Към съдържанието

  •  

Снимка

Акт за 33км/ч над разрешеното


  • Please log in to reply
42 мнения по тази тема

#16 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 05:35

Чакай сега първо това ми е първата грешка... нямаш си и на идея аз как карам. ;)
и това нестава във града а във едно село до Троян наречено Орешак и там е права 2-3км.
Особенно това "гонкаджий"..... аз ако съм гонкаджия нямаше да си купя тромав мерцедес...

Tи си знаеш как караш, аз знам обаче, че неведнъж срещу мен са летели подобни състезатели- единия тръгва да изпреварва, другия, понеже е ербап и натиска и накрая- чудиш се как да бягаш и да им правиш място по пътищата, било в град, село, обикновен път или магистрала. Маркировката и знацие не са за украшение. Пожелавам ти това да ти е първата и единствена грешка. ;)
  • 1

#17 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 31 юли 2009 - 07:00

Tи си знаеш как караш, аз знам обаче, че неведнъж срещу мен са летели подобни състезатели- единия тръгва да изпреварва, другия, понеже е ербап и натиска и накрая- чудиш се как да бягаш и да им правиш място по пътищата, било в град, село, обикновен път или магистрала. Маркировката и знацие не са за украшение. Пожелавам ти това да ти е първата и единствена грешка. ;)

Колега Бастунчик
Ако се е случвало някога да кажа,че сте прибързан и рязък в отговорите си-сега се извинявам най чинно

Смятам ,че поста Ви е много добър и истински и само мога да кажа-Хвала :allhail: за сдържаноста и мъдростта
:friends:
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#18 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 14:33

Колега Бастунчик
Ако се е случвало някога да кажа,че сте прибързан и рязък в отговорите си-сега се извинявам най чинно

Смятам ,че поста Ви е много добър и истински и само мога да кажа-Хвала :allhail: за сдържаноста и мъдростта
:friends:

:friends:
  • 0

#19 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 15:27

АЗ СПИРАМ ДА ПИША....
Когато ме види някой от форума как карам из града тогава може да казва дали съм келеш или пък гонкаджия. ..


Поздрави.
  • 0
Публикувано изображение

#20 Marillion

Marillion

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 122 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас-Айтос
  • Автомобил:
    C 220 Diesel 1997

Публикувано 31 юли 2009 - 15:51

Карайте разумно. Така си спестявате МНОГО пари. Скоро си говорихме с един приятел. Питам го - колко ти гори от София до Бургас и той ми отговаря: Ами... нафта ми гори по 8 л. на 100 км., ама с рушветите на полицаи горенето скача на 50 лв. на 100 км. Значи София-Бургас - 500 км = 250 лв.

И к'во сега му взеха книжката за 1 м. и си седи на д-то. Дори не обжалвах НП-то, щото той си знае че е виновен и че му налагат най-лекото възможно наказание. Без малко да блъсне човек.

От известно време, да си призная честно, започна да ме е страх да шофирам. Повече от 85 извън града не вдигам. В града 40 макс... Пълно е с разни "джигити", които си мислят, че карат NFS и са безсмъртни.

А аз возя дете и жена.
  • 0

Публикувано изображение

Mercedes-Benz C 220 Diesel / W202T


#21 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 16:15

От известно време, да си призная честно, започна да ме е страх да шофирам. Повече от 85 извън града не вдигам. В града 40 макс... Пълно е с разни "джигити", които си мислят, че карат NFS и са безсмъртни.

А аз возя дете и жена.

Точно за това говоря, не ме интересува кой как е решил да си строши главата. Но започва да ме интересува, ако аз може да съм застрашен от това. Твърдо против съм всякакво мерене на пишки по пътната мрежа, никога няма да ме чуете да поощрявам изказвания от типа: "вчера как се гонихме с един голф" или "еди кога си как отвях едно бмв" и т.н. форумни хвалби. Който иска състезания- в България има писти, мисля "Дракон" се казваше, до Калояново, пловдивско, в Серес, Гърция също има писта и то доста добра- отиваш, плащаш, караш, трошиш си колата, главата каквото искаш, но по пътя- НЕ!
Дамяне, дали ще пишеш или не- няма да се трогне никой, гаранция, но ако ще пишеш глупости, наистина по-добре не пиши.
  • 0

#22 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 31 юли 2009 - 17:27

Колеги,
Аз се опитвам да карам разумно, но това не винаги значи спазване на знаците. Сега се връщам от море и ще видя колко честитки ще получа, че на една камера май попрекалих.
Искам да кажа че пътната маркировка е толкова безумна, че ако може да е по-безумна някъде, то това място сигурно ще е на друга планета.
Не мога да разбера например защо на магистралата има знаци за ограничение 60 без да има знак за край на магистралата, за Тракия говоря. Според вас както си карам със 130 и видя 50 метра след знака 60 патрулката какво се случва?
Не искам да съм нарушител, но в момента целта на катаджиите не е да улеснят и обезопасят движението, а да събират рушвети!
Ще си купя антирадар!!!
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#23 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 31 юли 2009 - 17:34

+1 колега мрадулов
Смея да твърдя,че карам разумно-това обаче съвсем не значи,че не нарушавам закона регулярно,и ако някой тук твърди,че винаги е карал по ЗДП,то или е карал само на шофьорските си курсове или паметта му е къса.Има норми,които не се прекрачват-скорост,алкохол,предимство и светофар....но има и много неща,които са недомислени.Преди години ме спря един и след няколко реплики директно ми каза:"Дай нещо и да се оправяме",аз обаче мисля,че всичко ми е ОК и се правя на отворко...При което полицая каза:"Покажи ми резервен комплект крушки..."
и му дадох 10ка.Винаги ще се намери начин да бъдеш хванат в грешка,въпроса е да не е потенциално фатална.
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#24 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2009 - 17:43

+1 мрадулов
Смея да твърдя,че карам разумно-това обаче съвсем не значи,че не нарушавам закона регулярно,и ако някой тук твърди,че винаги е карал по ЗДП,то или е карал само на шофьорските си курсове или паметта му е къса.

Не бе хора и аз не карам с 60км/ч по магистралата, но да ми се надбягваш с голфове по двупосочен път в населено място при ограничение 50 да караш с 120 не е най-разумния стил на шофиране. Против "ербаплъка" и самодоказването по пътищата съм, също и против корупцията на пътя.
  • 0

#25 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 31 юли 2009 - 17:50

при ограничение 50 да караш с 120 не е най-разумния стил на шофиране

Определено!! В този ред на мисли,смятам че санкциите за скорост трябва да са различни - за магистрала едно,за междуградски път друго,и за градски най-тежкото-дори и затвор-не е нормални лимузини и джипки,над тон и половина да хвърчат на сантиметри от пешеходците.
Мисълта ми беше,че никой не е ангел...Скоростта е убиец N 1,след това е алкохола-за тези неща компромиса е недупостим.
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#26 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2009 - 09:48

И аз съм съгласен за пътната маркировка и ограниченията на скоростта.
Те не са направени за да облекчават движението, а за да "прее**т" някого в буквалния смисъл на думата.
Радулов, дето казва за ограничението 60 на магистрала Тракия - това е заради един строеж на 50 метра от магистралата.
Тия куки дето киснат там - трябва да плащат на Лукоил да строят възможно най-бавно, щото знак 60 на магистралата си е златна кокошка.

А по въпроса с убиец №1 не съм съвсем съгласен. Рядко причината за катастрофа е самата скорост. Обикновено има други предпоставки, а скоростта само влошава положението. И мисля, че ако се изкоренят останалите предпоставки, скоростта ще е значително по-малък проблем. Т.е. да се излекува болестта, а не симптомите й.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#27 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2009 - 12:41

...Определено!! В този ред на мисли,смятам че санкциите за скорост трябва да са различни...

Те и сега са си различни, но файда нЕма...
  • 0

#28 Cougar

Cougar

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Интереси:Мерцедеси, Кучета
  • Автомобил:
    W108 250 S 69' - pickUp
    W116 450 SEL 6.9 75' - RESTORATION
    W124 230 CE 89' - Black Dream
    W210 220 D 97' - Franky

Публикувано 17 януари 2010 - 23:14

Сега съм пред дилемата да си платя ли акта и следователно да си дам книжката за 1 месец или да карам с него?
Проблемът е, че карам не ефтини коли постоянно и ми казаха, че недай си боже при ПТП нито ГО, нито ПЪЛНОТО АВТОКАСКО важи. Това вярно ли е?

Също така ми казаха, че имало някаква врътка да си платя акта и следователно да си дам книжката и след 3-4 дена човек от КАТ да ми я дръпне (ест. срещу заплащане) и да ми я върне. Някой да е чувал за подобно нещо?

Проблемът е, че съм в движение всеки ден и колата ми трябва за работа.

Благодаря предварително на всички отзовали се колеги!



Проблема ти е, че мога да ти мина неефтино отзад и така хубаво да те опъна пред всички от УНСС, че цял живот да караш с 30-50км градско, и 90 дори на магистралата. Недей се опитвай да киселееш тука хлапе и да избиваш комплекси. Форума е за мъже! Истински мъже.
  • 0
Публикувано изображение

#29 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2010 - 03:41

Аз от лятото - август месец съм така, карах към Бургас и отраничението на магистралата преди града беше 90 а аз съм минал с 121км/ч и имам акт за превишена скорост, което е 100лв. глоба и 1 месец без книжка, така карах 3 месеца и после към края на годината ми вдигнаха колата с паяк и всъщност ми подновиха акта за още един месец като в новия писаха че освен нарушението съм карал и с изтекъл акт, от тогава към днешна дата са минали към месец и половина след като изтече и този акт и си карам още с него, не са ме спирали, но ако ме спрат за проверка единствено което могат да ми направят е да ми вземат и този акт и да ми напишат нов че карам с изтекъл акт, което е само административно нарушение без да взимат точки, само 10лв. глоба и всъщност ще ми дадат право да карам още месец. Каня се да си дам книжката за един месец ама все имам работа и ми трябва колата и не мога да остана без книжка. Мисля да я обявя за открадната че и без това ми изтича тази година и хем ще ми я подновят ако искат и след месец а до тогава ще си карам със старата и така няма да имам момент на прекъсване.
  • 0

#30 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2010 - 09:59

Ще я обявиш за открадната, ще те спрат за проверка на документите, ще вземат да я проверят по номер и тогава да видиш веселба.
А пък ако те спрат за нарушение и ти напишат акт (и вътре номера на книжката) - тогава вече веселбата ще е още по-голяма.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни