Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Посещение в Щутгарт 2010музея


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#16 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 септември 2010 - 08:40

Чувам разни коментари, че сме карали бавно... Колите бяха на кикдаун през цялото време. Скоростта на пистата беше между 90 и 110. Може би на упражнението с осморките е стигала до 130. Но трябва да се има предвид, че тук говорим за къси отсечки на относително тясно място - пистата е широка може би около 100 метра макс. Все пак това не е аутобан и не сме карали по цялата дължина на пистата. Не на последно място, карането с висока скорост си има своя чар, но далеч не е единствената възможност на тези автомобили. С 250 км/ч на права отсечка няма как да усетиш нито ABS, нито ESP, нито emergency brakes, нито активните системи за сигурност, активните седалки, активните колани, нищо... Най-много да видиш как работи AIRCAP на кабриолета при по-висока скорост :)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#17 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2010 - 03:18

Браво! Много готин е и самият пътепис - описание. Радвам се за вас. Само не знам (може би не съм чела, изпуснала темата) как сте се организирали за Щутгарт и цялото това ходене до музея...
Нищо де... сигурно , ако бях аз там, вероятно щях да съм в немската група ... сякаш съм си "у нас" в Германия... :) ех, за момент си спомних какво е да си там...

..." Последното упражнение беше - засилваш се с 90 - 110 км/ч и без да натискаш спирачка трябва да заобиколиш с резки завои ляво-дясно препятствие на пътя, което бяха няколко конуса...." - е на това дето му викат elchtest ... еленовият тест. В северните страни често изскача на шосето някой елен... и да може да кривне човек умело и бързо... за това е ЕЛЕНОВ, ама у нас може да е теста на язовеца или лисугера... :D щото ние нямаме такива лосове като една Швеция примерно.

Благородно ви завиждам. Браво. Дай Боже в бъдеще да сме повече хора на едно общо и целенасочено посещение там. Таман ще излезат и нови модели.
А това във виндканал-а е било много гот... искам и аззззз... мен там няма да ме отвее лесно :D
Абе, немеца си е голяма работа, нация техническа... щом тоя канал е строен още по времето на фюрера... колко по-напред от другите са били още тогава...
Гледах един филм (май по Discovery беше) преди време за немските магистрали... първите са строени тридесет и някоя година още... като са полагани първо големи бетонени плочи и след това е полаган отгоре асфалт после... Имам и снимки тука в РС-то ... стелт-а измъдрен още по времето на Хитлер... и формата, и модела.... всичко! Та не се очудвам на тия неща дето сте видяли, само ви завиждам благородно. И е много хубаво и това, че сте споделили тук всичко за да се порадваме и ние. И снимките са много хубави и качествени!
Благодарим ви. :allhail:

Публикувано изображение
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#18 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2010 - 08:36

Петя, ето я темата за организирането: http://forums.mbclub...showtopic=22249
Не сме се организирали ние - получихме покана, която е публикувана в раздела за членове, тъй като е валидна само за членове.
Всъщност посещението е заради Driving Experience мероприятието, а посещението на завода, пистата, уиндканала и музея е като бонус към пътуването.

Така или иначе остава възможността да си организираме едно голямо посещение на музея.
Между другото, тъй като ще сме голяма група и повечето ще са с безплатен билет, можем да си наемем гид, само не знам как ще изберем езика ;)
Тя идеята за организирано посещение на музея стои на дневен ред от много време... даже през 2009 г. правихме проучване за хотели, автобуси, условия, какви документи са необходими за да пътува групата и т.н... Но може би трябва да направим пак едно проучване - колко горе долу ще струва, след това да пуснем една анкета и ако се съберат достатъчно хора - да го задвижим. Аз съм ходил вече два пъти, но не бих пропуснал. А в Щутгарт има и музей на Порше, който все още не съм посетил и въпреки, че съм фен на марката съм и фен на автомобилизма като цяло, а и Фердинанд Порш е работил и за Даймлер :) пък и градът си заслужава - има какво да се види.

Понеже аз и Боян пристигнахме предния ден в Щутгарт, отседнахме в един хотел, където цената на двойната стая беше 60 евро, което за Германия си е доста прилична цена. А ако резервираме за 30 човека места - може и някоя отстъпка да дадат. Казвам го, защото ако се ходи - трябва да е поне с две нощувки, иначе не си струва пътя от тук до Щутгарт за една вечер!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#19 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 октомври 2010 - 22:54

Аз вече качих всичките 293 снимки и 6 клипа...
Линкът го имаше и горе, има го у тук.

А ето и отделно само клиповете във vbox7

Ето и още няколко снимки:

една от пистата, като мокрят за хлъзгавото упражнение
Публикувано изображение

една от пред музея - якия чичка със SL-а и кучето!
Публикувано изображение

Както и една кола в музея, според регистрационния номер е моя, но не ми я дадоха :(
Публикувано изображение
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни