Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ADSАдаптивно окачване


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 октомври 2009 - 00:15

Колеги, колата ми има ADS /Adaptive Damping System/.
Имах товар, който трябваше да откарам и след 15мин., колата беше разтоварена.
Неприятното е ,че след това светна предупреждаваща индикация на арматурното табло с надпис: 'Adaptive Damping'. Стана ясно претоварила се е системата и е отчела ,че трябва да алармира. Упражненият натиск от товара е дал основание на системата на окачването, то да бъде 'втърдено' и все още то е такова твърдо, сякаш колата е пълна с пътници и багаж, /друса/. Опитах да пренастроя системата, чрез откачане клемите на акумулатора и завъртане на волана от пълен ляв до пълен десен, безуспешно!
Това не е много разпространена екстра при този модел, но в случая касае именно него и поради тази причина поставям темата тук, която може да се отнася и за други модели, дори и съвременни.
Не успях да намеря информация в другите раздели на форума и ако е единствена се надявам темата да помогне, както на мен така и на други любопитни и интересуващи се!
Благодаря предварително на отзовалите се!
  • 0
Публикувано изображение

#2 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2009 - 11:25

Проблема вече е решен! Много ми се искаше сам да открия и се справя с неизправността, но в крайна сметка дори и след две повдигания на колата с подемник и обстойно оглеждане, се наложи да направя компютърна диагностика.Прецених и се доверих на Б.С..Проблема се оказа в прекъснат кабелен куплунг, съответно подменен и вече колата си вози както преди.
Поздрави на всички запознати с темата!
  • 0
Публикувано изображение

#3 tinki

tinki

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Град:с.Обручище
  • Автомобил:
    МB Е290

Публикувано 17 ноември 2012 - 10:24

колега моята кола също има ADS /Adaptive Damping System/ става въпрос за 210 ка мерцедес 97г.Искам да се отърва от тази екстра защото колата вози ужасно твърдо и немога да си обясня защо на такъв модел кола са сложили такова чудо при положение че маи ги слагат на доста по-нови и мощни коли.Ако някои има наблюдения и е по запознат нека пише по темата.
  • 0

#4 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 ноември 2012 - 10:42

Смени сферите и всичко ще е наред. Не са никак скъпи, лесно се сменят и се намират при резервната гума. Автомобилът ти притежава изключителна екстра и не си и помисляй повече да я премахнеш. Ако не можеш сам да се справиш с процедурата потърси монтьор и ще се изпитваш много радост от возенето.
Успех.
  • 0
Публикувано изображение

#5 tinki

tinki

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Град:с.Обручище
  • Автомобил:
    МB Е290

Публикувано 17 ноември 2012 - 12:09

Аз вече преминах и през този стадии,смених сферите с нови понеже старите бяха изтървали(тоест само едната но аз смених и двете) наистина колата стана мн.стабилна в завоите но има и един проблем които ме дразни.От шофирането с изтървали сфери явно са се разбили тампоните на амортисьорите и сега отзад думка ужасно когато мина през легнал полицаи по-бързо.Карах я на маистор да ми види окачването дали има нещо за сменяне и отговора беше че няма и проблема е в амортизаторите,а на въпроса има ли тампони за тях всички са категорични че няма и трябва да сменяш амортисьори заради тампоните.Е това вече ми преля чашата,но реших пак да се обърна към по-компетентни и повече сблъсквали се с тези проблеми хора и затова пиша тук.Несъм мн.съгласен че вози комфортно дори и при сменени сфери защото моята си вози доста стегнато попринцип.Когато е натоварена тогава вози сравнително по-меко.Незнам дали това се дължи на предното окачване или не.Притенява ме и друго когато карам барзо по неравен път с малки дупки съвсем плитки,се чува едно тъпо тупуркане отпред и отзад това ме навежда на мисълта отново за амортисьорите и дали не е проблема в тях защото преди години на една друга моя кола хлопаше стержена на амортисьора така че все едно имаш нещо разбито по окачването а самич я тои не беше омаслен(не беше изтървал).Колега може ли малко повече инфо за ADAPTIVE DAMPING SISITEM
  • 0

#6 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 ноември 2012 - 18:12

Несъм мн.съгласен че вози комфортно дори и при сменени сфери защото моята си вози доста стегнато попринцип.Когато е натоварена тогава вози сравнително по-меко.




Учуден съм! Бих казал, че нещо не е наред по отношение на усещането за комфорт на возенето. Така да се каже, "хващам" се за думите ти, че вози стегнато по принцип, но по-меко, когато е натоварена. Трябва да се провери. Жалко, че не може да сравняваш с друг автомобил.
Аз при моята усещам плавност и мекота в движението на режим комфорт, а когато превключа на спортен режим от бутона, напрегнатост и стабилност. За да не звучи пресилено ще напиша, почти същото като при W220 с второто поколение ADS, шофирал съм такъв.
Ако е възможно получи още мнения от монтьори и вещи автотехници и тогава решавай, какво да се прави.
Системата никак не е сложна за разбиращите я. Амортисьора, задния е около 500лв., но все пак мнението ми е да не се разваля автомобила. Подготви се и си го оправи. Ако елиминираш система правиш посредствен автомобила. Имаш прекрасна кола, карай си я с удоволствие! :)
  • 1
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни