Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 3 гласа

Честито нов форумместим се на новия сървър


  • Please log in to reply
55 мнения по тази тема

#31 Skull

Skull

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 29 май 2010 - 19:40

Така.. аз забелязах че форума ми е доста странен..най-горе не виждам никакви банери на на клуба , а пише IP board и тн.
Също така някой може ли да ми обясби къде е опцията "нови коментари" , тъй че да проверя само теми обновени от последния път когато съм влизал? Мерси
  • 0

#32 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 29 май 2010 - 19:49

Така.. аз забелязах че форума ми е доста странен..най-горе не виждам никакви банери на на клуба , а пише IP board и тн.
Също така някой може ли да ми обясби къде е опцията "нови коментари" , тъй че да проверя само теми обновени от последния път когато съм влизал? Мерси

точно под търсачката
  • 0

#33 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 май 2010 - 19:32

Честит нов външен вид..браво на всички, вложили усилия в имплементирането му. Много по-красив, функционален, удобен и бърз е... :allhail:
Имам въпросче:
Защо не мога да ползвам системата за положително и отрицателно гласуване?

Този пост е редактиран от LiL: 31 май 2010 - 19:43

  • 0

#34 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 02 юни 2010 - 16:21

Браво! Наистина добре изглежда форума в този вариант. Доста по сериозно и прилично стои - подобащо на марката :)
Надявам се да няма много бъгове, но все пак имайте предвид че като всяко ново нещо не може да няма неща за доизглаждане, донастройване и т.н. Като цяло форума е отличен и радва факта че нещата се развиват в добра посока.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#35 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 юни 2010 - 12:46

Имаше проблем с кирилицата в писмата, които изпраща форума. Проблемът беше грешка в самата система на форума, която съм я оправил ръчно, но не беше въпрос на настройка...

Остава да оправя:
  • Иконките на разделите
  • Банерите не са сложени както трябва - имат да се дооправят
  • Логото горе

Круме - забележките за неодобрените мнения си излизат под името на всеки форум с тъмно червен текст... Обърни внимание на кошчето!
Горното се отнася само до модераторите!

Всичко останало трябва вече да работи нормално, коректно и правилно.

Обърнете внимание, че личните съобщения вече работят по нов начин. На практика вече не са отделни съобщения, а са по-скоро като личен форум.
Можеш да си пуснеш съобщение до някого и започва conversation (диалог)... получава се нещо като мини форум в който могат двамата участници да пишат.
Якото е, че може да се добави трети, четвърти участник и всичките заедно да си пишат в това нещо "като личен" форум... който се вижда само от участниците в диалога...

Концепцията е доста добра!
  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#36 SuMmErHoUsE

SuMmErHoUsE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 153 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Раднево
  • Автомобил:
    C220 Diesel '96 , 95 hp. , black metalic

Публикувано 04 юни 2010 - 22:14

Форумчето наистина радва, браво на тези който са се потрудили за да го направят. :)
  • 0
Живей така, че да те е срам да разказваш, но да ти е кеф да си спомняш.
Публикувано изображение

#37 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 юни 2010 - 16:21

Всичко останало трябва вече да работи нормално, коректно и правилно.

:rolleyes:
Аз сигурно вече ставам досадна, ама на моя въпрос никой не отговори..та затова си позволявам отново да попитам. Защо, при положение, че е чисто форумна екстра, оценяването на мнение положително или отрицателно не се ползва,не е активно..?!
Администраторско решение ли е или пропуск? Има страшно много хора, които са полезни с мненията си и бих искала да мога да ги оценявам положително..
  • 2

#38 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 юни 2010 - 17:47

При мен се е променило следното,което малко ме дразни и ми е неудобно.Излиза ми само първото мнение и после всички останали в ''Дърво на отговорите''.Най-вероятно е от настройките.Как мога да си върна както преди?
  • 1
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#39 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 юни 2010 - 19:06

:rolleyes:
Аз сигурно вече ставам досадна, ама на моя въпрос никой не отговори..та затова си позволявам отново да попитам. Защо, при положение, че е чисто форумна екстра, оценяването на мнение положително или отрицателно не се ползва,не е активно..?!
Администраторско решение ли е или пропуск? Има страшно много хора, които са полезни с мненията си и бих искала да мога да ги оценявам положително..

Това е нова форумна екстра... досега имаше само оценяване на цялата тема (едни звездички в горния десен ъгъл, в тъмното поле със заглавието на темата).
Това, което се вижда като + и - в долния десен ъгъл на всяко отделно мнение не е оценяване на мнението, а оценяване на автора на това мнение!
Има лимити за всяка потребителска група - колко оценки могат да дават на ден. Тъй като досега нямаше такава опция, след инсталирането на новия форум, настройката беше зададена на 0 (нула) по подразбиране. Сега съм я сменил на 10 положителни и 10 отрицателни оценки на ден.

Освен това: настроено е 500 лични съобщения за потребителите и 1000 лични съобщения за членовете на клуба (това по случай новия сървър!)


При мен се е променило следното,което малко ме дразни и ми е неудобно.Излиза ми само първото мнение и после всички останали в ''Дърво на отговорите''.Най-вероятно е от настройките.Как мога да си върна както преди?

Да настройка е, много хора се оплакаха, че им се е сменила след инсталацията на новия форум. Нямам представа защо се е променила. Отиваш най-горе във форума и в десния ъгъл ти пише името с една стрелкичка надолу. Кликаш стрелката и се отваря падащо меню. От там избираш "Моите настройки". В страницата за настройки имаш три tab-а - избираш последния "Форуми". Първата група настройки там е "Преглед и известяване", а последната настройка е "Показване на тема", като възможните опции са:
  • Стандартно: Мненията в темата се виждат едно след друго.
  • Първо мнение: Първото мнение винаги седи най-отгоре на всяка страница, следвано от останалите мнения.
  • Дървовидно: Мненията в темата се виждат подредени в дървовидна структура.
Вероятно при теб в момента е избрано нещо различно от стандартното...

Една забележка относно тази настройка: аз съм с Firefox 3.6.3 и имам проблем - като сменя тази настройка, изписва, че новите настройки са запазени, но тя не се променя. Още не знам каква е причината. Влязох с Internet Explorer и си смених настройката успешно. Така че - ако има проблем... пробвай с друг браузър. Но това е настройката, която ти трябва.
  • 2

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#40 martom

martom

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 415 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 юни 2010 - 21:54

През explorer няма ядове.Ама с Firefox не става.Задавам му стандартно ама на го запазва
  • 0
И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

#41 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2010 - 07:40

Това е нова форумна екстра... досега имаше само оценяване на цялата тема (едни звездички в горния десен ъгъл, в тъмното поле със заглавието на темата).
Това, което се вижда като + и - в долния десен ъгъл на всяко отделно мнение не е оценяване на мнението, а оценяване на автора на това мнение!
Има лимити за всяка потребителска група - колко оценки могат да дават на ден. Тъй като досега нямаше такава опция, след инсталирането на новия форум, настройката беше зададена на 0 (нула) по подразбиране. Сега съм я сменил на 10 положителни и 10 отрицателни оценки на ден.

За това говорех, мерси! :icon_coolgrin:
  • 2

#42 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 06 юни 2010 - 11:06

Илия, все така ли ще си "упражняваме" английския, скоро ще виждаме ли всичко на български, както беше при стария форум или е нещо до настройки? При мен почти всички функции се изписват на английски.
  • 0

#43 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2010 - 20:06

Аз минах на български от тук:
Публикувано изображение
  • 1

#44 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2010 - 20:49

Целият форум е преведен почти 100% на български.
Някъде ако видите грешки или нещо непреведено - свиркайте, ама ако почти целия ти е на английски - просто си превключи езиците!

А оправи ли ти се проблема с влизането от офиса?
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#45 iohoho

iohoho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 587 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    S 211 E 320 CDI 2004г.

Публикувано 07 юни 2010 - 10:02

:slap: :blush:
Благодаря и на двама ви!
Нямам никакви грижи с форума вече :0_yahoo:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни