Шум от двигателя602.912
Започната от Kunev, 04 яну 2010 - 20:07:51
22 мнения по тази тема
#16
Публикувано 11 януари 2010 - 15:31
Най напред искам да благодаря на всички отзовали се.
Проблема се оказа елементарен, и той беше в горното тампонче на амортисьорчето което демпферира рамото за обтягане на ремъка.
С помощта на две гумени шайби и малко лепило нещата си дойдоха на място.
Най напред се изважда с лек натиск отлепения откъм ухото на демпфера тампон. Намазва се щедро с лепило Moment на Henckel и се натиква обратно. с помощта на същото лепило се залепват двете гумени шайби от вътрешната страна на металните шайби. /размера на гумените е 23х16х1/
Изисква се прецизно залепване.
Целта на добавените гумени шайби е да увеличат натиска /осево/ но само върху гумената част, създавайки по този начин вътрешно напрежение в каучука и по този начин да накарат тампона да се прилепи по външния си диаметър към ухото на демпфера, запазвайки първоначалния осев размер на тампона. /абе раздува се и се прилепва/
Карам вече два дни и няма проблем.
Проблема се оказа елементарен, и той беше в горното тампонче на амортисьорчето което демпферира рамото за обтягане на ремъка.
С помощта на две гумени шайби и малко лепило нещата си дойдоха на място.
Най напред се изважда с лек натиск отлепения откъм ухото на демпфера тампон. Намазва се щедро с лепило Moment на Henckel и се натиква обратно. с помощта на същото лепило се залепват двете гумени шайби от вътрешната страна на металните шайби. /размера на гумените е 23х16х1/
Изисква се прецизно залепване.
Целта на добавените гумени шайби е да увеличат натиска /осево/ но само върху гумената част, създавайки по този начин вътрешно напрежение в каучука и по този начин да накарат тампона да се прилепи по външния си диаметър към ухото на демпфера, запазвайки първоначалния осев размер на тампона. /абе раздува се и се прилепва/
Карам вече два дни и няма проблем.
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.
#17
Публикувано 11 януари 2010 - 21:39
Интересно ми е да видя как изглежда подобрението, снимка може ли? Тъй като, на моята кола преди 6мес. смених амортисьорчето на обтегача с нов ''Stabilus" , но ми се струва, че нещо звука пак започва да се променя! Запазих уж стария, който си е запазен и не е нито разхлабен, нито изглежда повреден....
#18
Публикувано 12 януари 2010 - 11:15
Снимка мога да направя само на място, на "крайния продукт.
Ако ти е здрав амортисьора трябва да излиза относително лесно и да се прибира бавно и трудно без задръжки.
Много добре си направил че си запазил оригиналното което би трябвало да е "STAB"
Ако спазиш процедурата която съм описал в предния пост "работата ще заспи"
Ако проблема е в долния тампон ... не знам просто не ми се е налагало ... там е малко по сложно понеже сглобката е малко по различна ... но и за там би могло да се направи нещо без да се нарушава функционалността.
Разклати силно тампончето с помощта на отверка например и виж дали няма да се разклати.
Успех
P.S.
Снимка ще сложа довечера като се прибера.
Мислех да снимам работната процедура но не вярвах че на някой би му свършило работа и за това сега ще ми изтръпва клавиатурата ...
Ако ти е здрав амортисьора трябва да излиза относително лесно и да се прибира бавно и трудно без задръжки.
Много добре си направил че си запазил оригиналното което би трябвало да е "STAB"
Ако спазиш процедурата която съм описал в предния пост "работата ще заспи"
Ако проблема е в долния тампон ... не знам просто не ми се е налагало ... там е малко по сложно понеже сглобката е малко по различна ... но и за там би могло да се направи нещо без да се нарушава функционалността.
Разклати силно тампончето с помощта на отверка например и виж дали няма да се разклати.
Успех
P.S.
Снимка ще сложа довечера като се прибера.
Мислех да снимам работната процедура но не вярвах че на някой би му свършило работа и за това сега ще ми изтръпва клавиатурата ...
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.
#19
Публикувано 12 януари 2010 - 19:45
Ей го и подобрението "на живо"
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.
#20
Публикувано 12 януари 2010 - 20:06
Чудесно! Благодаря за снимката, при нужда ще опитам и аз по този начин. Въпреки, че с това сваляне на радиатора и виско перката е трудоемко и дето се казва- врътня, не се знае заслужава ли си?Да не е след 2-3-4 седмици пак да се прави! Затова темата не я затваряй, ще очаквам да пишеш дали се е получило издържливо подобрението. Дано!
#21
Публикувано 12 януари 2010 - 23:27
Чудесно! Благодаря за снимката, при нужда ще опитам и аз по този начин. Въпреки, че с това сваляне на радиатора и виско перката е трудоемко и дето се казва- врътня, не се знае заслужава ли си?Да не е след 2-3-4 седмици пак да се прави! Затова темата не я затваряй, ще очаквам да пишеш дали се е получило издържливо подобрението. Дано!
Ама каква перка, какъв радиатор ... нищо не се сваля ... демонтаж-монтажа става директно за 2-3 минути ... мисля че се заблуждаваш
Ще пиша наистина ако има промяна каквато и да е тя.
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.
#22
Публикувано 19 януари 2010 - 16:38
След застудяването забелязах че пак се появява загадъчен шум.
Натиснах тампончето което възстанових но се оказа че съм си свършил добре работата и тампончето е "ОК"
Натиснах долното тампонче и шума изчезна. Аха викам си "ето го калпазанина" и се зачудих какво да го "правя"
Докато се чудих обаче взех че направих още някои проби и установих че вибрациите на ниски обороти до около 1300 - 1500 оборота са непосилни за това демпферче и ми светна една друга идея. Взех един универсален спрей със смазка и напръсках обилно ремъка докато се върти и двигателя утихна като бензинов, и на демпферчето не му се налагаше да се труди толкова усърдно. След около 1 - 2 минути и неколкократно повишение на оборотите до около 3000 - 3500 скърцането и тресенето на демпферчето се възвърнаха ...
Достигнах до извода че като за начало най добре би било да сменя този смотан ремък Bosch но се чудя кой да избера Flenor или Gates.
Натиснах тампончето което възстанових но се оказа че съм си свършил добре работата и тампончето е "ОК"
Натиснах долното тампонче и шума изчезна. Аха викам си "ето го калпазанина" и се зачудих какво да го "правя"
Докато се чудих обаче взех че направих още някои проби и установих че вибрациите на ниски обороти до около 1300 - 1500 оборота са непосилни за това демпферче и ми светна една друга идея. Взех един универсален спрей със смазка и напръсках обилно ремъка докато се върти и двигателя утихна като бензинов, и на демпферчето не му се налагаше да се труди толкова усърдно. След около 1 - 2 минути и неколкократно повишение на оборотите до около 3000 - 3500 скърцането и тресенето на демпферчето се възвърнаха ...
Достигнах до извода че като за начало най добре би било да сменя този смотан ремък Bosch но се чудя кой да избера Flenor или Gates.
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.
#23
Публикувано 04 декември 2010 - 19:41
Колега как се ремонтира тая ролка?Откачи ремъка и виж дали ще го прави.Според мен е от ролката на алтернатора.Поне при мен беше от това
0 потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 0 гости, 0 анонимни




Виж ГАРАЖА








