Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Здрав двигател300ТДИ или 270ЦДИ


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 Franko

Franko

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 декември 2009 - 15:45

Здравейте колеги
Ориентирал съм се от доста време насам за Г класа,защото съм се убедил,че това е джипа и тук съм,за да може да ми помогнете при избора на модел.Все още няма да купувам,но до една година ще имам на разположение 40 000лв и тук вече питането ми е до тези пари кой двигател е един от сполучливите откъм здравина и не много скъпа подръжка.Ето двигателите към който съм се ориентирал 300ТДИ и 270ЦДИ,знам,че първия е един доста сполучил и здрав мотон не много претенциозен за поддръжка,а за втори знам,че го слагат на доста модели което също ме води на мисълта,че е много здрав мотор.Ще се радвам тук на всякакви мнения,защото искам да събера повече информация преди да се реша на подобна покупка,а джипа ще се кара както градско,така и по планини,но без някакъв сериозен оф-роуд.Искам здрав мотор на който да разчитам до тези пари.
Благодаря предварително на всички.
  • 0

#2 mari0

mari0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 487 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 03 декември 2009 - 21:02

Здравейте колеги
Ориентирал съм се от доста време насам за Г класа,защото съм се убедил,че това е джипа и тук съм,за да може да ми помогнете при избора на модел.Все още няма да купувам,но до една година ще имам на разположение 40 000лв и тук вече питането ми е до тези пари кой двигател е един от сполучливите откъм здравина и не много скъпа подръжка.Ето двигателите към който съм се ориентирал 300ТДИ и 270ЦДИ,знам,че първия е един доста сполучил и здрав мотон не много претенциозен за поддръжка,а за втори знам,че го слагат на доста модели което също ме води на мисълта,че е много здрав мотор.Ще се радвам тук на всякакви мнения,защото искам да събера повече информация преди да се реша на подобна покупка,а джипа ще се кара както градско,така и по планини,но без някакъв сериозен оф-роуд.Искам здрав мотор на който да разчитам до тези пари.
Благодаря предварително на всички.

И двата двигатела колега си имат своето предимство ЦДИто харчи малко по малко и вървежа е малко повече но като подръжка е малко по скъп ако се наложи да влиза в някакви ремонти за мене 300тд е наи добрия мотор но немога да кажа и нищо лошо и за 270 и аз много искам един от 2ата да вземя
  • 0
Автоморга-Мерцедес-0876/438-583
www.mercedes.mobile.bg

#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 03 декември 2009 - 21:14

Здравейте колеги
Ориентирал съм се от доста време насам за Г класа,защото съм се убедил,че това е джипа и тук съм,за да може да ми помогнете при избора на модел.Все още няма да купувам,но до една година ще имам на разположение 40 000лв и тук вече питането ми е до тези пари кой двигател е един от сполучливите откъм здравина и не много скъпа подръжка.Ето двигателите към който съм се ориентирал 300ТДИ и 270ЦДИ,знам,че първия е един доста сполучил и здрав мотон не много претенциозен за поддръжка,а за втори знам,че го слагат на доста модели което също ме води на мисълта,че е много здрав мотор.Ще се радвам тук на всякакви мнения,защото искам да събера повече информация преди да се реша на подобна покупка,а джипа ще се кара както градско,така и по планини,но без някакъв сериозен оф-роуд.Искам здрав мотор на който да разчитам до тези пари.
Благодаря предварително на всички.

Колега,
Без да се сърдиш, обаче ако ще получиш едни 40К лева и мислиш с тях да вземеш Г-класа, а нямаш други доходи, аз те съвтвам да забравиш. Г-класата си иска нейното, колкото и да е здрава, особенно ако ще я изкарваш извън пътя.
За на пътя има в пъти по-добри и подходящи автомобили. Тоя камион за в града? Аз бих предпочел Е-класа.
Избора си е твой, но помисли за какво ще я ползваш и имай предвид, че само гуми за изън пътя ще ти стъпят над 2К лева. Ама те гумите за всички машини са толкова, тъй че помисли добре.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 Franko

Franko

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 декември 2009 - 21:33

Колега,
Без да се сърдиш, обаче ако ще получиш едни 40К лева и мислиш с тях да вземеш Г-класа, а нямаш други доходи, аз те съвтвам да забравиш. Г-класата си иска нейното, колкото и да е здрава, особенно ако ще я изкарваш извън пътя.
За на пътя има в пъти по-добри и подходящи автомобили. Тоя камион за в града? Аз бих предпочел Е-класа.
Избора си е твой, но помисли за какво ще я ползваш и имай предвид, че само гуми за изън пътя ще ти стъпят над 2К лева. Ама те гумите за всички машини са толкова, тъй че помисли добре.




Благодаря за съветите първо.
Като казах 40 000лв. имах предвид до толкова да дам за самия джип,а после си имам напредвид още едни да не кажа голяма дума 10 000лв. за консумативи,гуми и неща който със сигурност ще изкочат.За гумите те найстина всички джипове са им скъпи,но гумите ще са комбинирани хем за шосе и хем от време на време за офроуд,но не да катеря Витоша например.
Знам,че поддръжката на подобен звяр е много скъпа и затова се ориентирам към по-старите мотори който са не чак дотам скъпи за поддръжка и здрави.Единствените екстри който искам да има е климатик и ейбеци по възможност.
Не искам да обиждам никой като казвам,че другите варянти за джипове който си мислех са Volvo XC90 i BMW X5 ,но G класата ми е най-много на сърце въпреки,че ще е стара сравнение с тия два хубосника.
  • 0

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 04 декември 2009 - 08:06

Благодаря за съветите първо.
Като казах 40 000лв. имах предвид до толкова да дам за самия джип,а после си имам напредвид още едни да не кажа голяма дума 10 000лв. за консумативи,гуми и неща който със сигурност ще изкочат.За гумите те найстина всички джипове са им скъпи,но гумите ще са комбинирани хем за шосе и хем от време на време за офроуд,но не да катеря Витоша например.
Знам,че поддръжката на подобен звяр е много скъпа и затова се ориентирам към по-старите мотори който са не чак дотам скъпи за поддръжка и здрави.Единствените екстри който искам да има е климатик и ейбеци по възможност.
Не искам да обиждам никой като казвам,че другите варянти за джипове който си мислех са Volvo XC90 i BMW X5 ,но G класата ми е най-много на сърце въпреки,че ще е стара сравнение с тия два хубосника.

Ако ще говорим за джипове, дай да не се сапунисваме с ХС90 и Х5, това са джипове, колкото аз съм музикант. Джипове може да наречем Нисан Патрол, Тойота Ленд Крузер, Мицубиши Паджеро. За 40 бона ще намериш съвсем прилична Г-класа. Успех и като я вземеш да снимаш и да покажеш!
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 Franko

Franko

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 декември 2009 - 10:12

Ако ще говорим за джипове, дай да не се сапунисваме с ХС90 и Х5, това са джипове, колкото аз съм музикант. Джипове може да наречем Нисан Патрол, Тойота Ленд Крузер, Мицубиши Паджеро. За 40 бона ще намериш съвсем прилична Г-класа. Успех и като я вземеш да снимаш и да покажеш!



Разбира се,че това не са джипове в пълния смисъл на думата,даже тези ги водях във офдоур форума "паркетни" джипове ,а Г класата си е SUV :-)
Интересно ми е ако има някой да сподели цени на консумативи?
Благодаря за коментара,оценявам го.
  • 0

#7 mari0

mari0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 487 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 07 декември 2009 - 18:46

зимай а не питай сигурен съм че ще си доволен нема друг джип като г-класата
  • 0
Автоморга-Мерцедес-0876/438-583
www.mercedes.mobile.bg

#8 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 08 декември 2009 - 00:47

За сватбата на брат ми взехме една 270-ка, и двигателя й беше с фабричен дефект. Поне така каза момчето дето ни я даде. 2 или 3 пъти я бяха карали в БС и от там накрая казали че не могат да го оправят (гаранционни ремонти), нагласяли го и след 1 месец пак почвал с ядовете. Като загрее и блокира, трябва да чакаш да изтине и тогава се оправя, нещо от този род... Та ако избираш имай едно на ум за този двигател, иначе 300ТДИ-то е наистина добър двигател.

Поздрави.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни