени или отключени...ако са били заключени пробвай да ги отключиш, ако не - обратното..че не помня как беше точно..
  • 0

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2011 - 23:17

Да, трябва да са затворени. Дали са заключени няма значение.
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#10 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2011 - 23:36

Сервизния интервал за смяна на масло е една година или 365 дни,Другото е пробег ,който е зададен сервизно от 15000км.Съответно,което се достигне първо-времето или пробега.На снимката 220-ката явно не може да навърти 15000км за една година и за това таймера е започнал обратно броене на дните в годишния интервал.



Февруари месец тая година сменях маслото и филтъра и го ресетнах, дава ми 16900 пробег като се занули, не е минала една година и сега след като боядисваха колата почна да се появява тоя простотия, преди не ми е излизало.
  • 0

#11 remolino

remolino

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Град:Don Benito
  • Автомобил:
    ML 270 CDI-2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 септември 2011 - 04:02

Благодаря за съветите!За съжаление не успях да се справя сама.Следвах тези стъпки:
1.Контактен ключ в позиция 2 и веднага натиснете бутона 000.0 ДВА пъти за ЕДНА секунда.
2.Върнете контактния ключ в поз. 0 /изкл/
3.Натиснете и ЗАДРЪЖТЕ бутона 000.0.Завъртете ключа в поз. 2.Дръжте бутона 000.0 натиснат
4.Появява се сервизната индикация за оставащия пробег или време в дни до сервизноно обслужване.
5 След около 10 секунди ще чуете звуков сигнал и новата сервизна индикация за пробег и време ще се появи за около 10 сек.
6.Освободете натиснатия бутон 000.0.
Единственото,което постигнах,е нулиране на километрите.Като паля,гаечният ключ отново се появява и дните вече са 11.Май ще се ходи до сервиза:(

Много точно описано,само че това е нулиране на сервизен километраж на МЛ и незнам дали ще проработи при тебе...
  • 0

#12 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 септември 2011 - 08:55

Много точно описано,само че това е нулиране на сервизен километраж на МЛ и незнам дали ще проработи при тебе...

Грешиш, колега..за А класа е..явно се припокриват. Аз по този начин си нулирам индикацията вече 2-3 години!
  • 0

#13 remolino

remolino

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Град:Don Benito
  • Автомобил:
    ML 270 CDI-2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 септември 2011 - 02:49

Значи не аз греша,щом се припокриват явно колежката греши някаде в изпълнението.Щото и аз така си го нулирам на МЛа.. :tequilla:
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни