Към съдържанието

  •  

Снимка

МЕНТЕТАТА на Bosch


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#16 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 13 март 2007 - 12:31

A,и това:
http://delphi.com/ne...42028-06022005/


A, то това, последното, може и да не е много лошо. Може би е точно опит от страна на DC, да се отърват от Бош.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#17 nick chuck

nick chuck

    Почетен член на МБКБ

  • Почетни членове на МБКБ
  • 520 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Преслав
  • Интереси:Спортни купета МБ

Публикувано 13 март 2007 - 15:59

Единствения магазин в сфия на Бош Германия се намира в ТЕХНОТЕСТ (под моста за Аерогарата в дясно). Имат сервиз за нафтови помпи и магазин за части. В магазина вземат поръчки за изтегляне от основния склад на Бош България.
  • 0
Един за всички, Всички за един!
Публикувано изображение

#18 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 13 март 2007 - 17:57

Единствения магазин в сфия на Бош Германия се намира в ТЕХНОТЕСТ (под моста за Аерогарата в дясно). Имат сервиз за нафтови помпи и магазин за части. В магазина вземат поръчки за изтегляне от основния склад на Бош България.


И какво са тогава Киров-Бош?
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#19 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 13 август 2007 - 19:49

Явно не само Бош имат ментета :0_evil:
Наскоро смених дистрибуторната капачка с някаква италиянска и днес отново ми се прояви същия дефект,тоест изядено е коксчето на капачката :0_evil:
Някой има ли на представа от какво може да идва проблема и дали мога да си сменя само коксчето,защото капачката си е горе долу читава :dontknow:
  • 0

#20 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 13 август 2007 - 19:58

според мен палеца ти бие и кокса е принуден да се движи по окръжност а не стои в центъра и от там изминава по дълъг път и
се износва бързо имах го този проблем на друга кола не знам дали ще ме разбереш
премери петното от кокса върху палеца и го сравни с диаметъра на кокса
е винаги остава вероятността за менте и мек кокс
  • 0

#21 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 13 август 2007 - 20:14

Явно не само Бош имат ментета :0_evil:
Наскоро смених дистрибуторната капачка с някаква италиянска и днес отново ми се прояви същия дефект,тоест изядено е коксчето на капачката :0_evil:
Някой има ли на представа от какво може да идва проблема и дали мога да си сменя само коксчето,защото капачката си е горе долу читава :dontknow:



Коксчето можеш да смениш с подходящо от друга капачка!
Провери си централния кабел и лулите на свещите!
Някъде искрата прескача в самия кабел-високо съпротивление по пътя и!
  • 0

#22 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 13 август 2007 - 20:16

според мен палеца ти бие и кокса е принуден да се движи по окръжност а не стои в центъра и от там изминава по дълъг път и
се износва бързо имах го този проблем на друга кола не знам дали ще ме разбереш
премери петното от кокса върху палеца и го сравни с диаметъра на кокса
е винаги остава вероятността за менте и мек кокс

Да разбирам те и утре ще сваля палеца,но това е вече трети комплект капачка и палец,който дават един и същ дефект.
  • 0

#23 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 13 август 2007 - 20:29

може оста да бие от разбито лагерче или втулка
  • 0

#24 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 13 август 2007 - 20:44

може оста да бие от разбито лагерче или втулка


Там лагерче няма- всичко се закачва на разпределителния вал.
Сашо, а онази чекия, дето е на запалването да не би да допринася за прецакването на кокса. До колкото съм чувал, на модернизирано запалване като твойто, кабелите трябва да са с меден проводник, не с графитена нишка- т.е. трябва да имат минимално съпротивление иначе почвали да се прецакват.
Бобината да не ти е нещо тръгнала.
Защото на Форда съм с капачка и палец Бош от Нелас и вече са на около 60к км- смених капачката преди 3 години- тамън бях взел книжка и от тогава не съм пипал нищо.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#25 breizar

breizar

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:

Публикувано 14 август 2007 - 09:27

За турски не зная :dontknow:

Бош имат завод в унгария, там се произвеждат помпите и др. артикули.

От 96г БОШ изнасят поголямата си чст от завода именно в турция и част в унгария.БОШ кпувам само от ауто+Въаприсния "киров"абе заебииуии свштите на бош са задаължително с 1г гаранция не тили дадат заебвашги веднага:)
  • 0

#26 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 14 август 2007 - 14:11

Там лагерче няма- всичко се закачва на разпределителния вал.
Сашо, а онази чекия, дето е на запалването да не би да допринася за прецакването на кокса. До колкото съм чувал, на модернизирано запалване като твойто, кабелите трябва да са с меден проводник, не с графитена нишка- т.е. трябва да имат минимално съпротивление иначе почвали да се прецакват.
Бобината да не ти е нещо тръгнала.
Защото на Форда съм с капачка и палец Бош от Нелас и вече са на около 60к км- смених капачката преди 3 години- тамън бях взел книжка и от тогава не съм пипал нищо.

Асенко батка първата нова Бошовска капачка,тази на снимката, я хвърлих още преди, да модифицирам запалването.
И сега гадаем яко какво може да е но дано го октрия,защото бах мамаму на година нова капачка ................ :censored:
Някой с други идей :dontknow:
  • 0

#27 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 21 август 2007 - 17:14

Така щом ще ни набутват ментаци,яко тогава смятам да тунинговам капачката,като и поставя в средата коксче от Ладова капачка с/у скромната сума от 0,50 ст. за целта обаче трябва да разпробия оригиналния отвол от 0,5 мм на 0,6 мм и да набия една менда втулка.Цялата операция се прави,защото Ладовото коксче е с по голям диаметър, а не продават отделно такива дреболий за моята "ориналдъ" капачка :0_evil: Освен това сигурно и по дължина ще е нужна корекция,но тя е лесна след като разбера размера.
  • 0

#28 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 октомври 2007 - 20:35

Днес "тунинговах" старата капачка,като разпробих отвора до 5 мм и монтирах коксче от Ладова капачка. Наложи се да го скъдя малко защото е по- дълго. За съжаление заваля и не успях да запаля колата,но утре ще се пробвам.
Сега имам питане към продавачите на авто части:?
Каква е разликата в номерата на кабелите за свещите м/у W126 260 SE и 300 SE?
при мен са съответно 260 БЕРУ № 0300504102 за този № няма нищо в нета все едно не съществува :dontknow: а те са монтирани в Германия,така докарах колата,има и още един № 000 159 28 42 за който също няма съвпадения.
И 300 SE № на кабелите 0 300 504 101,закупени от един магазин на Козлодуй.

VSO103 (0300504101)Након.провода Mot.102/103/119/120 | BERU VSO 103

Внимание так же все детали для вашего автомобиля можно посмотреть в электронном каталоге по кузовам. В каталоге по кузовам также доступны кузовные детали, бампера, обвесы и оптика. В каталоге по брендам (где вы счас находитель) этих деталей нет.


Главная страница Каталог по маркам Где можно купить запчасти и тюнинг?

Артикул: BERU VSO 103 | MB
VSO103 (0300504101)Након.провода Mot.102/103/119/120 4.31 ?


Наличие на складах в Москве (уточняйте): 22 шт. | Доставка в регионы РФ


Описание автозапчасти:
Каталожный номер производителя BERU (неоригинальный): VSO 103
Совместимость: MB
Идентификатор по базе: 40638

Представлены оригинальные и не оригинальные запчасти.
Не оригинальные запчасти производства: Катай, Тайвань. Упаковщики: Европа.
Все представленные запчасти сертифицированы и на них распространяется гарантия 6 месяцев. Обмен запчастей в течение 2 недель.

Как да съм сигурен,кой е точния модел кабели за 300 SE,защото се съмнявам,че в тях е проблема?
  • 0

#29 М.Владимиров

М.Владимиров

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 05 декември 2007 - 16:46

Здравейте колеги,
Казвам се Миролюб Владимиров и съм ръководител отдел „Автомобилно оборудване” във фирма „КИРОВ” АД. Тъй като съм убеден в популярността на вашия форум и не бих искал четящите тук да остават с грешни впечетления за нашата фирма, бих искал да изясня някои неточности написани в тази и други теми на форума:
От 1994 година Фирма „КИРОВ” АД не е вносител на продуктите на концерна „BOSCH”. През посочената година е регистрирано дружеството „Роберт Бош България” ЕООД, което е 100% собственост на германската фирма „Robert Bosch” GmbH. Това дружество осигурява доставката на продуктите от марката „BOSCH” за българския пазар, като използва мрежа от дистрибутори за реализацията им. Нашата фирма, е най-големият дистрибутор за страната, като предлагаме в магазините си, както авточасти и сервизно оборудване, така и електроинструменти, и консумативи на марката BOSCH. Всички продукти от марката са ни доставени единствено от „Роберт Бош България” ЕООД.
Всеки един продукт продаден от наш магазин, носи производствена гаранция и за никой потребител не би трябвало да е проблем, при проява на някакъв дефект, да поиска разглеждането му. За целта “BOSCH”е организирала мрежа от сервизи, познати ви като „Bosch Car Service”, които са оторизирани да вземат отношение по предявена от клиента рекламация. Във всеки наш магазин можете да получите информация за координатите на тези сервизи, както и да получите пълно съдействие за разрешаването на проблеми, възникнали от дефектирането на част закупена от наш магазин, като това е валидно за всички продукти предлагани от нас.
В заключение искам да подчертая, че не бихме могли да носим отговорност за продукти закупени от други търговци в България, както и че нашата фирма винаги се е стремяла да предлага качествени продукти на българския потребител (което съм сигурен е добре известно на всичките ни клиенти) и не бихме си позволили „успореден” внос на продукти със съмнителен произход. Искам да ви уверя, че наличието на подобни продукти на българския пазар, подронва нашето и на BOSCH продуктите име, и се опитваме да помогнем на колегите от „Роберт Бош България” ЕООД в пресичането на нелегалния внос. Ще ви бъда благодарен за всяка информация касаеща закупен неистински продукт, носещ марката BOSCH.

За всякакви въпроси можете да се обръщате към мен на e-mail: [email protected] или да потърсите съдействие в някой от нашите магазини.


С уважение:
Миролюб Владимиров
Р-л отдел „Автомобилно оборудване”
КИРОВ АД
  • 0

#30 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 05 декември 2007 - 16:58

Здравейте колеги,
Казвам се Миролюб Владимиров и съм ръководител отдел „Автомобилно оборудване” във фирма „КИРОВ” АД. Тъй като съм убеден в популярността на вашия форум и не бих искал четящите тук да остават с грешни впечетления за нашата фирма, бих искал да изясня някои неточности написани в тази и други теми на форума:
От 1994 година Фирма „КИРОВ” АД не е вносител на продуктите на концерна „BOSCH”. През посочената година е регистрирано дружеството „Роберт Бош България” ЕООД, което е 100% собственост на германската фирма „Robert Bosch” GmbH. Това дружество осигурява доставката на продуктите от марката „BOSCH” за българския пазар, като използва мрежа от дистрибутори за реализацията им. Нашата фирма, е най-големият дистрибутор за страната, като предлагаме в магазините си, както авточасти и сервизно оборудване, така и електроинструменти, и консумативи на марката BOSCH. Всички продукти от марката са ни доставени единствено от „Роберт Бош България” ЕООД.
Всеки един продукт продаден от наш магазин, носи производствена гаранция и за никой потребител не би трябвало да е проблем, при проява на някакъв дефект, да поиска разглеждането му. За целта “BOSCH”е организирала мрежа от сервизи, познати ви като „Bosch Car Service”, които са оторизирани да вземат отношение по предявена от клиента рекламация. Във всеки наш магазин можете да получите информация за координатите на тези сервизи, както и да получите пълно съдействие за разрешаването на проблеми, възникнали от дефектирането на част закупена от наш магазин, като това е валидно за всички продукти предлагани от нас.
В заключение искам да подчертая, че не бихме могли да носим отговорност за продукти закупени от други търговци в България, както и че нашата фирма винаги се е стремяла да предлага качествени продукти на българския потребител (което съм сигурен е добре известно на всичките ни клиенти) и не бихме си позволили „успореден” внос на продукти със съмнителен произход. Искам да ви уверя, че наличието на подобни продукти на българския пазар, подронва нашето и на BOSCH продуктите име, и се опитваме да помогнем на колегите от „Роберт Бош България” ЕООД в пресичането на нелегалния внос. Ще ви бъда благодарен за всяка информация касаеща закупен неистински продукт, носещ марката BOSCH.

За всякакви въпроси можете да се обръщате към мен на e-mail: [email protected] или да потърсите съдействие в някой от нашите магазини.
С уважение:
Миролюб Владимиров
Р-л отдел „Автомобилно оборудване”
КИРОВ АД

:allhail:
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни