Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ДУПКА = Човешки живот !!!


  • Please log in to reply
37 мнения по тази тема

#1 AGS

AGS

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 08 юли 2006 - 17:41

Колеги,подема се инициатива,
която никой нормален човек не би подминал
с безразличие...
Нека да докажем ,че сме силна и отговорна нация...
Време е да опитаме да променим нещата по пътищата...


VW Форум
AUDI Форум
OPEL Форум
RENAULT Форум
VOLVO Форум
TUNING Форум
  • 0

#2 AGS

AGS

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 08 юли 2006 - 19:46

Какво ви става хора,10 прегледа на темата,0 мнения.....
Това ли е държавата в която искаме да живеят нашите деца...
Аз имам дъщеричка,
и не искам да живее и
се разхожда по тротоар чиято улица
е в дупки,
и всеки идиот с несъобразена скорост се качи върху него....
  • 0

#3 Inkas

Inkas

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 732 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе

Публикувано 08 юли 2006 - 19:51

AGS подкерепям те
  • 0
Мерцедес C180 97г. -> Р4572РХ

#4 donkadricio

donkadricio

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 110 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ихтиман

Публикувано 08 юли 2006 - 21:39

И аз съм с вас ако се организира нещо съм там поткрепям ви напълно омръзна ми вече от дупки и забогатели кметове на наш гръб
  • 0

#5 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 08 юли 2006 - 22:02

Така е,пътищата ни са в трагично състояние.Виновни както винаги няма,а резултатите са пагубни :angry:
  • 0
Публикувано изображение

#6 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 08 юли 2006 - 22:02

абе хубаво нещо е инициативата
ама ако има кой да я чуе, ще да е още по-добре
:) :huh:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#7 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 09 юли 2006 - 09:47

Какво ви става хора,10 прегледа на темата,0 мнения.....
Това ли е държавата в която искаме да живеят нашите деца...
Аз имам дъщеричка,
и не искам да живее и
се разхожда по тротоар чиято улица
е в дупки,
и всеки идиот с несъобразена скорост се качи върху него....

И аз не искам, ама в случая трябва да се отървем от идиотите дето карат с несъобразена скорост в града. Аз си знаех къде са дупките на път за работа и си карах внимателно там ( пиша в минало време, защото вече ги няма :) ). Много по-опасни са дупките които се появяват по извънградските пътища и магистралите. Случвало ми се е с късмет при скорост 140-150 км/ч да оставям хич не малка дупка между колелата на колата.
  • 0

#8 Vitcig

Vitcig

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1237 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София town
  • Автомобил:
    BMW E34

Публикувано 09 юли 2006 - 14:09

много пъти съм искал да направим нещо подобно !!!! защото и според мен 99.9% от катастрофите стават именно заради ДУПКИТЕ ! не веднъж и аз съм карал в другото платно а и срещу мен са карали поради простата причина че пътят е бил в такова състояние че не може да се кара!!! познати ходили по чужбина и особено в Германия,споделят че там при каране,човек е зает единствено и само с ШОФИРАНЕ!!! аз сум напълно убеден че и тук може да е така ,само да ги няма определени хора чиято единствена цел е да се нагушкат с пари ката че ли и тях ще отнесът на оня свят д**а !!!! :evil: :angry: :angry: хиляди съболезнования за загиналия баща , и дано тези идиото си вземат поука защото откровено вече стана прекалено, АМА МНОГО :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

#9 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 09 юли 2006 - 16:27

по-скоро проблема не е толквоа в управниците, колкото е в изпълнителите на проектите. възлагат се ремонти на улиците, те се рпавят, ама се правят по много некадърен начин и в крайна сметка резултатът е, че след сезон или година дупките отново ги има.
  • 0
Публикувано изображение

#10 AGS

AGS

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 09 юли 2006 - 18:38

Проблема е и във изпълнителите
които са вързани с възложителите,
а поръчките са големи
и има "нужда" от НЕкачествени ремонти и кръпки
които поддържат цели фирми и
служат на определени интереси...

Айде стига....Има и банер ..!

Публикувано изображение
  • 0

#11 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 09 юли 2006 - 18:40

много пъти съм искал да направим нещо подобно !!!! защото и според мен 99.9% от катастрофите стават именно заради ДУПКИТЕ ! не веднъж и аз съм карал в другото платно а и срещу мен са карали поради простата причина че пътят е бил в такова състояние че не може да се кара!!! познати ходили по чужбина и особено в Германия,споделят че там при каране,човек е зает единствено и само с ШОФИРАНЕ!!! аз сум напълно убеден че и тук може да е така ,само да ги няма определени хора чиято единствена цел е да се нагушкат с пари ката че ли и тях ще отнесът на оня свят д**а !!!! :evil: :angry: :angry: хиляди съболезнования за загиналия баща , и дано тези идиото си вземат поука защото откровено вече стана прекалено, АМА МНОГО :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Това пък абслолютно не е вярно за 99% Не може хората да набиват спирачки, да бягат извън пътя или в щастливо оказала се отбивка за паркиране за да избегнат изпреварващия отсреща автомобил. Пътя е перфектен - равен, прав, с маркировка. Тука пак ли дупките са виновни? Тук във Варна напоследък виждам много катастрофи. И ти гарантирам, че не са причинени от дупки.
  • 0

#12 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 09 юли 2006 - 19:02

Четирима млади гинат при челен сблъсък край Бургас
09 юли 2006 / News.dir.bg
Четирима души загинаха при тежка катастрофа на пътя Бургас – Слънчев бряг в района на пътната отсечка с. Равда – с. Ахелой, съобщи БГНЕС.
Лек автомобил “Рено 19” управляван от 37-годишния Т.Ж. от Търговище и автобус “Темса – Даймонд”, със софийска регистрация, управляван от 32-годишния Г.А. от Шумен са се ударили челно. Пътният инцидент е възникнал при завършване на предприето от водача на лекия автомобил изпреварване, в резултат на което той губи контрол над колата и тя се блъска челно в движещия се насреща автобус по посока от Поморие към Слънчев бряг. В резултат на удара, автобусът избутва с предната си броня до дясна канавка лекия автомобил, като преминава над него, влачейки го под себе си около двадесет метра. В края на сблъсъка “Рено”-то остава под задните два моста на автобуса. На място са загинали 27-годишният водач на лекия автомобил от Търговище и неговите спътници - трима младежи на 24 години. И тримата са ползвали предпазните колани.
  • 0

#13 Гост_BrixГост_

Гост_BrixГост_
  • Гости

Публикувано 09 юли 2006 - 20:12

Здравейте, колеги! Съгласен съм, че безобразието по пътищата трябва да спре. Всеки от нас се сблъсквал с последиците от разбитите пътища, някои дори са били в опасност в стремежа си да предпазят возилото си от сериозни поражения. Други са платили доста по-висока цена. Но само да се говори и недоволства не е решение на проблема, не е решение и безцелното обиждане и псуване на всички власт имащи с отношение към този проблем. Ако всички сме единодушни, че това не трябва да продължава, ако всички сме на мнение че е крайно време да се погледне на въпроса с по-голяма строгост и внимание трябва да има единност. Нека ръководствата на авто-клубове у нас намерят начин да се съберат и обсъдят този проблем, дано да се присъединят и управителните тела на транiпортните фирми. Да бъде изработена обща декларация, която да обедини всички наши искания и ясно да покаже общото ни недоволство от окаяното състояние на пътищата по които сме принудени да шофираме. Тази декларация да бъде разпратена до парламента и президента, МВР, МТС, МРРБ, НСОРБ и т.н. Да се получи разрешение и да се осъществи протест, който да придаде поне някаква тежест на нашето искане. Винаги има начин да се постигне целта по културен и цивилизован начин, стига всички да бъдем едини и да се изправим срещу институционалното безхаберие в България.

Боян Симеонов
Член на Рено Клуб България
  • 0

#14 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3768 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 юли 2006 - 09:45

с декларации няма да я докараме до никъде :evil:

просто няма кой да ги прочете :angry: та камо ли да свърши някаква работа

Време е някой да увисне на въжето (публично) - колкото и недемократично да звучи :blink:
  • 0

#15 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 10 юли 2006 - 16:09

Напълно споделям загриженоста относно дупките по пътищата. Това е нетърпимо положение. Прави са колегите когато казват, че има страшно много джигити по улиците и те причиняват произшествия, но ако пътищата бяха нормални, т.е.: добре асфалтирани; без дупки; с почистени банкети; видима маркировка; смислено поставени знаци, светофари и полицаи; с добра организация на движението (по която някой възрастен да е мислил, а не детето на касиерката в КАТ); ако се преместваха автомобилите които НАИСТИНА пречат на движението, тогава може би проблема с джигитите нямаше да е толкова голям. Защото щяхме да караме спокойно а ако някой иска да си троши главата щеше да има място да го прави. Не искам да кажа, че не трябва да обръщаме внимание на идиотите по улиците, но смятам, че първостепенния проблем е състоянието на пътищата. Защото това се отразява директно и начина на шофиране, и на психическото състояние на водачите и на техническото състояние на автомобилите и не на последно място на комфорта на пътуващите в МПС-тата.
Затова смятам, че инициативата да се повдигне този въпрос е добра, може би наистина за начало с една декларация, а след това може и с по-крайни средства. Но това не бива да се търпи повече. Ако имаме наистина желание и добра воля да направим нещо по въпроса, в което искрено се надявам, ви предлагам да се организираме и да си проведем срещи конкретно по този въпрос, не само на нашия клуб, а на всички заинтересувани. И да направим програма и план за действие за разгласяване на проблема и за търсене на начини за решаването му. Може да се организират предавания и изяви в националните медии, да се организират срещи с кмета, с различни отговорни фигури имащи отношение към проблема. и не само да получаваме голи обещания и загрижени физиономии, а да съставим комисия на добловолни начала, например, която да следи за изпълнието на поетите ангажименти от въпросните лица. Може да се ангажират медиите и да се прави обществен мониторинг върху изпълнението на задачите за решаването на този проблем.
Смятам, че без активност от наша страна (подсилена дори с малко агресивност), никой няма да ни обърне внимание и нищо няма да се промени.
Така, че ако искате и смятате, че имаме сили да се борим, хайде да действаме. Сега сезонът е малко мъртъв, отпускарски, но след около месец ще навлезем в активния сезон и дотогава трябва да сме направили някаква организация и да имаме идея какви действия ще предприемаме. Още повече, че ще навлезем и в предизборна президентска кампания и може да използваме това, за да "изнудваме" политиците да ни обърнат внимание и да се ангажират с проблема. Така, че аз съм с две ръце "ЗА" идеята - давайте предложения, идеи и да започваме малко по малко.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни