Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 24 гласа

ЧАТ-ТЕМАЗа всичко


  • Please log in to reply
24105 мнения по тази тема

#24031 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 август 2021 - 12:09

Колеги, след 2 седмици пътувам за Гърция през Кулата, ако не затворят границите до тогава :) Според с-мата на КАТ имам някакви невръчени снимки, но пък вече 8-9 месеца никой не ме търси, за да ми ги връчи, та се чудя ще ми дадат ли честитки на ГКПП-то или това отпадна? Някъде бях чел, че са го отменили понеже било незаконно... ама така ли е, не е ли :) Някой да минавал наскоро и да сподели какво е положението.

 

ПС: Живеят на един и същ адрес вече 5 година, колата е регистрирана на мое име и с този адрес, т.е. вероятната причина да не са ми връчени е, че толкова си могат :D


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#24032 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 16 август 2021 - 13:10

Причините за невръчване, вероятно са, че през по-голямата светла част на денонощието няма никой на адреса, иначе 99% ще ти ги връчат, освен ако служителя там не го домързи, но няма да те накарат да ги плащаш на момента. От друга страна имаш 30% "отстъпка" при плащане в 14-дневен срок. Другия ти вариант е - отиваш до КАТ, или най-близкото районно (макар, че и в районното има шанс да те засилят към КАТ, ако не им се работи) искаш да ти бъдат връчени, плащаш на място и всичко е топ, или нищо не правиш и пробваш да минеш "метър" :)

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 0

#24033 aspet

aspet

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 118 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor, 2000
    S500 W220, 2003

Публикувано 16 август 2021 - 13:16

Тази практика я отмениха като незаконна, но от МВР подготвяха някакви законодателни промени, които мисля, че не са факт.
Ако все пак се опитват да ги връчат, не могат да изискват плащането на момента, съответно не могат да спират никой напускащ страната.

Изпратено от моят MI 8 Pro с помощта на Tapatalk
  • 1

#24034 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 август 2021 - 13:23

Причините за невръчване, вероятно са, че през по-голямата светла част на денонощието няма никой на адреса

От 13ти март 2020 24 часа на ден съм на адреса, понеже не съм ходил в офис заради Covid-кризата, а светна в с-мата на КАТ за някаква снимка януари 2021... така че не е това причината за невръчване. Това визирам, че ако на мен ми ги връчват... не знам как ги връчват на хора, дето по лична карта са на коренно различно място от там, където живеят. 

 

Като цяло се чудих дали да не отскоча до КАТ и да ми се махне от главата тва... ама не ми се губи време там да ме размотават по стаите. Като мина, ще кажа дават ли границата или не дават :D


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#24035 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 16 август 2021 - 14:05

Дават! Преди 2 месеца пътувах. Затова писах, че единствения вариант за разминаване е служителя да не му се занимава.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 0

#24036 Majkal2

Majkal2

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 11 Мнения:

Публикувано 16 август 2021 - 15:56

Точно както е написал горния колега, ако на служителя не му се занимава, минаваш метър. Специално за Кулата, ще ти ги връчат на връщане задължително. Не си длъжен да ги платиш, но тече 14 дневен срок, в който можеш да платиш с 30% отстъпка. След това от електронен фиш става автоматично акт и накрая може да се стигне и до съдия-изпълнител.


  • 0

#24037 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 август 2021 - 17:48

Благодаря, колеги! Дадат ли ми ги - плащам веднага, дори ако е възможно на място. Просто не ми се занимава да ида на крак, че да ме глобят :) Явно и аз съм мързелив.

 

Дано отпадне синия (или златния талон), та да може директно да излиза глобата с опция за електронно плащане, а да се ходи до КАТ само за обжалване.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#24038 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 136 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    ex-W201 190E 2.0
    ex-W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 16 август 2021 - 18:59

При нас не е в КАТ, а в районното полицейско по местоживеене. Обадиха ми се от там по телефона да отида. В началото помислих, че някой приятел ме гъбарка и се изцепих цветно :) После реших да намина и ми връчиха и честитката, и снимката :) Извинявах се няколко пъти за езика.


  • 0

#24039 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 август 2021 - 21:50

Благодаря, колеги! Дадат ли ми ги - плащам веднага, дори ако е възможно на място. Просто не ми се занимава да ида на крак, че да ме глобят :) Явно и аз съм мързелив.

 

Дано отпадне синия (или златния талон), та да може директно да излиза глобата с опция за електронно плащане, а да се ходи до КАТ само за обжалване.

На мен ми я връчиха на влизане от Румъния при Дунав мост. Има като опция да платиш на място. В моя случай се отказах защото за кеш имали някакъв проблем, а  пък банката, която е там.. взема 8 евро за превода.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#24040 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 август 2021 - 21:58

Колега специално за Кулата на отиване няма да имаш грижи... Но на връщане рядко се случва да те пропуснат. Има смени на Кулата които връчват фишовете дори и на спътника до тебе в колата. Казвам го от личен опит. Но не е и невъзможно ако има голяма опашка и е много жега да те пропуснат. Всичко ще е на късмет. Но каквото и да стане нито е задължително да ги плащаш веднага, нито ще ти развалят почивката. Така че газ и не го мисли.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
  • 1
Публикувано изображение

By Batev

#24041 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2021 - 09:59

Така е. Проверяват, искат да си платиш, ти им благодариш културно за връчването и им казваш, че ще платиш друг ден (да не се мотаеш на границата).
После като стигнеш, си ги плащаш онлайн и това е.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24042 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2021 - 11:21

Гризеше ме съвестта, та сутринта ходих до КАТ. Резултата е, че почерпих баща ми 1 снимка :D Дадох си старата кола на него, но не съм я прехвърлял.. та така :) Снимали са го човека с 76км/ч при 60км/ч ограничение, та в крайна сметка е 35лв с отстъпката - без да ми взимат талон, точки и прочие... Дори не ми видяха книжката.. казах ЕГН и това беше. Питах ги 3 пъти само това ли е, потвръдиха.. в с-мата не излиза нищо, а би трябвало да имам и 1 за без винетка (бях забравил, че е изтекла, но е друга тема). Та след като отидох на крак, питах 3 пъти и никой нищо не ми даде.. това ще е  :)

 

Ще ви кажа, дали Toll-джиите на Кулата са ми дали честитка за каране без винетка или не :)

 

Живи и здрави, наливайте само гориво, а не пари в ремонти и глоби ;)

 

PS: За сефте ходих до "Видеоконтрол" в КАТ. Като цяло гледам да не джигитствам по пътищата ;)


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#24043 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 17 август 2021 - 11:47

Глобите за винетки са към АПИ, не към КАТ. Книжка не са ти искали, защото не ги интересува (може и да си неправоспособен, но да имаш МПС на твое име). Важното е да си плащаш. Колкото до контролния талон - при електронен фиш (какъвто си имал ти) той не се отнема.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 2

#24044 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2021 - 12:00

Писаха ми един акт минала година който, след половин година седеше като невръчен в системата им и изведнъж автоматично отиде в НАП и се считаше за връчен вече...

 

Колкото до толл глобите могат да се проверят тук - https://check.bgtoll...violation/plate

но от януари месец имам 2 глоби на служебната кола за без винетка и в система още седят като постъпило нямат капацитета да обработят хилядите глоби от системата някъде четох че го правили на ръка :rofl


  • 0

1110907.png


#24045 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 август 2021 - 12:55

Писаха ми един акт минала година който, след половин година седеше като невръчен в системата им и изведнъж автоматично отиде в НАП и се считаше за връчен вече...

 

Колкото до толл глобите могат да се проверят тук - https://check.bgtoll...violation/plate

но от януари месец имам 2 глоби на служебната кола за без винетка и в система още седят като постъпило нямат капацитета да обработят хилядите глоби от системата някъде четох че го правили на ръка :rofl

Знам за bgtoll, от там знам, че имам едни висящи 70лв, но и при мен е "Постъпило". Моето е от 29 Май. След всички пилони и нз си какво, очаквах да ме разсипят от честитки за без винетка, понеже без винетка карах по АМ "Тракия", АМ "Люлин", АМ "Струма" и АМ "Хемус" в различни дни, но никой..  Та затова и не се учудих на "разкритието", че с-мата не работи. Имам 1 снимка на пътя София-Варна около Правец. Вероятно ме е снимала кола на BG TOLL... Интересното беше, че са ме снимали на Правец, до Варна видях още 5 коли и никой не ме спря. 


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn





1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни