Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Закупуване на 124в процес на обмисляне


  • Please log in to reply
41 мнения по тази тема

#1 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 17 април 2009 - 01:40

първо да се извиня за изтърканата тема но ... виждате колко е часа е ... та до ся се рових из форума ... нагледах се на караници и обръщане на теми от едно към съвсем друго, но както и да е... нищо не намерих по мойте въпроси .... нищо конкретно и ясно
да минем на въпросите

обмислям покупка на 124 ... в най добрия случай до 5000лв.
1ви въпрос - дизел или бензин... много съм навит на дизелаче ама нищо не разбирам от тия двигатели (не че от бензиновите разбирам ама пак е повече от нафтовите ) изобщо си нямам на понятие какво да гледам при дизеловите мотори затова ... някой да сподели това онова в посока - често срещани проблеми и може ли да се намери читав дизел за толкова пари. предполагам ще търся 2.5 чист дизел че 3 ми се струва големичак за джоба че много много не слизам от колата пък и бая ръчкам

2ри въпрос - слаби места по купетата ... къде мацат най-много търгашите и за какво да се оглеждам да не ме пре*бат тотално.

3ти въпрос - гледам за диференциалите много хора плачат ... как най-лесно да разбера куца ли нещо по тоя чарк

4-ти въпрос - за тия пари кво ще ми препоръчате като екстри ... години ... гледам фейслифтове някви

п.с. много съм навит за някво купе но не знам дали може да се намери за толкова пара читавко. то е ясно че няма да е цвете ама поне да мяса :)

п.п.с по точка едно .... не е задължително да е дизел нищо че наблягам на него ... така като разглеждах отгоре отгоре видях за някъв мотор 2.0 136 катъра ... ако не съм се объркал ... та и той ми хваща окото...

имах 190ка бензинова много хубава .... много ми хареса ама я блъснах :) затва ся искам да се кача на 124 че още повече ми харесва
  • 0

#2 tonyb

tonyb

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    W201 ,190E , 122 h.p.,1990

Публикувано 17 април 2009 - 07:38

Вчера след работа минах по автокъщите в Добрич и видях доста 124-ки на цени между 4 и 5500 лв.И немски и италиански,обаче всичките дизели са на много километри,за разлика от бензиновите,при които отвреме на време излизат много запазени коли на малко километри. Цените общо взето са с 1000 лева надолу от миналата година.Качвай се в една кола и обикаляй и като ти грабне окото нещо го вземай.По мое мнение поддръжката на 124-ката не е много по-скъпа от тая на 190-ката,зависи на каква кола ще случиш. Късмет ! :icon_coolgrin:
  • 0
Mercedes Benz W201 - The Last Action Hero

#3 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 17 април 2009 - 08:18

да така е ... и аз дочух нещо за дизелаците че били на мн мн повече км от бензиновите ... има и друго обаче ... за тия пари ако знаеш кви 190ки се намират не е си истина :rolleyes: ще видим какво ще кажат и другите колеги ... после ще покарам малко 124-ки и ще преценя какво да бъде ... но ще е МЕРЦ със сигурност ... напоследък ми се случи да карам доста марки коли ... предимно БМВ-та ... те такива боклуци нема ... само една 520ка със шестак мотор ми хареса и пак е кочина а за една 318ка да не говоря че мн ще псувам :) мерца си е мерц... возия ... вървеж ... няма други такива.

да си кажа честно не наблягам много на външния вид на колата ... предпочитам да и е здрав мотора и ходовата част ... примерих се с красивите коли ... ся карам една дето са я изяли мутиралите молци дето ръфат ламарина и полувината вежди и ги няма и само че не ми е паднал преден десен калник ;) ама пък мотора и е пушка ... обаче ходовата част е ... АУТ ... в най-най-скоро време ще се разпадне и ще се убия някъде :D

:icon12: :flagMB new:

поздрави
  • 0

#4 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 17 април 2009 - 09:57

Баш за тая кола "процеса на обмисляне" требе да е сведен до минимум :icon_coolgrin:
намирай читава бензинка и се мятай във филма-кво има да го мислиш,няма да я караш цял живот,просто поразтърси добре,пресей офертите и взимай... 124 се е доказал многократно :flagMB new:
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#5 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 17 април 2009 - 10:11

читаво купе има DJ Funky. мотора му е 2.3 136к.с.

всичките мотори на 124 са здрави, но каквито и да гледаш--гледай да са запазени като цяло. ако е непотдържана ламарината и мотора ще е на тоя хал..

за тия пари търси бензинова. дизелак читав под 7 бона няма
  • 0

#6 Silver E200

Silver E200

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 461 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 17 април 2009 - 12:16

вземи си 2-ка мотор 122 коня където е бензиновия слагаш му една обикновенна газова за 350 лева и това е градско каране в Пловдив 12/100 лятото 13/100 зимата извънградско 9-9.5/100 при 110-130 км/ч гаста е седемдесет и няколко стотинки какво му плащаш то колкото един литър минерална вода : )
  • 0

#7 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 17 април 2009 - 17:49

и аз дълго мислех и реших да е бензинка ... знам колко ядат 122-та коня ;) моята беше такава 190ката

обаче друго си мисля ... за 4500 до 5000 зимаш читава 124 ... а за същите пари зимаш супер 190ка ...
124 си е 124 ;) вярно е ама и 190-то не е за изхвърляне
някой ще ме светне ли само къде цапат най много продавачите ... в една тема видях че е хубаво да се гледат дупките за крика ... не тряя да са гнили... един приятел ми каза за 190ката да гледам под задната седалка тенекията ... ей такива тънки места дето им коцукат на тия колици :)
ще се поразхождам из сайтовете и по салоните , това е ясно ... друго си е да знаеш къде да гледаш това е в общи линии което ме интересува ;)

поздрави...
  • 0

#8 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 17 април 2009 - 18:24

че то ако е избила ръжда под задната седалка, половината кола няма да я има....

ръбовете на калниците, на вратите.

ако ще е стария мотор вземи 2,3. разликата с 2.0 е осецаема, а разхода-еднакъв
  • 0

#9 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 17 април 2009 - 23:02

благодаря на всички сега остава само обикаляне и гледане ;)

поздрави!
  • 0

#10 tonyb

tonyb

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    W201 ,190E , 122 h.p.,1990

Публикувано 18 април 2009 - 00:08

и аз дълго мислех и реших да е бензинка ... знам колко ядат 122-та коня ;) моята беше такава 190ката

обаче друго си мисля ... за 4500 до 5000 зимаш читава 124 ... а за същите пари зимаш супер 190ка ...
124 си е 124 ;) вярно е ама и 190-то не е за изхвърляне
някой ще ме светне ли само къде цапат най много продавачите ... в една тема видях че е хубаво да се гледат дупките за крика ... не тряя да са гнили... един приятел ми каза за 190ката да гледам под задната седалка тенекията ... ей такива тънки места дето им коцукат на тия колици :)
ще се поразхождам из сайтовете и по салоните , това е ясно ... друго си е да знаеш къде да гледаш това е в общи линии което ме интересува ;)

поздрави...

Гледай дали й съвпадат линиите,да няма луфтове,да не зяпат врати,капаци... Ако е клекнала и няма хубава стойка със сигурост доста километри е видяла и е изцедена до последно.Хубавият мерцедес се познава от пръв поглед.
  • 0
Mercedes Benz W201 - The Last Action Hero

#11 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 18 април 2009 - 18:01

Гледай дали й съвпадат линиите,да няма луфтове,да не зяпат врати,капаци... Ако е клекнала и няма хубава стойка със сигурост доста километри е видяла и е изцедена до последно.Хубавият мерцедес се познава от пръв поглед.


днеска ходих да гледам една ... http://www.mobilen.b...n...&f1=details
че ми е най близко. на пръв поглед замяса.. беше и леко намачкана нещо дясната врата ... като се качих не успях да си преместя шофьорската седалка нещо беше заяла... както и да е ... запалих я и дигнах капака ... мотора звучеше добре ... изфорсирах я 1-2 пъти на място.. добре се форсираше ... викам ще и направя едно кръгче. сядам и тръгвам да си отварям прозореца... нещо прехрупа малко се свали и после не мога да го дигна ... зъбците май се бяха изпоронили че чат пат захващаше. тръгвам 1-ва... вкарвам втора и давам газ зачуди се около 2 секунди и изтегли. добре ускоряваше след това... обаче усетих че с тва зачудване нещо не беше наред. спирам и припомпих газта 1-2 пъти ... се едно нещо се беше запушило и като дигне след 2000 оборота се оправяше... пада пак на 1000 пак давам газ пак същия хал... викам брех... тръгнах пак направих един два завоя ... същото не се оправи... викам чакай да я пробвам на газ... на газ го нямаше тоя момент обаче пусна ли педала гасне .. не искаше да държи оборот... викам я да си я връщам от където съм я взел и да ме няма :tongue: може би не е кой знае къв проблем ама я е оставил там да се продава и дори не я е оправил да мяса.

иначе 100% я смъкам на 4 бона ... регистрирана с газ застраховка преглед... само винетка не видях има ли.вторник може би ще обиколя малко пловдивските маХини

някой ако е забелязал нещо добро да се обажда на ЛС. в Карлово видях едно сиво купе да се продава ама не можах да запиша номера на продавача :(
  • 0

#12 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 19 април 2009 - 06:03

днеска ходих да гледам една ... http://www.mobilen.b...n...&f1=details
че ми е най близко. на пръв поглед замяса.. беше и леко намачкана нещо дясната врата ... като се качих не успях да си преместя шофьорската седалка нещо беше заяла... както и да е ... запалих я и дигнах капака ... мотора звучеше добре ... изфорсирах я 1-2 пъти на място.. добре се форсираше ... викам ще и направя едно кръгче. сядам и тръгвам да си отварям прозореца... нещо прехрупа малко се свали и после не мога да го дигна ... зъбците май се бяха изпоронили че чат пат захващаше. тръгвам 1-ва... вкарвам втора и давам газ зачуди се около 2 секунди и изтегли. добре ускоряваше след това... обаче усетих че с тва зачудване нещо не беше наред. спирам и припомпих газта 1-2 пъти ... се едно нещо се беше запушило и като дигне след 2000 оборота се оправяше... пада пак на 1000 пак давам газ пак същия хал... викам брех... тръгнах пак направих един два завоя ... същото не се оправи... викам чакай да я пробвам на газ... на газ го нямаше тоя момент обаче пусна ли педала гасне .. не искаше да държи оборот... викам я да си я връщам от където съм я взел и да ме няма :tongue: може би не е кой знае къв проблем ама я е оставил там да се продава и дори не я е оправил да мяса.

иначе 100% я смъкам на 4 бона ... регистрирана с газ застраховка преглед... само винетка не видях има ли.вторник може би ще обиколя малко пловдивските маХини

някой ако е забелязал нещо добро да се обажда на ЛС. в Карлово видях едно сиво купе да се продава ама не можах да запиша номера на продавача :(

Колега
Провери ето това:
Мр,Диджей
Мисля ,че се вписва доста добре в обявените от теб параметри-а и Фънки е добре познат на хората тук-харен човечец бил :rolleyes: ...що не го питаш още валидно ли е и иди я виж:)
....не лобирам за никои-просто давам инфо

Поздрави :4036:
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#13 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 19 април 2009 - 11:09

да знам я неговата гледах обявата... обаче са ми множко парите ... както е писал за 5 без музиката може да се натегна ама пак не съм сигурен дали ще ги събера... не съм сигурен колко пара ще ми дадат от каското ... че те там са малко измамници
  • 0

#14 swindler

swindler

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Автомобил:
    Audi B3 '91

Публикувано 20 април 2009 - 16:16

днеска цял ден обикалям пловдивските продавачи и кво да ви кажа ... ПЪЛНА СКРЪБ ... 1 няма за света.
2 оферти ми хванаха окото ... едната беше на едно бяло купе обаче ми беше поразклечена задницата и не знам колко лошо е това :) подлежи ли на ремонт и скъпо ли е... иначе като цяло колата я дава за 3600 намира се на една бензиностанция Ромпетрол по магистралата между Стара Загора и Пловдив точно преди влизане в Пловдив. като видях че е разкрачена задницата и реших изобщо да не се обаждам на собственика да идва да я пали. другите които гледах или бяха много скъпи или двигателите им прекъсваха. повечето се оправдаваха че колата не била палена от много време и затова прекъсвала така.

интересна оферта получих от един салон за една 124 която беше докарана вчера по негови думи и то си и беше видно де. точно и беше свалил седалката за претапециране и беше почнал да разглобява волана. друго нищо не беше пипано по нея. 392000 км със нормалните косури като например понацапана тапицерия ... тук таме скъсано уплатнение по вратите... филтрите на климатика за смяна иначе общо взето беше добре. заден ляв калник беше задран леко в някоя врата или стена но нищо огънато само боята. двигателя работеше като часовник ... цена 3400 в това състояние като ще ми изпере тапицерията и ще я пастира + претапецирането на шофьорската седалка. на мен ми изглежда прилична оферта. щото вика ако дойдеш другата седмица и ще струва 5000 :) а ако я взема така поне знам че аз съм си оправил квото трябва. а и боята не беше зле до колкото се виждаше. и газ имаше на всичкото отгоре. дайте мнение за тая кола... знам че без да сте я видели не е работа ама...

друго всичко в пловдивския район е мн зле... поне по салоните :) по хора не съм ходил

поздрави
  • 0

#15 tonyb

tonyb

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    W201 ,190E , 122 h.p.,1990

Публикувано 20 април 2009 - 18:09

Приготви се за яко ходене и не бързай,все нещо ще излезе. :icon_coolgrin:
  • 0
Mercedes Benz W201 - The Last Action Hero




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни