Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 24 гласа

ЧАТ-ТЕМАЗа всичко


  • Please log in to reply
24105 мнения по тази тема

#23626 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 01 май 2020 - 15:59

40-50лв за литър масло?
За закуска на децата купувате ли такова?!?
  • 1

879897.png


#23627 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 май 2020 - 16:46

Издухай я с колкото може по Тракия(без да те снимат) и ако не и стане нещо,няма какво да я мислиш тая гаранция от три месеца.
После отиваш да си смениш акумулатора и каквото трябва,а обслужването си го правиш както знаеш.
  • 0

#23628 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 01 май 2020 - 17:19

И какво предлагаш за 1200лв да си загуби гаранцията ли?


изборът си е на собственика, не мой ...
От опит с гаранционни мерцедеси , ами НЕ СА КОРЕКТНИ
пример- кола на 3 години и 120 хил км , с 5 години ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ ,от немски дилър на Мерцедес я карам във Варна за изпускащ преден амортисьор и отговорът е - на окачването гаранцията е до 80 000 км , а при покупката от Германия изрично договорихме и 5 те години ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ и така .... спор , и малко майни си отнесоха те , а аз си направих колата другаде
Преди 3 седмици смених масло и все филтри на Q8 на 20 000 км за под 750 лв с ДДС ,като в тая цена има и преглед и обслужване на масаж на седалка , че някой от автомивката е откачил маркуч отдолу и не работеше масажа
основно искам да кажа , че са бавни и малко компетентни за цените които искат, а цените на консумативи и части са едно 30% по скъпи от това,което могат да ми доставят други фирми ,директно от Германия и на 100% оригинал, OEM,
но в крайна сметка, който плаща, той поръчва музиката
аз бих я закарал да ми сменят първо всичко, което минава по гаранция и после да си я правя където пожелая
  • 1

#23629 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 май 2020 - 10:30

Значи в СС наистина са цървули. В порше Изток са ми сменявали гаранционно рейка на бус на 210 000км и носачи без да ми кажат думичка. Иначе си прав ,че който плаща той поръчва музиката ,но аз лично не бих загубил гаранцията на автомобил ,който току що съм закупил и нямам представа от състоянието му.

Поздрави!


  • 2
NO PAIN - NO GAIN!

#23630 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 май 2020 - 08:52

Привет отново. Оказа, че и в СС Пловдив не дават отстъпки, въпреки разговори с хора, различни от секретарката и служителя по информация. В събота СС София беше затворен и не успях да свърша никаква работа, но днес или утре ще имам някаква яснота. Генерално много се замислям вече дали има смисъл от това обслужване, предвид, че колата е със сменени масла преди 9к км, а по сервизен интервал смяната е на 25к км (за мен изключително много голям интервал), но обслужването се налага, защото просто е изминала 1 година от последната смяна... По отношение на колата и състоянието й, не смятам че има от какво да се притеснявам, ако говорим за това дали е била поддържана или правени свинщини по нея. По-скоро се притеснявам от някои дефект на електрониката и ако важи гаранцията когато се случи този дефект (ако се случи, разбира се) ще е добре, но вече така се правят нещата, че проблемите излизат след изтичането на гаранцията. Доста е относително, защото 1200 лв. са и много, и малко пари. За едните 6 литра масло и няколко филтъра са ужасно много, но за отстраняване на повреда в по-сериозен елемент са нищожни.
Единственото което за момента излиза от колата е проблема с акумулатора и то силно казано проблем, но все пак е неизправност в системата.
След отпадането на КПП-тата определено в края на тази седмица ще има магистрално шофиране и надявам се тези с белите астрички и кии да са изморени и да не опъват много много трикраките столчета... Но и без тях колата до 215 км/ч. върви идеално и ускорява доста добре, но за повече тангентата не позволяваше. Не съм усетил проблем по нея.

За частите от СС не ги купувам, само ако не е спешен ремонт и не мога да го намеря другаде или качествен афтърмаркет заместител. ОЕМ части от Германия, Англия, Испания и къде ли не по Европа идват на много по-ниски цени с транспорта, отколкото от тук. Но от цялата работа излезе, че СС са си същите мърлячи и промяна няма никаква спрямо Балкан Стар.

С две думи до сряда ще умувам и вече трябва да взема решение, че ми писна с тази простотия да се занимавам.


  • 0

#23631 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 04 май 2020 - 20:10

Само за справка
Имах ходене в Силвър стар точно няколко дни след като встъпиха в правата на Балкан стар , та питах приемчика какво ще е различно сега , а отговорът е следния
- освен, че сега се отчитаме на Халифата, друго различно НЯМА .....И няма и да има ,май.....
  • 2

#23632 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 май 2020 - 10:48

има различно - отвориха шоурум в мола :)


  • 0

#23633 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 май 2020 - 10:58

Интересно ми е дали са реализирали бизнес ползи от отварянето на такъв център, но вероятно няма как да разберем :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#23634 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 05 май 2020 - 19:47

Интересно ми е дали са реализирали бизнес ползи от отварянето на такъв център, но вероятно няма как да разберем :)

Да продават повече шапки,тениски и аксесоари MADE IN CHINA ,с качество ала ALI EXPRESS със сигурност....
да увеличат продажби на коли,бусове еле пък камиони - едва ли
ама пък зяпачи бол, като кучета пред месарница
  • 0

#23635 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2020 - 00:49

Абе не са им баш така аксесоарите. По нищо не отстъпват на аналогичните от премиум марките. Даже ги превъзхождат на моменти.

Аз съм си харесал една кожена чанта, която определено си е направена в Италия. Интересното е, че самата чанта Мерцедес-брандирана е по-евтина от не-брандираната ѝ версия, но пак няма намиране под 350 Евро.

Мен колите ме вълнуват. Всеки път като минавах от там, се заглеждах в GLC-то. Добре че имам душевни спирачки и малко останал здрав разум да не си помислям за нова кола, иначе е лесно да се подхлъзне човек. 

Ще ме прощава Бат Анди, но ми харесва това паркетниче. :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#23636 st16me

st16me

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 638 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил

Публикувано 06 май 2020 - 10:40

 

Аз съм си харесал една кожена чанта, която определено си е направена в Италия. Интересното е, че самата чанта Мерцедес-брандирана е по-евтина от не-брандираната ѝ версия, но пак няма намиране под 350 Евро.

  :)

Чантата може и да е шита в Италия, но едва ли от италианец  :hailandkill


  • 1

#23637 Linkestis

Linkestis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 225 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London
  • Автомобил:
    CLS 320 CDI
    C 220 CDI

Публикувано 06 май 2020 - 10:43

Здравейте,някой да сподели мнение за лагери GSP?

Доста по-евтини са от Maпко и Лемфьордер,става дума за комплект за предно колело.

 

Прикачен файл  форум.jpg   140,5K   7 Брой сваляния


  • 0

#23638 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2020 - 10:56

Чантата може и да е шита в Италия, но едва ли от италианец  :hailandkill

Не знам дори как да коментирам това...
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#23639 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 06 май 2020 - 11:00

Чантата може и да е шита в Италия, но едва ли от италианец :hailandkill

Едва ли е от италианец. По-скоро ще е от телешка кожа.
  • 2

#23640 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 май 2020 - 16:58

Здравейте,някой да сподели мнение за лагери GSP?

Доста по-евтини са от Maпко и Лемфьордер,става дума за комплект за предно колело.

 

attachicon.gifфорум.jpg

не ми се вярва някой да е слагал такива лагери за да може да даде коментар


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни