Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Поддръжка на С класав сравнение с БМВ


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#16 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 15:09

...

А за W203 чувам само страхотни коментари :) Съчетано с откровено противния интериор... нямам думи просто :) И окачването им е страшно и по форумите пишат, че подпушва маслените отдушници в тиквата и я криви... абе 203-ката... гадна кола :)
Пък и дизелите на Мерцедес, ако не е CDI гори по 10 градско и хич не върви, CDI-те пък много страдали от дюзи... Така пише във форумите...

...


Айде сега пак от тук чул от там прочел :slap:

Както не веднъж съм писал, всичко зависи до това как е бил и се поддържа един автомобил. Давам пример с моят щото вече му се радвам повече от 3 годинки - за окачването 3+г и 50+к км. съм сменил едни биалетки по 40 лв и ляв накрайник(40-50лв.) - еба*и скапаното окачване (сподели как е с твоето БМВ). За кривене на тикви и запушване на дюзи също не ми се е налагало да мисля, а е на 270+к. Така че ще те помоля спри с тия безумни коментари. Коментирай CLK-то то ти е подръка, като/ако някога си купиш откровенно противна Ц-тка ще се радвам да споделиш впечатленияПубликувано изображение
  • 0

#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 15:48

Koлега, много нещо ме храниш напоследък.

Прочети отново мнението ми, и току виж ти стане ясно че е иронично и не цели да обижда който и да е собственик на такъв автомобил, а просто глупостите, които циркулират във форумите, постнати от някакви си там хора.
(наистина не ми харесва интериора, но това важи за всичките от това поколение). Не ми харесва, че климата не е дигитална, а е с врътки, също не ми харесва и разположението на копчетата на вратите... според мен не е подходящо за автомобил от тези години. Но това си е мое мнение.

После вземи прочети и долните коментари.

Ще те помоля да спреш да коментираш всяко мое мнение. Неприятно ми е и не искам да си вадя изводи за теб на базата на 2-3 заядливи поста от твоя страна.
Понеже имам вътрешното усещане, че сме на едно мнение за 90% от темите и е просто въпрос на комуникация, дай да се видим да пием по едно кафе и да не серем по форума. Aко има нещо да обсъдим, моля на ЛС.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#18 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 16:10

Ааа нищо лично,
просто напоследък форумите се превръщат от нещо полезно в пълен бълвоч. Всеки набляга на писането без да е виждал и пипал данен обект, просто така бил прочел, бил видял. Хубаво е поне сериозните потребители да пишат от опит :D
Просто ми прави впечатление че изпитваш негативизъм към 203-ките и затова да не останат подведени хората се намесвам :rolleyes:

Относно виждането утре се надявам да успея да посетя поредната футболна Бенц среща, така че ако решиш заповядай бирата е от мен :beer:
  • 0

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 16:33

Ами имал съм допир до много автомобили.
Не съм и от хората, които просто си пишат. Много често се старая да имам идея какво правя преди да го правя.
И наистина изпитвам негативизъм към 203-ките, както и към 210ките, както и към много други коли, но това не ги прави лоши.
Но това не ме прави от онази категория юзъри, които казват: "Отиди на диагностика", или "отиди на майстор", или "сипи си Кастрол".

Така че, като имаш принципно разминаване с мое мнение за в бъдеще, прочети два пъти, погледни и контекста, ако все още не си съгласен, тогава...

И форумите от няколко години насам са така, и все по-профанизирани ще стават, защото колите стават по-модерни, иска четене, не става само с чука и медната тел...
А защо не се намесваш по темата за Е39ките и другите БМВ-та... хората могат да останат подведени и там...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 Alien

Alien

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 30 юни 2010 - 17:04

Поддръжката на коя кола е по-скъпа според вас - С класа или 3ката на БМВ(5ца също?)?
дизел, ръчни - към 2001-2002

Колега,
влез в църква и питай, кой е единствения бог. После влез и в джамия и питай същото.

Винаги са ми били леко малоумни подобни теми по форумите.
Питай тук колко е подръжката на Мерца, питай в БМВ колко е подръжката на БМВто.
Тук е секта в БМВ форума също! Задаваш отговори с една дума казано!
Хубаво поне си е ориентирал, че автомобила ти трябва да е със задно, но не питай кое да предпочетеш!
Иди разгледай, седни в двете коли, покарай ги и ти сам ще усетиш коя е твоята.

За умниците!
Колеги сектанти, аз лично никога не изказвам мнения базирани на 'ма той един приятел имаше', 'ма аз съм чувал', 'познавам един дето ми каза' и т.н.
Явно не сте имали и подържали БМВ-та, така че кюткайте си на тази тема, хвалете си МБ и бъдете щастливи.

Автомобила втора употреба е въпрос на дооглеждане, късмет и цена. Всичко останало е чесане на езици или в случая на пръсти.
  • 0
"Шофирането е мисловен процес, който протича в мозъка.
Останалото е движение по инерция."
Кирил Керин


Публикувано изображение

#21 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 30 юни 2010 - 17:58

Koлега, много нещо ме храниш напоследък.

Прочети отново мнението ми, и току виж ти стане ясно че е иронично и не цели да обижда който и да е собственик на такъв автомобил, а просто глупостите, които циркулират във форумите, постнати от някакви си там хора.
(наистина не ми харесва интериора, но това важи за всичките от това поколение). Не ми харесва, че климата не е дигитална, а е с врътки, също не ми харесва и разположението на копчетата на вратите... според мен не е подходящо за автомобил от тези години. Но това си е мое мнение.

После вземи прочети и долните коментари.

Ще те помоля да спреш да коментираш всяко мое мнение. Неприятно ми е и не искам да си вадя изводи за теб на базата на 2-3 заядливи поста от твоя страна.
Понеже имам вътрешното усещане, че сме на едно мнение за 90% от темите и е просто въпрос на комуникация, дай да се видим да пием по едно кафе и да не серем по форума. Aко има нещо да обсъдим, моля на ЛС.


Eдин въпрос: Защо тогава въобще си купил Мерцедес CLK след като не ти харесва.Вивдам че харесваш повече БМВ,не че са лоши и аз ги харесвам,но май си сбъркал и колата и форума.
  • 0

#22 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 20:29

Здравейте колеги,

Първо лично мение за 203 и Е46. Мерца си е мерц, на дизаин си е красива кола, на мен инериора преди Феислифта не ми допада меко кзано. Просто километража прилича на вектра или може би Крайслер. Относно БМШ-о, доста е красиво на вид дори ми харесва повече от наследника. Окачването по нашите пътища е важно да е по евтино поне като части и работа (не съм подържал такива коли и не мога да кажакое колко е) Ако някой очаква да си купи кола здрава колкото 190 и 124 произведена около и след 2000. Те такова нещо нчма няама и да има. От икономическа гледна точка всичко се прави на границата. Да е максимално евтино и да изкара 200 - 250 000 км. Сега сметките са доста по точни от преди и няма риск за грешки като 123 ката или 124 ката. Никой производител не се интересува от нас, клиентите които карама коли втора употреба на по над 10 - 15 години. Нито ги обслужваме в Нидерласунги нито купуваме само и единствено оригинални части. Нито Е 60 нито 211 са коли с които няакоя от двете марки се гордеят. цените им отдавма са се иъравнили със Запаъените 124 от 95-96. Колега, отиди покарай и двете (трите) коли, и която ти е на сърце нея си въземи. Да купуваш кола на старо е като да купуваш прасе в чувал. Аз лично съм доволен от моето 190, което купих в окаяно техническо състояние, полека лека си го стегнах, стараейки се да копувам само оригинални иил на фирми проиъвеждали за първонаяално вграждане. Мога да кажа че там кадето съм пипнал, повече не се е обадил проблем, дали това е и при 203 и Е46 колегите които карат такива ще кажат. Аз лично не бих дал пари за нито една от двете коли, но и не бих си купил друго освен Мерцедес
:flagMB new:

И още нещо. Ако се пусне подобна тема във форума на ауди или бмв, то над 90% от мненията биха били против бенца. В нашия форум съм забелязал че рядко всички остават заслепени от блясъка на звездата, а напротив има доста критични коментари към марката което за мен е страхотно. Все пак ние очакваме най-доброто от Мерцедес, но за жалост това не винаги с е получава...
  • 0

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2010 - 20:35

Eдин въпрос: Защо тогава въобще си купил Мерцедес CLK след като не ти харесва.Вивдам че харесваш повече БМВ,не че са лоши и аз ги харесвам,но май си сбъркал и колата и форума.

Така и така темата вече е хранилка: два въпроса ->
- Ти всички модели на марката ли харесваш?
- Честно ли си мислиш, че можеш да определиш кой какво е сбъркал и кой форум е правилния за него? :icon_welldone:
...
Ако отговорът на първия ти въпрос е "ДА", си вадя няколко извода:
1. Нямаш лично мнение дори и за личните си предпочитания, което води до много други заключения.
3. От там се стига до някакъв краен фанатизъм, нещо от типа "само Левски", "само Нефтохимик", "само Миньор Перник", "само БМВ", "само Мерцедес" -> ясна ти е идеята.

Но нека отговоря на въпроса ти:
Купих си CLK-то понеже съм влюбен в тази кола, от момента в който я видях за пръв път. Купих я от приятел и знам кътните й зъби още преди да стане моя. Знам как е обслужвана, знам какво й е сменяно, знаех какво ще трябва да сменя още преди да я купя. Това ми помогна да си тегля чертата в средносрочен план и да преценя дали си струва да я купя или не от гледната точка на моята камбанария.
Това обаче все още означава, че не харесвам 203 и 210, но това не ги прави по-лоши коли, просто не бих си ги купил, не са ми първо предпочитане или както и да го наречеш.
Но виж: много харесвам 190ката, 202ката, SLK R170 (следващото обаче ми е много противно), харесвам W208, малко съм скептичен към W209, но може би бих си купил едно 270CDI, ако си купувах сега кола, харесвам 123 и 124 купетата, но седаните са ми много неприятни...
А старите SL-и кабриолет от 60те години насам са едни от най-красивите дизайни на автомобил за мен. Да не говорим за новите... не е като Мерцедес да нямат моделна гама.

Но... какъв ентусиаст съм аз?! Аз харесвам и БМВ и някои Ауди-та, дори някои модели на Алфа...

Темата е Мерцедес спрямо БМВ и сама по себе си е абсурдна.

(напомня ми малко за нещо... В BMW форума има една дружинка фанатици, които твърдят че E30 е най-добрата кола. Дотук лошо няма, наистина има версии на Е30, които до ден днешен изглеждат невероятно и са наляти 10ки хиляди левове в тях, за да са все още в такова състояние... но точно тези фанатици, които дрънчат с тенджерите по форумите и натякват "манящината" си карат продънени Е30 с 1.6 моторчета, тракащи клапани, изгнили ауспуси и увиснали брони. Искрено се надявам, колега да не си от този тип ентусиасти.)

Венцислав, благодаря за подкрепата! :friends:

Този пост е редактиран от Liloff: 30 юни 2010 - 21:47

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 30 юни 2010 - 20:48

"само Нефтохимик"

Але але ООО - Нефтохимик,Але але ООО - отбор велик....

Ние сме зелената машина,ще сме с вас до сетния си час,рожбата сме ний на Нефтохима,ние сме-НЕФТОХИМИК БУРГАС

http://vbox7.com/play:72992088
и в В група сме с вас мазути...
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#25 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 30 юни 2010 - 21:02

:kill_myself:
  • 0

#26 Alien

Alien

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 юли 2010 - 09:48

(напомня ми малко за нещо... В BMW форума има една дружинка фанатици, които твърдят че E30 е най-добрата кола. Дотук лошо няма, наистина има версии на Е30, които до ден днешен изглеждат невероятно и са наляти 10ки хиляди левове в тях, за да са все още в такова състояние... но точно тези фанатици, които дрънчат с тенджерите по форумите и натякват "манящината" си карат продънени Е30 с 1.6 моторчета, тракащи клапани, изгнили ауспуси и увиснали брони. Искрено се надявам, колега да не си от този тип ентусиасти.)


Лилов,
това казано от устата на човек купил си половин BMW - а именно компакт
снабден с 2/3 двигател - а именно 4 цилиндров.... звучи малко смешно.
Наляти десетки хиляди левове, а колите с изгнили ауспуси и тракащи клапани?! Нещо ми убягва логиката!
Е30 винаги ще си е култов модел и евала на хората подържащи все още такива автомобили.
Били им колите с 1.6, та ти щото си много напред с твоя 1.8 мотор!
Да тези хора са маняци, защото си харесват само и единствено тази кола и си я подържат!

За останалите неща, който си обяснил за дизелите на БМВ и избора на E39 пред E46 съм съгласен и те подкрепям!

Незнам, кой какво е чул, кой имал познат дето му били разказали и други подобни махленски разказчета.
Знам, че Кранк се кефи като се качи в моето БМВ на ускорението и звука на 6така. Аз се кефя на надуваемата му седалка и разни други глезотийки.
И днес да трябваше да избирам между двете, пак бих си взел моята кола. Той би си взел Мерца.

Стига сте плюли по една или друга марка.
Винаги има и успешни и не до там успешни модели.
Това е важно при избора, но е важно и конкректния автомобил как е бил подържан и в какво състояние е. Все пак си говорим за 10 годишни коли.
И за бога, пише се еВтино, а не еФтино!
  • 0
"Шофирането е мисловен процес, който протича в мозъка.
Останалото е движение по инерция."
Кирил Керин


Публикувано изображение

#27 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2010 - 12:58

...
А защо не се намесваш по темата за Е39ките и другите БМВ-та... хората могат да останат подведени и там...


Щото имам опит с това което ми е минало през ръцете т.е. с БМВ нямам никакъв допир и се надявам и за в бъдеще да нямам т.е. нито ме интересува кво се пише за тях нито аз пиша глупости :cool:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни