Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на ангренажна веригана 300Д


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#1 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 03 март 2011 - 14:13

Здравейте колеги,карам Мерцедес 300Д мотор ОМ603.912 и ми предстои смяна на ангренажната верига.Ако някой може да ми препоръча майстор и да ме ориентирате колко излиза като цена за части и труд.
  • 0

#2 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 03 март 2011 - 18:58

Как разбра,че ти е за смяна веригата.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#3 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 04 март 2011 - 00:15

При преглед на разпръсквачи и центровка в сервиза ми казаха,че е за смяна възможно по скоро.


  • 0

#4 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 04 март 2011 - 01:54

Как да ти кажа,аз лично такава"диагноза"за този почти вечен мотор,почти не вярвам.Предполагам,съдят по лекото изместване на белега,на разпределителния вал,но това не е основателна причина.Може да се получи и от челен шлайф на главата и т.н.Не се ангажирай с моето мнение,тъй като не съм го видял лично.
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#5 Kunev

Kunev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 428 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Автомобили, High-End Audio, Компютри
  • Автомобил:
    W124 250d 93`
    OM602.912

Публикувано 04 март 2011 - 09:55

Как да ти кажа,аз лично такава"диагноза"за този почти вечен мотор,почти не вярвам.Предполагам,съдят по лекото изместване на белега,на разпределителния вал,но това не е основателна причина.Може да се получи и от челен шлайф на главата и т.н.Не се ангажирай с моето мнение,тъй като не съм го видял лично.


Съгласен. Може и от "пилната" глвица да е, може и от сменена с неправилна шайба да е /затова е хубаво целия парт-номер да съвпада а не само да се пробва на място.../
А пък тия как така познаха ... пили са си явно сутринта хапчетата за познаване ... ценен кадър ... бегом марш към Щутгарт ... откога ги дирят от централата тия разбиратели ...:kill_myself:
Веригата след толкова години сигурно се е поразтегнала мъъъничко ама чак пък за смяна. Знаеш ли в какъв филм сам се вкарваш колега? Веригата добре, ама като се отвори и се сменя трябва да се подменят и успокоителите, и плъзгачите, и зъбните колелца, а и онова "железце" дето му се вика хидротласкач от системата за обтягане /дето все им е криво на монтьорите, и се троши или преобтяга "само"... / Оле-мале до тук 800 кинта без труд, и средна хубост на частите ... сложи за наистина квалифициран труд още толкова парици на масата и почвей да разсъждаваш над темата: "Що е то верига и има ли НАЛЕЖАЩА нужда от смяна"
Опитвам се да ти обясня някои неща по комичен начин за да не си мислиш че е чак толкова черен дявола... /ама е бая черничък де/
Има допуски за допустимото разтегляне, и мисля е можеше да се покаже във ъглово отклонение на шайбата, само трябва да разровя документацията. Моя е 602.912 и мисля че може да са еднакви, но трябва да проверя защото не съм сигурен.
Успех
  • 0
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.  

#6 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 04 март 2011 - 12:47

колеги няма нищо вечно в този живот
и като гледам на колегата колата 1991
може и да е на 6-7 стотин хиляди
и е нормално да е поизносена
а ако наистина е износена и се скъса
тогава вече става черен дявола
  • 0

#7 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 04 март 2011 - 13:05

На таблото показва,че е на 330 000 но нищо чудно да е на 1 330 000 както и да е казаха и ми,че и да ми направят центровка няма да е точна защото веригата се е разтегнала и е започнала даже леко да дере в блока...


  • 0

#8 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2011 - 13:06

Ако мотора работи добре,не дими,не е шумен и дава разход в рамките на нормалното.....Аз не бих го разчарковал за подмяна на ангренажна верига.
Тази верига има обтегач,той се износва ама и затова се подменя.:)
Ако хората в сервиза са видяли малка разлика в белезите,то не е казано че задължително трябва да си смените веригата.

Друго.При леко разтегната верига,без потраквания,с малък шум,най-напред се поставя малко по гъсто масло,което спасява положението.Ако това не помогне и моторът продължи с шума от веригата,се подменя само тя по един мързелив начин,без да се разчаркова челото на мотора.
Смяната на старата верига с нова,без подмяна на успокоители,банани с пижами и др.компоненти от ангренажният цикъл,дава добри резултати и безпроблемен не малък пробег в последствие.

Ако се стигне до подмяна,мога да обясня методът,който съм научил от стари майстори и определено спестява мнооого нерви,разправии и кеш.

Поздрави и успех!
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#9 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 04 март 2011 - 14:16

Колеги,със сигурност процедурата е отговорна и скъпа,но при положение,че веригата се е вкопала в обтегачите и на места опира в капака и главата,то тогава нещата не търпят отлагане,защото ако не взема мерки,ще се наложи да търся друг двигател.Затова пуснах темата,ако някой може да ми е полезен с цени и майстори, които биха могли да извършат тази манипулация, а не да се учат на колата ми. Благодарен съм на тези които се отзоваха и за техните съвети, но до този момент никой не е написал нищо конкретно, относно цена на части и сервиз или майстор. Нещата наистина са сериозни и не бива да се отлага.


  • 0

#10 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2011 - 14:58

Колеги,със сигурност процедурата е отговорна и скъпа,но при положение,че веригата се е вкопала в обтегачите и на места опира в капака и главата,то тогава нещата не търпят отлагане,защото ако не взема мерки,ще се наложи да търся друг двигател.Затова пуснах темата,ако някой може да ми е полезен с цени и майстори, които биха могли да извършат тази манипулация, а не да се учат на колата ми. Благодарен съм на тези които се отзоваха и за техните съвети, но до този момент никой не е написал нищо конкретно, относно цена на части и сервиз или майстор. Нещата наистина са сериозни и не бива да се отлага.



Е това вече е друго,ако се е вкопала и шляпа в метала си е за спешен ремонт.

Колега мога да предложа читав майстор.Района е старата Овча купел а човека е силно в час и работи качествено и чисто.

Ако решиш,давам ти номера,срещнете се да чуе колата и ще те извади от положение.

Аз бих подменил само веригата и обтегача и чак тогава ако няма ефект бих го отворил челно за банани,колелета и други.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#11 Kunev

Kunev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 428 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Автомобили, High-End Audio, Компютри
  • Автомобил:
    W124 250d 93`
    OM602.912

Публикувано 05 март 2011 - 09:57

... Аз бих подменил само веригата и обтегача и чак тогава ако няма ефект бих го отворил челно за банани,колелета и други.


Да ама по този начин лекинко рискува ... ама пък може и да си направи изводи за другите "зъбчовци" по това на Р.Вал, само че трябва да се има в предвид че това на К.Вал се износва двойно повече. А пък "пласмасариите" не са чак толкова скъпи. Колелетата "бият кучето" и ако са износени ще скъсят живота на веригата неколкократно по бързо.
  • 0
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.  

#12 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2011 - 12:11

Да ама по този начин лекинко рискува ... ама пък може и да си направи изводи за другите "зъбчовци" по това на Р.Вал, само че трябва да се има в предвид че това на К.Вал се износва двойно повече. А пък "пласмасариите" не са чак толкова скъпи. Колелетата "бият кучето" и ако са износени ще скъсят живота на веригата неколкократно по бързо.


Няма нищо по-добро от истинските качествени НОВИ части и подмяна на всички повредени,ня'ма. ;)ама нали пуста икономия в тези времена на гърч.
Две мнения по въпроса няма.Качественото ново си е най-добре!

Ето му номер на колегата на свестен и приветлив сервиз със вещ стопанин. Ако прецени,да звъннне: 0888741189 Чавдар.
Да му каже Васо ми даде номера и отделно ще получи отстъпки в услугата.

Гарантирам за качеството!
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#13 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 07 март 2011 - 21:07

Благодаря на всички колеги,които се включиха да помогнат.Днес сина ми е палил колата започнала е да трака ужасно и вече като я запалиш, тя гасне.Предполагам че сватбата между бутала и клапани се е състояла.Благодаря на Васо за номера на Чавдар. Лошото е че колата е автоматик и не може да се дърпа. Ще се обадя утре на Чавдар за да се разберем,как да придвижа колата до него и да се види какви са пораженията. Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ !!!
  • 1

#14 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2011 - 02:15

как да придвижа колата до него



Ако камиончето им е заето,ето ти номер на отзивчив пътен помощник 0878 337265,0887 337265 Боян Андреев -денонощно.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#15 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 09 март 2011 - 08:33

Ще откача кардана и по този начин мога да го дърпам където е необходимо.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни