Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Лампата на маслото светва и гасне постояннопобърка ме днес


  • Please log in to reply
35 мнения по тази тема

#31 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 02 август 2011 - 21:00

Сметката е описана - датчик за маслото ,масло,филтри и три крушки на таблото....ми извинявай ма нема как сметката да е 700 лв. Той основния ремонт ще и е кажи речи толко...

Ясно,ма не видях подробен отчет с цени.Има масло и от 5лв.л. и от ,,,,,.Така като вас сметка не се прави.Иначе за основния ремонт,на жигулка,да ,може да стигнат. :lol: .
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#32 Lazar V12

Lazar V12

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 334 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:От всичко по малко !
  • Автомобил:
    Mercedes Benz 600 SEL '1992
    Chrysler Voyager 3.3 AWD '1993
    SAAB 9000 CS '1995
    Fiat Tipo 1.4 '1995
    Fiat 126P '1989
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2011 - 21:18

Ясно,ма не видях подробен отчет с цени.Има масло и от 5лв.л. и от ,,,,,.Така като вас сметка не се прави.Иначе за основния ремонт,на жигулка,да ,може да стигнат. :lol: .

Ми масло от 100лв. литъра не съм виждал но може и да има щото по тая сметка там някъде излиза...
  • 0
Публикувано изображение
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрещното движение може някой да те шибне отзад !!!

#33 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2011 - 21:42

Не знам..нямам касови бележки, ако това питате..нито знам кой филтър колко струва..но знам, че съм от хората, които искат колата им да стане на момента и тя става..Знам, че човекът се е отзовавал винаги, когато съм имала нужда и е идвал и до вкъщи по никое време. Ако ви кажа, че в сервиза на Генади преди 3 години ми взеха близо 4000 лв...кво ще кажете тогава?! Скъпо ми беше-смених го, колата ми стоя там 3 седмици!
Дайте ми координати на майстор или сервиз, който оставя всичката си работа и ми оправя колата бързо и качествено и ще го посетя.
Маслото ми е Castrol Magnatec 10W40 B4, иначе.
  • 0

#34 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 август 2011 - 22:01

М'да,добри но скъпи аргументи.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#35 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2011 - 06:36

Мдааа...кофти цени в тоя сервиз. За моята се ходи все още при Петко (и той не е от евтините, знам), но поне ме взима веднага и оправя нещата още същият ден. Първо му дръннвам естествено по тел.-а и се разбираме. Последно при него смених някъде (май в средата беше, не си записах датата) през Юли един вакум-регулатор - работа + частта = 100 лв. И то сигурно нямаше да се наложи и това, но Май месец ходих да ми сменят предното стъкло с ново (заради пукнатина...камъче от някакъв камион по време на движение) и ония от сервиза на Сим Пет Сим като сваляли старото, ми счупили накрайника на вакума дето влиза тръбичката. После в опит да го оправим в къщи...съвсем се скапа и от това колата беше като "спънат кон", вървеше с половината от 95 коня, скопени. Та така заради стъклото...наложи се и тая смяна и ходене до Петко. Но поне стана за няколко часа. Петко сега е чак до Божурище почти, на ОколоМръсното до Люлин, ама нищо де, свърши работа бързо човека.
А стъклото е ок, английско - Pilkington
.
Сега бубуто е ок, в неделята (14 авг.) само ми смениха и накладки + датчика, кво да се прави, изтъркала съм ги (светна ми една седмица преди това датчика за накладките на таблото).. И лична карта + книжка с новите смених вече... готова съм. :D

  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#36 Хондов

Хондов

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Мерцедес С 200 CDI /T203/85 kW

Публикувано 26 февруари 2022 - 12:22

Светване на жълта лампа на маслото означава ниско ниво на същото в картера. За жалост датчика обикновенно се е скапал и масло има достатъчно. Смяната му с нов е  наложителна при смяна на съединителя тъй като двигателя трябва да се отпусне на долу за да се подмени.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни