Към съдържанието

  •  

Снимка

ИМАТЕ ПРОБЛЕМИ С КАТ - ние ще ви помогнем !


  • Please log in to reply
156 мнения по тази тема

#136 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 септември 2013 - 02:49

Богатите като си плащат по-отговорни ли стават?!

 

П.П. А какво ще кажеш за чичковците с лъскави коли и МНОГО СТАЖ зад волана, които карат безразсъдно и нарушават всяка точка от ЗзДПП с мисълта "имам дебела пачка, като ме глобят си плащам и си свиркам, а ако убия някои, плащам повечко и пак си свиркам''? За пример давам Максим Стависки, за когото не се е чувало от години ЗАЩО ЛИ?? А преди постоянно беше в новините и по участия. Май нямаш какво да кажеш по-въпроса. Излишно е да спорим всеки е прав за себе си, само си спамим тука .. "ае чао"


  • 0

The best or nothink.


#137 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Публикувано 17 септември 2013 - 09:39

Наско, on 11 Sept 2013 - 18:40, said:snapback.png

Това е 181 , моят е 147

 

Различни са

 

Кое е различно - чл. 147 ти определя задължението, чл. 181 ти определя размера на глобата, когато не си спазил задължението!

 

За добро или лошо, но именно за конкретното нарушение има тотално противоречива (и прясна :) ) съдебна практика има ли въобще санкционна норма в ЗдвП (разбирай, съда си отменя НП) и ако има, коя точно следва да бъде приложена... Поради това аз изрично не се наех да му конкретизирам каква ще е санкцията защото той малко избърза и с въпроса - все пак, логически, никой от нас все още не знае какво ще му хрумне на наказващия орган кой точно член да приложи, когато съставя НП - за да не го обърквам човека, аз поне не бих се наел. Когато му излезе нак.постановление, викам да сподели и ще обсъдиме?


Този пост е редактиран от adv_petrov: 17 септември 2013 - 09:41

  • 0

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#138 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 17 септември 2013 - 11:30

Разбира се , че ще споделя :)


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#139 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 септември 2013 - 22:03

Интересува ме при обжалване на електронен АКТ съставен заради превишаване на максималната допустима скорост, измерена със радар и направена снимка, има ли шанс АКТ-а да отпадне, колко % е той и каква е процедурата?? Благодаря!  Поздрави! :)

Ами из форума вече е коментирано 1000 пъти. Моят опит сочи, че смисъл няма - обжалвал съм два пъти... причината не е, че не съм нарушил правилата, а защото не съм съгласен с определянето на правилата... глобиха ме, че карам с 80 на място, където няма живи в радиус от 100 км. защото според някакъв общински застроителен план мястото се води населено място и имало табела половин километър преди това! Както и да е - обжалвах на две инстанции с какви ли не доводи и просто нищо не стана - в крайна сметка изгубих две години по съдилища (при това извън София!) платих повече пари за адвокати, отколкото беше глобата, в крайна сметка ми взеха книжката за 1 месец и си платих глобата...
 
Като се свързах с адвоката ми каза, че 80% от НП, които обжалвал той падали в съда... И 99.999% да са - за мен няма абсолютно никакво значение, защото в крайна сметка аз съм в другия процент - този, дето не е спечелил обжалването. Обаче - предвид колко качествено си свърши работата този "адвокат" - имам съмнение, че и едно НП е свалил в съд, защото на първа инстанция загубих делото заради процедурни грешки на въпросния "адвокат", че след това и аз излязох виновен, защото: "не съм гледал внимателно"!
 
А обжалването се прави в срок от 7 дни, ако си задал въпроса си на 10 септември... предполагам, че вече имаш наказателно постановление и то явно е издадено не по-късно от 10 септември. Предвид, че вече е 17 септември - най-вероятно няма да можеш да го обжалваш така или иначе.
 
Иначе за протокола, казаха ти - обжалването става с жалба в свободен текст (не е бланка) и се подава пред наказващия орган. Т.е. пише се жалба, адресира се до компетентния съд (за различните населени места е различен съд) и се подава в деловодството на КАТ, където е издадено наказателното постановление. Тая работа е чувствителна и се прави от адвокат или минимум от човек, който знае какво прави. Ако питаш какъв е шансът за успех - не знам, ама ако питаш какъв е шансът за успех сам да го обжалваш със съвети от Интернет - АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ!
  • 2

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#140 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 септември 2013 - 21:16

За момента нямам нито АКТ нито НП, просто ме интересуваше за в бъдеще ако ми се наложи да знам какви шансове имам в съда. Благодаря ти за точния отговор!


  • 0

The best or nothink.


#141 hri100

hri100

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Burgas

Публикувано 11 ноември 2014 - 21:06

здравейте преди 1 година някаде бях спрян от органите на КАТ и лишен от СУМПС за срок от шест месеца,поради положителна алкохолна проба, които изтекоха, но нямам финансовата възможност да си платя в момента глобата и да си взема книжката от КАТ. Искам да попитам какви са опциите и има ли възможност при проверка от органите на реда да кажа че съм си забравил книжката и да ми бъде съставен фиш на стойност 10-20 лв. или при провекра им излиза всичко ?

 

 

П.С. Нашите закони са пълни с вратички, дано и този път има някаква..


  • 0

#142 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 11 ноември 2014 - 21:58

Колега не разбирам много, но е логично когато ти напишат данните да им излезе, че си с отнета книжка! . Ако ставаше така както ти го мислиш, никои нямаше да си плаша актовете и всеки щеше да си кара пил или с скорост над допустимата, без да се притеснява от това че ще му бъде отнето СУ, а срещу 10,20 лева фиш да е отново в играта... Според мен трябва да си платиш глобата, ако искаш да ти върнат книжката!
  • 0

#143 Udjin

Udjin

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    Мерцедес

Публикувано 19 ноември 2014 - 15:21

Здравейте! 

Не знам дали е точно тук мястото да потърся съвет, но се надявам да съм го улучила :) 

Писаха ми акт 07.02.2011 и днес ( 19.11.2014) си взех Наказателното постановление. Искам да пусна жалба, написала съм я, но не знам дали не съм объркала нещо. Ще се радвам ако споделите мнение дали е написана правилно и дали трябва да се промени нещо по нея! Благодаря ви предварително! Приятен и успешен ден! Ж А Л Б А

от Евгения Стоянова Кунгалова
адрес:  Благоевград ул.“Шишман“ 16 ет.12 ап.46

против
Наказателно постановление 94/11 издадено от Йордан Дамянов Дундаков на длъжност началник на сектор ПП

Господин/Госпожо Съдия,
Обжалвам горецитираното постановление, издадено от ОДМВР Плевен и моля да го отмените като незаконосъобразно по следните съображения:



Издаденото наказателно постановение номер 94/11 с дата 21.02.2011 година ми беше връчено на 19.11.2014 година.


Съгласно чл. 11 от ЗАНН по въпросите за вината, вменяемостта и обстоятелствата изключващи отговорността се прилагат разпоредбите от общата част на НК. Обстоятелство изключващо отговорността е давността. Чл. 80 и чл. 81 от НК уреждат института на абсолютната погасителна давност за извършено престъпление. Извършителят на административно нарушение не може да бъде поставен в по-неблагоприятно положение от извършителят на престъпление. Според чл. 80 ал.1 т.5 от НК и чл. 81 ал.3 от НК деяния, за които се предвижда наказание глоба, се погасяват с изтичането на абсолютната погасителна давност от три години.

В конкретният случай административно наказателното производство е започнало с установяване на административното нарушение, за което е съставен АУАН и в последствие издадено Наказателно постановление, извършено
на 21.02.2011 Предвид датата на извършване на нарушението 07.02.2011г. и съответно констатирането му в деня на извършване на нарушението, абсолютната давност на административно наказателното производство се явява изтекла на 07.02.2014 г. и са налице основания за прекратяване на административно наказателното производство.

Освен вече посоченото, следва да се отбележи, че в разрез с правилата по ЗАНН и по-специално чл. 58 ал.2 от ЗАНН, административно наказващият орган повече от почти 4 години от датата на издаване на наказателното постановление не ми е връчил същото, като през това време не съм търсен и по никакъв начин не съм препятствал връчването на наказателното постановление. Но дори и да е било така, да не съм бил намерен на адрес, наказващият орган е следвало съобразно предвидено от закона, да отбележи това обстоятелство върху наказателното постановление и то да се счита връчено. 

С връчването на наказателното постановление на 19.11.2014г. не може да се приеме, че се прекъсва давността, тъй като към датата на връчване на постановлението, предвиденият от закона три годишен срок погасяване на наказателното преследване е изтекъл.


Предвид гореизложеното, моля да ни призовете на съд и след като се уверите в основателността на твърденията ми, да отмените изцяло горното наказателно постановление.

Прилагам и моля да приемете като доказателства по делото НП Nо 94/11 от 21.02.2011

С уважение:……………………


  • 0

#144 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 ноември 2014 - 16:01

Имам базови правни познания, но изглежда супер...
Само... нали сте дама, а срещам думи като "търсен", "препятствал", "намерен".
Има колеги във форума, които са юристи, дано се включат.

3 години ли? Мислех че срокът за връчване на НП е 6 месеца.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#145 Udjin

Udjin

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    Мерцедес

Публикувано 19 ноември 2014 - 16:14

Точно, защото не ми е връчен за повече от 3 години и давността на наказателното производство е изтекла реших да го обжалвам. И аз не съм юрист и затова реших да се допитам преди да пусната жалбата. Не знаех в какъв род да пиша и затова го оставих така :)


  • 0

#146 МерцБенц

МерцБенц

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E250D 20V 1994

Публикувано 29 ноември 2014 - 15:33

Какви са тези проверки по 20 минути ? Документи 10 бр. Лична карта,книжка ,преглед,гражданска,винетка - квитанция за винетката ...

Триъгълник,пожарогасител,аптечка с 11бр. безопасни игли.Светло отразителна жилетка, ТОПЛИ ръкавици ??? Гуми ,грайфер, резервна напомпана колко ат. ?  Фарове , къси,дълги,мигачи,стопове, ...

Чистачки,течност,парно, ...

 

Тия хора разбират ли колко е ценно времето,особено ако човек бърза. После те спират за превишена скорост и те глобяват ???

Как да си свърша работата ?


  • 0

#147 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 ноември 2014 - 17:25

Здравейте! 

 

На 18.09.2014 бях спрян за превишена скорост и ми беше съставен АКТ (за 200 лв по моя преценка, 47км над разрешената, извън града). До ден днешен не съм получил НП и всеки месец трябва да ходя да си заверявам АКТ-а. Въпросите са ми следните:

1. Какъв е срокът в който трябва да ми бъде връчено НП и ако не бъде спазен, може ли да ми се отмени глобата?
2. Получих информация, че като ми връчат НП мога да напиша жалба в 3 дневен срок. В тази жалба трябвало да напиша, че съм безработен, живея под наем и всякакви такива финансови трудности, пред които съм изправен и предвид тези обстоятелства глобата ми щяла да падне на 50лв (минималното). Човекът, който ми каза това, твърди, че е понижавал доста от глобите си по този начин и не трябва да плащаш нито на съдия, нито на адвокат. Директно, като си вземаш НП, подаваш тази жалба за непосилната за теб наложена парична глоба. 

 Това ми беше обяснено. На мен това ми се вижда нереално. Първо работя и всички документи са ми изрядни, т.е. могат да проверят, че лъжа за това, нито мога да пледирам за социално слаб. Също така въпросният "информатор" ми каза, че никой не проверява работиш ли или не. То ако е така, всички ще си свалят актовете от максималната на минималната сума. Второ кой го интересува имаш ли пари да си платиш НП?

3. Въобще има ли някоя законова вратичка, от която мога да се възползвам било то за смъкване на сумата или какъвто и да е друг + за мен?

 

  Ще се радвам да получа компетентни отговори, а не празни приказки и обвинения. Благодаря ви предварително, всичко най, най.
 

Поздрави! ;)


  • 0

The best or nothink.


#148 МерцБенц

МерцБенц

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E250D 20V 1994

Публикувано 01 декември 2014 - 15:39

Според мен си плати акта и не се опитвай да правиш още закононарушения .


  • 1

#149 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Публикувано 06 декември 2014 - 21:49

Здравейте! 

 

На 18.09.2014 бях спрян за превишена скорост и ми беше съставен АКТ. Въпросите са ми следните....Получих информация...Човекът, който ми каза това....Също така въпросният "информатор" ми каза.... Ще се радвам да получа компетентни отговори, а не празни приказки и обвинения. Благодаря ви предварително, всичко най, най. Поздрави! ;)

+ не вярвай на "информатори" и "получена информация", а чети внимателно начина и срока, описани най-долу в документите, които институциите ти дават да подпишеш, за защита на твоите права, ако желаеш да го сториш.

Успех! 


  • 0

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#150 МерцБенц

МерцБенц

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes E250D 20V 1994

Публикувано 08 декември 2014 - 14:49

Вие споделяте мнения от опит или има юристи във форума ?


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни