Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Двигателно масло "Polytron"


  • Please log in to reply
10 мнения по тази тема

#1 MC BOBBY

MC BOBBY

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 130 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново

Публикувано 16 юли 2009 - 13:20

Има ли колеги използващи тази нова марка? Разглеждах сайта им а и като общо голяма рекламна кампания правят. Било много издръжливо голяма работа, общо взето Американско...
Ще сменям след 1000км. пък много го хвалят туй олю :tongue:
  • 0

#2 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 16 юли 2009 - 13:32

Азззз...Второ масло бива подсилено с тази добавка,и като че ли поутихна колата на празен ход(може и да си въобразявам).
Прави ми впечатление обаче,че на следващата смяна маслото си е кристално жълто,а не черно-и не се е налагало да доливам масло-да чукна на дърво де.Пробвай-последно май към 30лв. бе цената за 500мл.
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#3 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юли 2009 - 15:07

Той колегата май за самото масло пита, а не за добавката. Иначе това че маслото ти след 10'000км е бистро според мен не говори добре за това масло- не мие, няма почистващи свойства, но може и от добавката да е.... Но имай в предид, че когато караш на газ, в двигателя се отделя значително по-малко нагар и маслото ти няма как да стане черно. Става тъмно жълто, кехлибарено, кафяво, тъмно кафяво но не и черно. Черното масло в бензинов двигател не означава нищо хубаво за двигателя.
Иначе колега Боби, виж дали маслото отговаря на спецификациите на МБ, да е поне МБ229.1, ако отговаря- купувай и сипвай смело, дали е толкова добро, колкото ти го хвалят ще проличи в последствие- след като го сипеш следи за: работа и шум на двигателя, налягане на маслото при загрял мотор, разход на масло, шумове при студен старт и т.н.
  • 0

#4 sarago

sarago

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 230CE coupe

Публикувано 16 юли 2009 - 22:42

По принцип не е минало европейските стандарти
  • 0

#5 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 21 юли 2009 - 10:58

Предполагам не си минал все още 1000км,но ако го налееш все пак драсни отзиви ;)
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#6 G 5.5 AMG

G 5.5 AMG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 26 юли 2009 - 21:38

Ползвам и масло и добавка.Доволен съм много
  • 0

#7 MC BOBBY

MC BOBBY

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 130 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново

Публикувано 27 юли 2009 - 22:07

Минах с добавката около 400км. Скъпичка е сравнение с маслото (4л. 80лв. пълна синтетика), но аз ще сложа полусинтетично 15w40. Тубичката с добавката е 420мл. и доста работи са написани и показани за действието му. Само от нея няма никаква разлика в показателите. Ще сравня цвета като го източа, та да видя дали са паднали мрасотийки, сигурно и няма да си личи :)...
Някой да ми препоръча начин на иточване? доста хора казват, че през пробката най-добре се изтича...? Аз всеки път на различни места ходя и по различни начини ми го точат. Що ми се струва, че смукалото по-добре ще обере старото масло...

ТОВА ГО КОПНАХ ОТ САЙТА:
То отговаря също на изискванията на производителите на MB 228.3, Volvo VDS-2,Cummins CES 20078,Mack EO-N premium plus,ACEA E5,MAN 3275 и други изисквания на производителите.

228.3 - ТОВА ПО-СЛАБО, ЛОШО ЛИ Е?
  • 0

#8 G 5.5 AMG

G 5.5 AMG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 29 юли 2009 - 16:12

При мен добавката беше близо 500мл.,сега погледнах и в сайта им ето тук я дават 0.473мл.,а явно имат и промоции в момента някакви:
http://polytron.bg/i...i...6&Itemid=96
Не знам при теб как е,но аз намирам мотора ми за много по безшумен от преди и разхода ми падна с литър и нагоре,зависи от режима ми на каране.
  • 0

#9 MC BOBBY

MC BOBBY

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 130 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Велико Търново

Публикувано 16 август 2009 - 00:21

Смених го и когато източваха старото (с добавката) беше доста тъмно, като по-принцип (вече поне 5 смени съм направил с едно и също масло) при предишни смени имам нищожна разлика в цвета на наливането и при смяната. По-тих е двигателя, има леко доловима температурна, положителна разлика, но пък навън не са жегите които бяха... За разхода несъм засичал, не ме е притеснявал никога 11/10. Когато купих маслото го отворих и както са ме учили в военната школа проверих вискозитета. Да Ви кажа честно яка мазнотия и като го наливаш няма сивкъв отенък, бистро е. Както каза MZT двигателя се успокои.
Нещо друго да попитам свързано с диагностика.
  • 0

#10 shiki

shiki

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 797 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 124 300D Turbo 1993 год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 ноември 2009 - 10:04

Някой да ми препоръча начин на иточване? доста хора казват, че през пробката най-добре се изтича...? Аз всеки път на различни места ходя и по различни начини ми го точат. Що ми се струва, че смукалото по-добре ще обере старото масло...

Най-хубаво се сменя според мен е като се сипе добавка за отмиване, поработи на място десетина минути и после-през пробката. Аз винаги така правя.
  • 0

#11 Мерджан

Мерджан

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес 124

Публикувано 06 януари 2014 - 14:49

Дайте някаква цена ?


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни