Jump to content

  •  

Photo

ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !


  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#121 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Posted 07 August 2013 - 11:27

Сигурно ли е, че е било патрулка на КАТ ? Не е ли било полицейски патрул от РПУ, щом глобява по общинска наредба?

Правилно ли разбирам, че полицая сам е съставил акт, т.е. не е посочил и свидетел (най-често негов колега), който да е бил там при установяване на нарушението (а не 10 минути по-късно да се появи), съответно да потвърди твърдените заявки в акта? Няма как да пише само че акта е основан на еди-кой си член от непосочена тук от теб наредба. Необходимо е да е описано изчерпателно в какво точно се изразява нарушението и на кой точно акт противоречи. Един вид акта да е "снимка" на ситуацията от някой друг.

Ти Иво, подписа ли акта?

За другите обстоятелства и реквизити няма как така да гадаем, но ако искаш да правиш нещо в законовия срок след като се подпишеш, че са ти връчили постановлението за налагане, трябва то да излезе първо, за да имаш яснота за наказанието - то ще посочи възможностите. Начин за оспорване - един, ама основания - бол :)


  • 1

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#122 IvoR1

IvoR1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 434 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:Bitches, Benzes, Bikes & Bball
  • Автомобил:
    '99 w208 CLK320
    '89 190E 2.0 8v - бялата смърт
    '92 190E 3.0 12v - черната перла << ех
Garage View Garage

Posted 07 August 2013 - 13:38

Свидетеля, неговия колега, само се беше подписъл, не му бяха попълнени данните в акта както на съставилия акта полицай, немога да кажа дали беше кат или РПУ, бяха със светлоотразителните жилетки, доколкото знам само КАТ ги слагат. Наредбата след ровене в интернет намерих Наредба №1 за обществения ред гласи:

 

Чл. 5 Забранява се извършването на демонстративни маневри, групово управление, участие в нерегламентирани състезания, форсиране на място на двигатели, употреба на звуков сигнал извън случаите разрешени от Закона за движение по пътищата от водачи на МПС.

Глоба: до 200 лв.

 

Акта го подписах да. Иначе да в акта е описано че двигателните колела на автомобила са превъртали умишлено и задната дясна част на автомобила се е движела по посока на движението, застрашавайки останалите учасници в движението.

 

Говорих с мой приятел, от скоро полицай и според него нещо са сгафили полицаите и затова са ми върнали талона и има шанс да не получа никакво наказателно, но само времето ще покаже...


  • 0

M112.940 inside

 

 


#123 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1,197 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
Garage View Garage

Posted 07 August 2013 - 15:20


 

.... и има шанс да не получа никакво наказателно, но само времето ще покаже...

;)


  • 0
Публикувано изображение

#124 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4,931 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Posted 10 September 2013 - 17:40

Акт по член 147 сиреч без ГТП и не пише сумата на наказанието ..

някой да ме ориентира какво ме чака .. това ми е първо провинение откакто имам книжка

сиреч 3 -4 години има няма


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#125 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
Garage View Garage

Posted 10 September 2013 - 18:36

Интересува ме при обжалване на електронен АКТ съставен заради превишаване на максималната допустима скорост, измерена със радар и направена снимка, има ли шанс АКТ-а да отпадне, колко % е той и каква е процедурата?? Благодаря!  Поздрави! :)


  • 0

The best or nothink.


#126 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Posted 11 September 2013 - 10:04

Акт по член 147 сиреч без ГТП и не пише сумата на наказанието ..

някой да ме ориентира какво ме чака ...

Е по принцип - до 1 месец да пристигне наказателно постановление за парична санкция. Нея в акта не я пише, тя още не е определена от наказващия орган ;)


  • 0

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#127 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4,931 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Posted 11 September 2013 - 15:01

Е по принцип - до 1 месец да пристигне наказателно постановление за парична санкция. Нея в акта не я пише, тя още не е определена от наказващия орган ;)

 

А какво може да определят ?

Има ли някакви граници от - до ?


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#128 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7,499 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue

User's Awards

2
13
3
3
Garage View Garage

Posted 11 September 2013 - 17:16

ЗДвП Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
1. собственик или длъжностно лице, което без уважителни причини не представи в определения срок превозно средство за технически преглед;
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#129 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4,931 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Posted 11 September 2013 - 17:40

ЗДвП Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
1. собственик или длъжностно лице, което без уважителни причини не представи в определения срок превозно средство за технически преглед;

 

Това е 181 , моят е 147

 

Различни са


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#130 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
Garage View Garage

Posted 11 September 2013 - 18:46

Интересува ме при обжалване на електронен АКТ съставен заради превишаване на максималната допустима скорост, измерена със радар и направена снимка, има ли шанс АКТ-а да отпадне, колко % е той и каква е процедурата?? Благодаря!  Поздрави!  :)


  • 0

The best or nothink.


#131 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7,499 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue

User's Awards

2
13
3
3
Garage View Garage

Posted 12 September 2013 - 23:38

Това е 181 , моят е 147

 

Различни са

 

Кое е различно - чл. 147 ти определя задължението, чл. 181 ти определя размера на глобата, когато не си спазил задължението!


  • 2

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#132 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
Garage View Garage

Posted 13 September 2013 - 18:45

 

Интересува ме при обжалване на електронен АКТ съставен заради превишаване на максималната допустима скорост, измерена със радар и направена снимка, има ли шанс АКТ-а да отпадне, колко % е той и каква е процедурата?? Благодаря!  Поздрави!  :)

 

На моя въпрос ще се намери ли някой компетентен да отговори?


  • 0

The best or nothink.


#133 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
Garage View Garage

Posted 14 September 2013 - 10:49

@miro0:

 

Айде аз ще се нагърбя :)

 

1. Щом след толкова питания никой не отговаря, то следва да се помисли дали всичко с въпроса е наред...

2. При така зададения въпрос - шанс няма, защото се жали НП, а не АУАН. 

3. Процедурата - в НП пише сроковете и органа пред който се подава жалбата. Жалбата се подава чрез наказващия орган.

4. За да предотвратя следващ въпрос - бланкетни жалби не предлагам, а също избягвам да давам съвети, но ще споделя мнение: правилата за движение не са случайни, а превишената скорост (особено за тинейджър водач с 2 год. стаж) ВИНАГИ заслужава да бъде наказана по предвидения в нормативната уредба ред   :)

 

edit: ника ти прилича на този, който използва един компрометиран съфорумец и може би това е част от проблема с липсата на отговори...


Edited by Momchil, 14 September 2013 - 11:03 .

  • 3

#134 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
Garage View Garage

Posted 14 September 2013 - 18:46

@miro0:

 

Айде аз ще се нагърбя :)

 

1. Щом след толкова питания никой не отговаря, то следва да се помисли дали всичко с въпроса е наред...

2. При така зададения въпрос - шанс няма, защото се жали НП, а не АУАН. 

3. Процедурата - в НП пише сроковете и органа пред който се подава жалбата. Жалбата се подава чрез наказващия орган.

4. За да предотвратя следващ въпрос - бланкетни жалби не предлагам, а също избягвам да давам съвети, но ще споделя мнение: правилата за движение не са случайни, а превишената скорост (особено за тинейджър водач с 2 год. стаж) ВИНАГИ заслужава да бъде наказана по предвидения в нормативната уредба ред   :)

 

edit: ника ти прилича на този, който използва един компрометиран съфорумец и може би това е част от проблема с липсата на отговори...

Така, добро остроумнечене с цел отбиване на номера, дразнене и ефект 0. Също така не смятам че това дали да бъдеш глобен трябва да се определя от това дали имаш стаж 1 ден или 10 години. Майка ми има книжка от 20 години, но ако седне зад волана не може да тръгне, камо ли да знае правилата на движение. СЪЩО ТАКА като се замислиш и ти си бил на мойте години, с моя стаж и едва ли си шофирал перфектно, без нарушения и т.н. Идеята ми на въпроса беше дали има вратичка в закона, която може да се използва при обжалване и добър адвокат, така че айде моля г-не.. 

П.П. А какво ще кажеш за чичковците с лъскави коли и МНОГО СТАЖ зад волана, които карат безразсъдно и нарушават всяка точка от ЗзДПП с мисълта "имам дебела пачка, като ме глобят си плащам и си свиркам, а ако убия някои, плащам повечко и пак си свиркам''? За пример давам Максим Стависки, за когото не се е чувало от години ЗАЩО ЛИ?? А преди постоянно беше в новините и по участия. 

 

Извинявам се за офтопика! ;)


  • 1

The best or nothink.


#135 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
Garage View Garage

Posted 14 September 2013 - 19:43

Уважаеми и многоуважаеми Господин miro0,

Последното Ви мнение ясно демонстрира причината, поради която не получавате отговори...

 

От "вратички" в закона обичайно се възползват хора, които умеят да слушат (и да плащат за това), а не да мрънкат и недоволстват (от собствените си грешки). Мисля също, че за да има "ефект" различен от "0" е редно да си понесете последствията - имам предвид, че се надявам това да доведе до по-разумно поведение на пътя, което е полезно за цялото общество, а не само лично за Вас.  :)

Ае чао!

 

ПП: Извинявам се, но какво е "ЗзДПП"?


Edited by Momchil, 14 September 2013 - 21:04 .

  • 3




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users