Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Багажника на 202-ка.


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 22 юни 2011 - 13:51

Здр колеги.
Имам една идея и ме интересува да ли може да се осъществи. Колата ми е с ключа тип "рибка" и си имам копче за отваряне на багажника и копче в купето. Когато ги използвам да отворя багажника той се отваря само 4-5 пръста НЕ целия, ако много леко го бутна се отваря напълно. Така ли е нормално или...? Да няма някъкав номер с ключалката или изобщо нещо, че по тия коли винаги има нещо интересно за научаване.Ако може да се направи да се отваря целия ще е някак си по-модерно :bigemo_harabe_net-110:
Мерси :flagMB new:
  • 0
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#2 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 22 юни 2011 - 16:28

Колегиии, голям проблем. Видях в др. форум как се прави. Имало 2 пружини където се мястят от една дупка на др дупка да се натегнат. Аз отворих багажнка махнах корите и го затворих да видя сега как ще стане. Обаче след като го затворих повече не мога да го отворя. Вътре ми свети копчето, че е отворен и нито с ръка като го натискам се отваря нито от вътре и от дистанционното пак не реагира. Как да си отворя багажника помагайте, много лошо стана
  • 0
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 юни 2011 - 17:15

Зависи от тежестта на триъгълника. :) Има няколко различни модела.
Понякога като го пренатегнеш с пружините, много рязко се измята.
Можеш да натегнеш едната пружина на една дупка повече от другата за фини настройки.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 22 юни 2011 - 18:44

Тва с пружината го направих и после затворих багажника сега цял ден сем мъча да го отворя и направо съм супер ядосан. Иначе мерси за инфото. Ако кажеш и как мога да влезна по някъка начин може и през седалките пак е оферта :)
  • 0
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#5 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 22 юни 2011 - 20:33

Тааака колеги. След 5 часа борба и умуване в/у здравето на "Мечо" му намерих болежката.
1-во да кажа, че багажника се прави да се отваря много лесно. Маха се задната пластмаса и след това само се мърда мокета и всичко пред вас. Вижда се една пружина и гледате на коя дупка е и мърдате една дупка назад. Първо само от 1-та страна и ако не ви хареса повтаряте и от другата страна (страната зад шофьора е по-лесна).
2-ро и МНОГО ВАЖНО МНОГО...подчертано с много черти преди да почнете да разглобявате свалете си едната облигалка без значение коя просто да може да влезете в багажника ако случайно го затворите, ако не го направите като мен ще се ядосвате много време.
Обяснявам защо... когато махнете пластмасата на нея има едно като "пъпка" което опира е ключето което като затворите багажника изгася лампичката вътре. След като затворите багажника и тая лампичка си остане да свети вътре вече имате голяма бела на главата си (забелязва се лесно копчето на багажника до скоростния лост си свети при затворен багажник)
3-то Да приемем, че някой е забравил за седалката и е затворил багажника... ВАЖНО... отваряте капака на аптечката махате ако имате такава. Махате и дъното то се държи на 4-ри зъбчета ляво/дясно. Виждате 2 квадратни дупки и с нещо дълго бъркате към закопчалката на багажника и бутате под ключето за лампичката АКО тя изгасне вече може да почвате да се радвате ще ви се отвори багажника от ключа от копчето от всякъде.
4-то АКО като мен там имате обаче усилвател и тези 2 дупки са ви запушени става голяма сватба. Махате капаците на единия говорител сваляте и него и бъркате с нещо така че да закачите ръчката където отваря задната седалка (много е трудно). Може да ползвате помощта на телефон или фотоапарат като вкарате през отвора на говорителя и снимате така че да си имате представа кое къде се намира и къде да бутате.
П.С. ДАНО НА НИКОЙ НЕ МУ СЕ НАЛАГА ТОВА УПРАЖНЕНИЕ за това СВАЛАЙТЕ една от облигалките винаги каквото и да разглобявате в багажника. :icon_coolgrin:
  • 1
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#6 Mien

Mien

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Свиленград
  • Автомобил:
    1.W202-250d-605 910-automat-1994г.
    2.HONDA Eve 50cc-3hp-1988г.

Публикувано 22 юни 2011 - 21:28

А сега наигра ли се вече....Ей туй дявола кат си нямал работа си таковал ......
:icon_coolgrin:
  • 0

#7 Майсторо

Майсторо

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W212 E 250 CDI 2011 ELEGANCE Е 290 TURBO DIESEL 1999 CLASIC
    NISSAN MIKRA 1.3 NCVT avtomatic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 юни 2011 - 22:23

Колега а преди да правиш тази гимнастика пробвали да отвориш с металния ключ ? Бравата на капака работи ли ? Би трябвало да се отвори механично с ключа . Иначе си прав - шом свети индикацията за отворен заден капак дистанционното и копчето в купено не действат .
  • 0
НПубликувано изображение НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА

#8 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 23 юни 2011 - 15:14

Пробвах колега пробвах и като разбрах, че и с металния ключ не става и ми се подкосиха краката.
Обаче вече се отваря като С-класа :)
  • 0
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни