шумен двигател
Started by MiRaCuLiX, 02 Jun 2009 - 15:48:54
11 replies to this topic
#1
Posted 02 June 2009 - 15:48
Здравейте колеги имам Мерц-С250д от едно известно време си промени гласа на мотора стана малко по шумен и то когато е студен като загрее и утихва питах един майстор на Мерцедеси казва ми че било нормално за тези коли .
#2
Posted 02 June 2009 - 15:55
хм, питай и друг майстор...
а ако питаш нещо по-конкретно, питай ..
ама кажи - какво значи
колко време е с променен звук?
дюзи?
Масло?
тия неща майстора гледа ли ги?
ако да, какво каза?
ако не, иди при друг майстор
а ако питаш нещо по-конкретно, питай ..
ама кажи - какво значи
промени гласа на мотора
колко време е с променен звук?
дюзи?
Масло?
тия неща майстора гледа ли ги?
ако да, какво каза?
ако не, иди при друг майстор
#3
Posted 02 June 2009 - 16:34
Здравейте колеги имам Мерц-С250д от едно известно време си промени гласа на мотора стана малко по шумен и то когато е студен като загрее и утихва питах един майстор на Мерцедеси казва ми че било нормално за тези коли .
Абе, човек, моя мерцедес Ц250Д май е със същия мотор като твоя - без турбина. Ами вади си изводите за майстора, обаче по тих дизел от него не съм чувал пежа, межа, HDI, CDI, pumpe-duse, TDI - НЯМА ПО-ТИХ МОТОР. Ако се е разтропал има с какво да ти помогнеме, обаче зависи от шума нали се сещаш. Като начало натисни с ръка амортесьорчето, което е отпред на самия двигател и виж дали се променя шума. После кажи с какво масло си и т. н.


светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq
#4
Posted 03 June 2009 - 13:49
наистина този двигател е страшно тих а маслото е на 1500км и е тексако 10W40 така го карам вече 30000км а може ли да е от горивото .
#5
Posted 03 June 2009 - 14:15
видях малкото амортисьрче отпред пред двигателя добре е преди 4000км сложих в резорвоара пълен около 700гр двутактово масло за смазване дюзите.
#6
Posted 03 June 2009 - 14:31
видях малкото амортисьрче отпред пред двигателя добре е преди 4000км сложих в резорвоара пълен около 700гр двутактово масло за смазване дюзите.
Сменял ли си го това амортисьорче? Когато се разбие се чува едно неприятно тракане, ако го натиснеш с ръка за горното ухо шума от него заглъхва и двигателя утихва. Това е най-елементарното което се проверява за секунди. Другите чукания и тракания са специфични и тука може само да гадаеме от какво са. С предишния пост исках да ти кажа, че този мотор по принцип е много тих и на всеки шум трябва да се гледа подозрително. Опитен майстор ще го разпознае веднага от къде идва. Ела довечера на Комитите там има много такива


светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq
#7
Posted 03 June 2009 - 17:07
това амортосьорче е сменено проблема не е от там.и немога да дойда на Комитите защото съм от Бургас
Шума идва някъде от ГНП-то и той представлява все едно някой стар дизел как трака
#8
Posted 03 June 2009 - 20:01
Защо ли ,ами ми прилича на избита или не добре работеща свещ-щом само при студен мотор,а мойе да е и другу де-не съм врач...
#9
Posted 03 June 2009 - 20:38
За един от най-шумните двигатели на мерц ли говорим или аз нещо........
#10
Posted 03 June 2009 - 20:50
Не е от най-шумните двигатели,защото когато е загряла е много тиха.Когато ми сменяха инсталацията на двигателя наистина едната свещ не работише ,сега дали е сменил свеща незнам.каза че го е направил
#11
Posted 03 June 2009 - 20:56
немога да дойда на Комитите защото съм от Бургас
обади се на бибитката
кажи му, че те пращам аз
и му прати поздрави
читав бургаски мерсовод, много читав!!!!
да не те пращаме в Несебър, че ....
и си пиши в профила отде си и какво караш
#12
Posted 03 June 2009 - 21:06
Къде да го намеря,нещо телефон ,адрес?Ако му го имаш пиши едно лично съобщениеобади се на бибитката
кажи му, че те пращам аз
и му прати поздрави
читав бургаски мерсовод, много читав!!!!
да не те пращаме в Несебър, че ....
и си пиши в профила отде си и какво караш
1 user(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users












