Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Сваляне на кората на багажника при комбиW210 T


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 януари 2011 - 10:02

Знае ли някой как се сваля кората на багажника стъпка по стъпка, защото съм малко несръчен. Искам да видя дали не се е откачило маркучето на пръскачката, защото не пръска. Търсих и тук и в нета, но почти нищо освен това, с което не смея да започна:
"You only have the screw at the top /side and the plastic pop clip..the panel is then firmly gripped and popped off.. you can also slide a flat blade in beside each clip and prise it off.. "
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#2 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 17:08

Никой не ми отговори и затова ще се опитам да стимулирам добрите отговори на моя въпрос със - 5 кила домашно червено и два суджука. Ако пак не получа никакви отговори ще разбирам, че никой не обича домашно мерло и сушен домашен суджук - телешко/свинско 70/30 :)

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMG_0250.JPG   626,51K   35 Брой сваляния

  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#3 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 18:10

Венци, мерси за бързия отговор, ако е така ще се облажиш със сигурност, но май не е само това, защото има и тапицерия, а на късите страни има едни други щукарии, които се развиват с отвертка и нещо като буферчета.
Но да не бъдем голословни, ще направя 2-3 снимки и ще ги пусна тук да го разнищим. Толкова да ме дразни тая пръскалка, че не е истина, а преди една седмица работеше.
  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#4 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 21:18

Само така както е описал колегата Венцислав :)
П.С Аз да питам само това, че се включвам в темата означава ли, че ще ме включите и на масата:)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#5 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 21:41

Маса няма да има , ще се "работи" на крак
че ако се заседнем , отиде бурето .

На снимките ще се види какво и що ,
като гледам суджука има още да съхне .


Добре колега тогава нема ядове....докато Вие бачкате на "карк" аз ще давам само съвети и ще пробвам суджука да видя аз ти какво не му харесвашПубликувано изображение
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#6 sakata

sakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 724 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 E320T CDI
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2011 - 10:22

Аз да си довърша темата... Събота като беше топло и нали страшно много ме дразни пръскалката, че не работи и я захванах и я оправих(без да счупя нито една щипка и всичко си е на мястото). Беше се извадило маркучето. Аз го завих с изолирбанд, но не знам дали добре направих, при следващо запушване да не се извади на друго място, но това е друга тема... Ето малко инструкции стъпка по стъпка:

1. На дългата част на пласмасовата кора има 6 щипки, които леко с отвертка се повдигат и с клещи с леко въртене ги доизваждамПрикачен файл  IMG_0294.JPG   489,35K   41 Брой сваляния

2. После на късата страна на тази пластмасова кора от ляво и от дясно има по още една такава щипка, която се вади много по-трудно без подходящ инструмент, защото е в дупка и няма как да се захване. Аз ги увих със една стоманена телчица и с леко въртене наляво-надясно ги извадих. Пада тази пластмасова кора.
Прикачен файл  IMG_0295.JPG   492,83K   38 Брой сваляния
3. От страната на купето е дръжката за отваряне на багажника - малко кръстато винтче се разива и пласмасата се избутва леко в посока стъклото, за да излезе
4. Плафона осветяващ долната част на багажника се избутва с отвертка и се изважда навън. Разкача се кабелчето му.
5. Има по две пласмасови щипки от лявата и дясната страна на вратата(ограденото с червено кръгче), които извадих като подмушнах под тях две отвертки. Искат само дърпане. После и леглата им излизатПрикачен файл  IMG_0295.JPG   492,83K   38 Брой сваляния Ограденото с квадрат не се развива, то си излиза с кората.
6. Сега кората е разкачена тотално, остава само да се избута в посока стъклото, защото има едни вътрешни канали, които я държат.
След демонтиране на кората се свързва маркучето, лепи се с изолирбанд(по-избор). И по обратния път се сглобява.
Не е трудно, но трябва подходящ инструмент за махане на щипки, иначе просто по-внимателно и става.
Прикачен файл  IMG_0298.JPG   578,35K   44 Брой сваляния
и тук синьото се беше разкачило от черното. Дали стъклото не е мокро от тестовете.
Прикачен файл  IMG_0301.JPG   644,27K   38 Брой сваляния

Направи ми впечатление, че в разкачено състояние не пръскаше, но след като беше закачено си заработи. Докато две седмици пробвах дали не се е самоотпушило, защото си мислех, че е запушена задната пръскалка, вода в багажника не видях. Дали няма някаква магия като е разкачено да не пръска и да не пълни купето с вода?
И както Вени казва - да си го направиш сам - безценно голям кеф :)
поздрави,
Петко

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  IMG_0297.JPG   711,2K   34 Брой сваляния

  • 0
I expect nothing. I fear no one. I am free.

#7 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2011 - 21:58

Евала колега за подробното описание ама лошото е сега, че нито суджук ще ям, нито вино ще пияПубликувано изображение
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#8 Kalinvd1

Kalinvd1

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Vidin
  • Автомобил:
    Mercedes

Публикувано 10 юни 2018 - 17:34

Това е за седана или комбито,а някой има ли инфо за спорт купето
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни