Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Mercedes C270 - моля дайте мнение


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 Desislava

Desislava

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 04 юни 2011 - 20:01

Здравейте,

Моля дайте мнение за този модел на Мерцедес C270, 170 к.с. дизел, 2002 година, автоматик.

Някои може ли да каже колко харчи този модел? Колко ще струва смяната на консумативите маслото и консумативите за скороснота кутия.

Като цялло този модел сполучлив ли е?

Мерси предврително.
  • 0

#2 vik_70

vik_70

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 3,2CDI 197hp avangard

Публикувано 06 юни 2011 - 18:53

Здравейте,

Моля дайте мнение за този модел на Мерцедес C270, 170 к.с. дизел, 2002 година, автоматик.

Някои може ли да каже колко харчи този модел? Колко ще струва смяната на консумативите маслото и консумативите за скороснота кутия.

Като цялло този модел сполучлив ли е?

Мерси предврително.

Здравей и добре дошла.По каталог дават 5,4-извънградско и 9,5-градско.Автоматика сигурно ще иска 6л масло по близо 35 лв и работа-общо 300. Още около 300-400 лв за обслужване ако вс е нормално и няма да имаш допълнителни разходи.Това са основните неща.Филтри ремък и масла.
  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2011 - 19:00

Хубав двигател. Много жив. Може и под 9.5 да пада. Тествано в Лондон на тамошния трафик.
Зависи от начина на каране.
Иначе имат малки грижи, но нищо фрапантно.
Нормална смяна на масла и филтри по двигателя и купето е 100-200лв. в зависимост от това на какви пари се пазаруват самите консумативи.
Кутията вече е друга тема. Там зависи от много неща.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 06 юни 2011 - 19:52

Моето мнение за този мотор е,че е доста сполучлив и има добра динамика.Консумативите му не са по-скъпи,от един Голф4,а е нива по нагоре,та да не говорим за здравина и икономия.При нормално шофиране,разхода му е около 6-7л.Общо взето заслужава си.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 06 юни 2011 - 20:12

Моето мнение за този мотор е,че е доста сполучлив и има добра динамика.Консумативите му не са по-скъпи,от един Голф4,а е нива по нагоре,та да не говорим за здравина и икономия.При нормално шофиране,разхода му е около 6-7л.Общо взето заслужава си.

Какъв е този разход 6-7 бре? Това за извънградско ще да е?
Аз градско меря с разход на час, че на км нещо не излизат сметките.
По борд из града под 10-11 не мога да сляза.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 06 юни 2011 - 20:18

Какъв е този разход 6-7 бре? Това за извънградско ще да е?
Аз градско меря с разход на час, че на км нещо не излизат сметките.
По борд из града под 10-11 не мога да сляза.

Абре колега,аз не шофирам в Софето и при мен такива нещастни разходи няма.Тя дъртата ми 140-ка не дава такъв разход.Тук по селата се стреля за всяка капка гориво. :beer:
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#7 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 06 юни 2011 - 20:39

Абре колега,аз не шофирам в Софето и при мен такива нещастни разходи няма.Тя дъртата ми 140-ка не дава такъв разход.Тук по селата се стреля за всяка капка гориво. :beer:

Късметлия си...
За извънградско 6.5-7 ще е нормален разход за 270-то и то при по-пъргаво шофиране.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#8 Krasimira

Krasimira

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    CLK 270CDI,2004г.

Публикувано 06 юни 2011 - 21:44

10л./100км.градско,5/6л./100км. извън градско(зависи от крачето ти)това е разхода на цлк 270 цди .За обслужването си приготви грубо 1000лв. за добри консумативи.Надявам се да съм била полезна. :flagMB new:
  • 0

#9 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 06 юни 2011 - 22:30

И аз мисля,че за качествено обслужване-ролки,ремък масла скорости,диференциал,двигател,спирачна течност,антифриз,смяна на всички филтри около 600-700лв.Сигурно ще има и нещо за смяна по предницата-някое тампонче,биалетка или шарнирче,накладки или дискове и ако е с алуминиеви джанти я крива джанта,и малко фреон или масло+диагностика на мотора и климатика-нещата отиват на 1500лв да си отделиш настрана и да си спокойна,че ще си обслужиш и прегледаш колата както трябва.Щото автоджамбазите като сменят двигателното масло /наливно/ с два филтъра Публикувано изображение/филтрон/ и викат по автосалоните-колата е обслужена.
Иначе мотора е идеален и е икономичен,пък си и върви доволно.
  • 0

#10 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 07 юни 2011 - 15:19

Desislava,
Здравей и добре дошла...
Колата на старо е като котка в торба. Просто се погрижи да разбереш колкото може повече за конкретния автомобил - дали с познат имащ този автомобил - да направи сравнение и ако е технически грамотен, дали при майстор, който е в час с тези коли и болежките им на тези години и конкретните километри... Много е важно да си наясно (доколкото е възможно) какво взимаш. Не за друго - то няма непоправими неща, но ако е прегряван мотора имаш голям проблем, ако турбото или датчиците покрай него не са в ред, също, абе форума е пълен с мнения и всеки е дошъл за да сподели, отсрани или намери решение на проблем, то затова е и форума... Така че, това е много важно, да случиш с колата.
Колата е хубава, ама е чуплива за Мерцедес. Е, вече по-нечупливи след 2000 май не останаха, може би японките , ама истинските, от сорта на мазда, Субару и пак с уговорки...
За удобство, ергономия, лекота на каране, стъпване няма да говорим, МЕРЦЕДЕС е, една идея по-дървен от Е класата, но пак лично за мен, сравнявайки Тигуан на 2 години ТСИ мотор 170 коня ДиЕсДжи автомат и петскоростната ЦДИ 220 2001 която сменя народния автомобил като служебна на жена ми, толкова не ни се слиза от нея, че ще си я купим за семейна кола, може Тигуана да прави 100 км за 9 секунди, но яде като хала (16/100 в града , но хайде, 4ь4 е, не е справедливо да се сравнява с кола, която не е 4 мошън) и най-важното, е, не ми е удобна, нищо че е с всички възможни екстри, Бенца е по-удобен лично за мен, това е...
Иначе е хубава кола Фолксвагена, но аз лично бих си я купил нова ако не мога да си позволя нов Мерцедес.
Виж за втора ръка - понякога марката няма особено голямо значение, ако не случиш, може така да стане че една по-поддържана по-нисък клас кола да ти е много по-безпроблемна от една съсипана висок клас - там ще ти се напукат петичките докато я докараш в ред . а после е със сигурност непродаваема, абе чисто набутване се получава......
Успех!


  • 0

#11 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 07 юни 2011 - 21:33

Desislava,
Здравей и добре дошла...
Колата на старо е като котка в торба. Просто се погрижи да разбереш колкото може повече за конкретния автомобил - дали с познат имащ този автомобил - да направи сравнение и ако е технически грамотен, дали при майстор, който е в час с тези коли и болежките им на тези години и конкретните километри... Много е важно да си наясно (доколкото е възможно) какво взимаш. Не за друго - то няма непоправими неща, но ако е прегряван мотора имаш голям проблем, ако турбото или датчиците покрай него не са в ред, също, абе форума е пълен с мнения и всеки е дошъл за да сподели, отсрани или намери решение на проблем, то затова е и форума... Така че, това е много важно, да случиш с колата.
Колата е хубава, ама е чуплива за Мерцедес. Е, вече по-нечупливи след 2000 май не останаха, може би японките , ама истинските, от сорта на мазда, Субару и пак с уговорки...
За удобство, ергономия, лекота на каране, стъпване няма да говорим, МЕРЦЕДЕС е, една идея по-дървен от Е класата, но пак лично за мен, сравнявайки Тигуан на 2 години ТСИ мотор 170 коня ДиЕсДжи автомат и петскоростната ЦДИ 220 2001 която сменя народния автомобил като служебна на жена ми, толкова не ни се слиза от нея, че ще си я купим за семейна кола, може Тигуана да прави 100 км за 9 секунди, но яде като хала (16/100 в града , но хайде, 4ь4 е, не е справедливо да се сравнява с кола, която не е 4 мошън) и най-важното, е, не ми е удобна, нищо че е с всички възможни екстри, Бенца е по-удобен лично за мен, това е...
Иначе е хубава кола Фолксвагена, но аз лично бих си я купил нова ако не мога да си позволя нов Мерцедес.
Виж за втора ръка - понякога марката няма особено голямо значение, ако не случиш, може така да стане че една по-поддържана по-нисък клас кола да ти е много по-безпроблемна от една съсипана висок клас - там ще ти се напукат петичките докато я докараш в ред . а после е със сигурност непродаваема, абе чисто набутване се получава......
Успех!

Некак си ми се вижда неуместно сравнението на Тигуан и Е-класа, нищо че са с 10 години разлика.
Едното е магистрален круизер, а другото Golf Country с модерен дизайн.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#12 StefanB

StefanB

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 350 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C220CDI
    10.2001/143 ph
    A/T 722.6

Публикувано 08 юни 2011 - 12:35

Да, не бива да се сравняват като характеристики, то и предназначението им е различно, просто говоря за усещането. С един служебен Пасат с ДСЖ се борих около 2000 км до Виена и обратно - е, той става за сравнение с Бенца, нали, е усещането за мен лично в него е като в Тигуана - пъргав, мощен, но няма финеса, плавността, ергономията на Бенца.
Прочее, алтернативата на Тигуана бе един МЛ на 2 години 320 ЦДИ, но стъпваше около 20 бона повече и не се вмести в лимита.... А вервайте ми, имаше защо....Разкошна кола, пък нека да е с възглавници и пневматика, дето струвала 5 бона само едната възглавница с моторчето.... Макар че, за да сме коректни, би следвало МЛ да се стравнява с Туарег... Не съм се качвал....
  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2011 - 12:50

Touareg-a вози доста твърдо и е мноооооого хубава кола, но въздушното окачване има странно усещане, не е като при пружините. Ако се направи да вози меко, ми се повръща на задната седалка от клатенето.
Същото мнение имам и за Phaeton-a. Като се изключи колко са грозни воланите и на двата модела, всичко останало е шедьовър като материали и сглобка.

Не че на Мерцедес воланите са най-красивите на пазара де...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни