Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Колата се заключва като потегля!?


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#1 speka

speka

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица
  • Автомобил:
    Mescedes-Benz A-classe w168 (75Kw) 99г.

Публикувано 04 ноември 2009 - 23:11

Здравейте колеги от 2 месеца карам А160 W168 99г бензин 75 кW и като я запаля и затворя вратитите и след 2-3 мин се заключва в движение интересува ме при всички ли е така или може да се спира тая екстра ?
  • 0

#2 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 ноември 2009 - 23:17

И при мен е така...
не знам дали е възможно да се промени, но аз предпочитам да е така
  • 0

#3 Roki

Roki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 50 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц E200 98г.

Публикувано 04 ноември 2009 - 23:41

И при мен така W210. Преди време когато имах 190ка, една вечер докато чаках на светофара при Шератон някав пияндур се натовари в колата и ми вика " Бате ще ме закараш ли до Централна гара"!!! Така че екстрата е полезна. Може и да е функция на аларма при теб/не фабрична /.
Не съм запознат с твоя модел.
  • 0

#4 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 05 ноември 2009 - 02:44

1. Ключа в контакта и на позиция 2
2. Натиска се и се задържа бутона за заключване и отключване на вратите 6 секунди
3. Ключа обратно на позиция 0

По този начин се активира и дезактивира тази функция.
  • 0

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 05 ноември 2009 - 07:59

1. Ключа в контакта и на позиция 2
2. Натиска се и се задържа бутона за заключване и отключване на вратите 6 секунди
3. Ключа обратно на позиция 0

По този начин се активира и дезактивира тази функция.

Само за инфо: при мен на Ц-класата тая функсия се включва и изключва от меню в борд компютъра. Колата се заключва щом вдигнеш над 20 км/ч и не се отключва автоматично, а като дръпнеш лоста за отваряне на вратата. Препоръчвам ви да си пуснете тая опция, за да не ви изчезват разни вещи по светофарите, пълни с просещи цигани.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 05 ноември 2009 - 21:41

1. Ключа в контакта и на позиция 2
2. Натиска се и се задържа бутона за заключване и отключване на вратите 6 секунди
3. Ключа обратно на позиция 0

По този начин се активира и дезактивира тази функция.

Моята е А170 CDI 2001-ва след фейслифта. Процедурата е точно така, както е описана. След задържането се чува звуков сигнал и функцията е активирана. Когато вдигнеш над 10 км се заключва. По същия начин се деактивира. Удобна е функцията, но понякога забравям, че е заключено и когато спирам да кача някого той дърпа ли дърпа отвън! :D
  • 0
Публикувано изображение

#7 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2010 - 18:55

Така ли ?!? Не съм пробвала още тая функция. Обичайно си заключвам изрично вратите с оня бутон за врати дето е по средата на конзолата. Иначе тази функция я има С-ката (W 203 - на kocev ) , след като вдигне (май беше) над 15 км./ч. и се заключва сама.
Трябва да пробвам дали става и на А-класата, че при мене си е все отключена по време на движение. Заключвам я специално като ходим някъде в друг град и съм си сложила куфара в багажника... да не изчезне на някой светофар ей така изведнъж :D , примерно на първият бургаски светофар като ходим на море.

Хм, това ми беше полезно инфо, tanx ! :icon_coolgrin:

PS. Слава Богу, до сега не ми се качвал някой спонтано и "карай за гарата". :lol:
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 19 август 2010 - 08:20

На Ц-класата(В203), след фейслифта, тази функция се контролира от бордовия компютър, не е с тайни комбинации.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 20 август 2010 - 19:59

Така ли ?!? Не съм пробвала още тая функция. Обичайно си заключвам изрично вратите с оня бутон за врати дето е по средата на конзолата. Иначе тази функция я има С-ката (W 203 - на kocev ) , след като вдигне (май беше) над 15 км./ч. и се заключва сама.
Трябва да пробвам дали става и на А-класата, че при мене си е все отключена по време на движение. Заключвам я специално като ходим някъде в друг град и съм си сложила куфара в багажника... да не изчезне на някой светофар ей така изведнъж :D , примерно на първият бургаски светофар като ходим на море.

Хм, това ми беше полезно инфо, tanx ! :icon_coolgrin:

PS. Слава Богу, до сега не ми се качвал някой спонтано и "карай за гарата". :lol:

Със сигурност имаш тази функция! Щом моята, която е с две години по-стара от твоята я има, няма начин да нямаш! Макар че, кой знае ... аз, примерно, нямам опцията за автоматично сваляне и вдигане на прозорците до края, т.е. бутонът за прозорците не може да се натисне дополовина и докрай, а има само едно положение. Натискаш, сваля прозореца и като пуснеш бутона, спира и прозорецът докъдето е стигнал.
В допълнение, когато вдигнеш 10-15 км. и колата се заключи, после като спреш не се отключва. Няма проблема обаче отвътре някой да си отвори вратата. Отключва се само тя. Но когато щофьорът отвори своята врата - отключват се всички врати, багажникът и резервоарът.
  • 0
Публикувано изображение

#10 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 август 2010 - 03:20

Със сигурност имаш тази функция! Щом моята, която е с две години по-стара от твоята я има, няма начин да нямаш! Макар че, кой знае ... аз, примерно, нямам опцията за автоматично сваляне и вдигане на прозорците до края, т.е. бутонът за прозорците не може да се натисне дополовина и докрай, а има само едно положение. Натискаш, сваля прозореца и като пуснеш бутона, спира и прозорецът докъдето е стигнал.
В допълнение, когато вдигнеш 10-15 км. и колата се заключи, после като спреш не се отключва. Няма проблема обаче отвътре някой да си отвори вратата. Отключва се само тя. Но когато щофьорът отвори своята врата - отключват се всички врати, багажникът и резервоарът.

Аз също имах проблем със стъклата, като свалях не искаше да се затваря шофьорското, оказа се, че не ми било инициирано ( каквото и да значи това). А заключването ми е една от най-полезните функции на колата, особено като съм с детето.
  • 0

#11 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2010 - 20:07

Има и друга хитрина с ключа за запалване на автомобила ( писано е във Форума ) .

Натискат се и се задържат едновременно за 6 секунди бутоните за
заключване и отключване на ключа за запалване .

Положение 1. отключва се и се заключва само шофьорската врата .
Положение 2. отключват се и се заключват всички врати .




Това също е полезно инфо, но при мен не става.
Ключът ми е обикновен ( с вграден чип за комуникация ) , но се отключва и заключва всичко от бутона на дистанционното ми (вратите).
Или пък аз нещо не схващам за какво иде реч... :unsure:

Прикачени файлове


  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#12 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 септември 2010 - 20:11

Със сигурност имаш тази функция! Щом моята, която е с две години по-стара от твоята я има, няма начин да нямаш! Макар че, кой знае ... аз, примерно, нямам опцията за автоматично сваляне и вдигане на прозорците до края, т.е. бутонът за прозорците не може да се натисне дополовина и докрай, а има само едно положение. Натискаш, сваля прозореца и като пуснеш бутона, спира и прозорецът докъдето е стигнал.


Пробвах, със сигурност не става функцията "заключване при 15 км./час."

И при мен няма тая опция - за автоматично сваляне и вдигане на прозорците до края. Това с двата вида натискане на джамовете го има другата ни кола - С-ката. При мен е - натискаш и върви, пуснеш - спира.

Но не успях да задам тая функция със заключването, явно (може би нещо чрез компютъра) е елиминирана по някакъв начин, но не става. 3 пъти се пробвахме... тц, не ще и това си е.
Ако ти успееш... пробвай, виждам, че си от София, ела ми на гости и се пробвай... ще те черпя :beer: квот кажеш. Хем ще поразгледаме така таратайките, experience дет се вика... Публикувано изображение
You are welcome... ако си тук, хем сега са празници 2-3 дена... ако си свободен и искаш - ела. Е-мейл, тел. (GSM) ...има ги в инфото ми.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#13 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 05 септември 2010 - 03:14

Моята е А170 CDI 2001-ва след фейслифта. Процедурата е точно така, както е описана. След задържането се чува звуков сигнал и функцията е активирана. Когато вдигнеш над 10 км се заключва. По същия начин се деактивира. Удобна е функцията, но понякога забравям, че е заключено и когато спирам да кача някого той дърпа ли дърпа отвън! :D

и аз съм така,дърпат дърпат нека им е гадно, ама е по добре да се заключва .....
  • 0
LAS VEGAS

#14 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2010 - 13:05

и аз съм така,дърпат дърпат нека им е гадно, ама е по добре да се заключва .....


Що, да не те откраднат нещо ли ? :D Ценен кадър си явно.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#15 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 07 септември 2010 - 19:45

Пробвах, със сигурност не става функцията "заключване при 15 км./час."

И при мен няма тая опция - за автоматично сваляне и вдигане на прозорците до края. Това с двата вида натискане на джамовете го има другата ни кола - С-ката. При мен е - натискаш и върви, пуснеш - спира.

Но не успях да задам тая функция със заключването, явно (може би нещо чрез компютъра) е елиминирана по някакъв начин, но не става. 3 пъти се пробвахме... тц, не ще и това си е.
Ако ти успееш... пробвай, виждам, че си от София, ела ми на гости и се пробвай... ще те черпя :beer: квот кажеш. Хем ще поразгледаме така таратайките, experience дет се вика... Публикувано изображение
You are welcome... ако си тук, хем сега са празници 2-3 дена... ако си свободен и искаш - ела. Е-мейл, тел. (GSM) ...има ги в инфото ми.

Странно защо не става!? Досега не съм чувал от познати с А-класа да не става! Няма проблем, може някой път да ти покажа как го правя при моята, може пък да стане. Вече повече от година имам А-класата, но така и не познавам никой от форума, така че с удоволствие ще пия по бира (или сокче, ако съм с колата) и ще "обменим опит" :) От София съм, но до 22-ри няма да съм в града, че малко почивка планирам. След това съм на линия и ще ти драсна едно лично съобщение, че още не съм намерил време да си кача в профила координати.
Поздрави!
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни