Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Снимки от нашите пътуванияТук можете да публикувате снимки и впечатления от Вашите пътувания


  • Please log in to reply
65 мнения по тази тема

#16 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 12 ноември 2007 - 23:33

Аэ съм го правил и се надявам да ви хареса :happy:


Гъзара, къде си го снимал това и от кое пътуване е? :blink:
  • 0

logo-600-1002.png


#17 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 19 юни 2008 - 11:43

Колеги,
ето и от мен един пътепис, по примера на колегите. Получих два билета за мача Хърватска - Полша на 16.06.2008 (не съм толкова запален фен на някой от двата отбора, но билетите ми бяха безплатни и решех да отида). Тръгнах на 14.06, като предварително си бях резервирал хотел в Загреб. Направо 3 нощувки, с идеята да отида до Австрия в деня на мача и след това пак да се върна до Загреб - причината: цената на хотела за 3 нощувки в Загреб беше на цената на 1 нощувка в Австрия, а разстоянието 220 км, което не е много, повечето е магистрала. Намаше опашки по границите, манах за 1-2 мин. Сърбите искат зелена карта, бях си направил предварително, Хърватите, въпреки че не са в Европейския съюз не искат такъв документ. И така след 8-9ч шофиране (със спазване на ограниченията) пристигнах надвечер в Загреб. Града ми хареса, доста чист и подреден, при това доста по евтин от Хърватските морски градове, в които съм ходил преди това.
Снимка на операта:
Публикувано изображение
и градския трамваен транспорт: :slap:
Публикувано изображение
имат и доста хубави паркове и градини:
Публикувано изображение

Следващия ден, в неделя, ми беше свободен и реших да отида до Риека - намира се на Адриатическо море на около 170 км от Загреб. Града не е голям, може би 50-60 хил. жители, доста поддържан.
Фонтан с гълъби: :blush:
Публикувано изображение

Ето и снимка на централната улица:
Публикувано изображение

На 18 км от Риека има един много красив курортен град - Опатия. Определено си заслужава човек да отиде на почивка там. Невероятна чистота, спретнати хотели, любезни хора, без чалгии, пияни англичани, руснаци и цигании.
Публикувано изображение
Пак много зеленина и цветя:
Публикувано изображение
Хотелите са до един в един стил, масивни, като този:
Публикувано изображение

Продължава в следващия пост.
  • 0

#18 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 19 юни 2008 - 12:15

На другия ден, тръгнах доста рано към Клагенфюрт тъй като имах притеснения от задръствания по границата с Словения от хървати, които пътуват също за мача. За моя изненада минах за 2 мин. и веднага поех в посока Австрия. Словения не голяма и бъзо се минава през цялата държава. Влязах в Австрия без проблемно, снимка на Австрийските Алпи:
Публикувано изображение
Билета за мача - сектор "А"! :hooray:
Публикувано изображение
Хървастките фенове:
Публикувано изображение

След обеда, преди мача отидох в един парк, в който се намират множество макети на световно известни сгради и забележителности. Направени са 1 към 1 с истинските, всяка в машаб.
Публикувано изображение

Някаква сграда в Копенхаген:
Публикувано изображение

Площад Св.Петър - Ватикана:
Публикувано изображение

Ха! Рилския манастир!!! :slap: :icon_welldone:

Публикувано изображение

На стадиона бях около 2 часа преди мача, уж да не е голама лудница. Снимка пред стадиона с момичетата на Adidas :bigemo_harabe_net-110:
Публикувано изображение

Като влязох нямаше още много хора:
Публикувано изображение

Загрявката на футболистите:

Публикувано изображение

и самия мач:

Публикувано изображение

Ами това е, беше хубава разходка, надявам се да Ви е било интересно. :4036: :flagMB new:
  • 0

#19 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 19 юни 2008 - 12:43

Интересно пътуване. Явно в Хърватска си струва да се пообикаля. Аз все минавам транзит оттам, ама ще трябва някой път да спра за няколко дни.
А как завърши мача? :) Имаше ли битки след това по улиците? :)
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#20 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 19 юни 2008 - 15:05

Интересно пътуване. Явно в Хърватска си струва да се пообикаля. Аз все минавам транзит оттам, ама ще трябва някой път да спра за няколко дни.
А как завърши мача? :) Имаше ли битки след това по улиците? :)

Колега,
определено си струва да поспреш някой път там. Доста е красиво. Мача завърши 1-0 за Хърватска. Нямаше никакви битки, те феновете бяха заедно цял ден и на стадиона - едновреммено поляци и хървати, няма прусвни, боища и т.н. Заедно пееха, разменяха си знамена, шалчета. :friends:
  • 0

#21 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2376 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:55

Малко снимки от Македония....
В Охрид има таксиметрова компания "БЕЛ МЕРЦЕДЕС-Д"
  • 0

#22 kleemann

kleemann

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 461 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:МОТОKРОС
  • Автомобил:
    W210 ;E230
    W202 ;C200
    W210 ;E220
    W220 :S320
    W124 :200E
    W211 :E320
    W212 :E220

Публикувано 10 октомври 2008 - 11:06

Малко снимки от Македония....
В Охрид има таксиметрова компания "БЕЛ МЕРЦЕДЕС-Д"

интересното е ,че има и други таксита освен мерцедеси в тази компания дори другите таксета са повече.........
мен ме вози един ненормалник с мерцедес от горе където е самоиловата крепост до долу за 3 минути по някакви забранени улички
и накрая го спряха куките естествено и той им хвърли документите и продължи/куковица/,и аз му викам добре де какво правиш след това
с документите и той ми вика ,-вуйчата е полицай той ще ми ги вземе.........а бе там си е 90"години наБГ /шуробаджанащина/
  • 0
KLEEMANN...!!!...МОЛЯ,СПРЕТЕ ЗЕМЯТА ИСКАМ ДА СЛЯЗА!!!
Публикувано изображение

#23 aalexieff

aalexieff

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    W124 2.5 D 1987 продаден
    W210 E300 D 1996 продаден
    Mitsubishi Colt IV 1.3 1995 продаден
    Mitsubishi Colt VI 1.5 2005
    Renault Clio III 2007
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2009 - 19:43

Тези хора имат ИСТОРИЯ и КУЛТУРА, ние нямаме култура. ( мое мнение )
От морето и блатото направили държава, а ние от държавата.....както казва Жорж Ганчев - пустиня.
ОЧАРОВАН СЪМ!
БЛАГОДАРЯ НА ПРИЯТЕЛЯ СИ ИЛИЯ ИЛИЕВ КОЙТО МИ ПРЕДОСТАВИ ВСИЧКО ТОВА.
БЛАГОДАРЯ ТИ, ИЛИЯ!
Виж тук
МОД:-Темата на Алексиеф е за Разходка из Холандия, Хага, Париж, Ротердам и Амстердам.обединих я с общата тема тук

Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 16 януари 2009 - 02:43
обединение на теми

  • 0
W210 E300 D 1996
W124 and E300

#24 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 12 януари 2009 - 20:08

Ако има място в Европа където искам да живея това е точно Холандия. Бил съм там от 1990 г. до сега десетина пъти и никога не ми е било неприятно. :)
  • 0

#25 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2009 - 20:20

Аз пък не съм бил баш в Холандия, която ми е в приоритетния списък. Защото от цяла Европа не съм бил в Холандия, Дания, Норвегия, Великобритания и Португалия. Но, има време...

Пътуването е уникално удоволствие. Всъщност има хора, които го харесват и такива, които не го харесват. Но за тези, които обичат да пътуват - просто е неописуемо. А аз най-много обичам да пътувам на места, където не съм бил преди това.

Ето едно готино нещо, на сайта http://douweosinga.com/можете да си генерирате карта къде сте били и къде не.

Моята карта
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#26 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 12 януари 2009 - 22:29

адаш, искрено ти завиждам за париж :wub:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#27 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 13 януари 2009 - 16:01

Ето и от мен една разходка за всички любители на зимните курорти и планините като цяло.
Дестинацията е Бад Гащайн (Bad Gestein), Австрия.
Полет до Залцбург, с прикачване във Виена. Пътя не е много, до Виена е по-малко от 2 часа полета, после Виена - Залцбург беше 30 мин. От там трансфер до Бад Гащайн - 95км, някъде час и половина. Бях настанен в уютен хотел - Grunner Baum, препоръчвам го на всеки, който търси спокойствие и релакс. Цените са в порядъка на 100 Евро единичната стая на вечер. Хотела представлява всъщност хотелски комплекс, състоящ се от няколко сгради, басейни, градини и др. Ето и първите снимки:
Температурата когато пристигнах към обяд:
Публикувано изображение
Няколко пейзажа:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Градчето, снимано от лифта:
Публикувано изображение
Града е известен със своите минерални извори и на немски Gad означавало СПА. Има всякакви процедури и басейни, джакузита и други подобни.
Публикувано изображение
Има и много писти и всякакви лифтове. Изобщо зимните спортове са развити много добре, все пак ските в Австрия са един от най-популярните спортове. Имаше туристи от Англия и Русия основно, но не като нашите, а по-рафинирани хора, дошли на да пият и да се наливат а да поспортуват и да се насладят на хубавия въздух.
Публикувано изображение
Вчера разгледах и Залцбург, беше доста студено и сиво. Нямаше много хора и имах чувството че вместо понеделник е неделя.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ха! Какви таксита само! :bigemo_harabe_net-110:
От ляво на дясно: W220, W211, W210, W202
Публикувано изображение

Общо взето човек може да прекара един хубав уикенд в по-спокойна обстановка и да релаксира добре. Извинявам се за качеството на снимките, но апарата ми е вече доста стар, всъщност от 2004г е и някакси цветовете изглеждат много по-бледи от колкото са в действителност.
Поздрави на всички!
П.С. Нека други колеги които пътуват често и правят снимки да пуснат и те по една тема, мисля че е доста полезно и може някога да се избере място точно от такава тема тук за екскурзия. Спомням си че преди са писали подобни теми - Veni, Илия Горанов, Пенчо и др. - да не забравя някой.
  • 0

#28 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2009 - 16:30

Хубави снимки, страхотна дестинация. :)
  • 0

#29 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 януари 2009 - 21:11

Тоя край е приказен наистина. Преди година пътувах често в тая посока ... а и в цяла Австрия (бях в отбор по водна топка, състезания, лагери и други такива). Salzburg е наистина приказен град. За лятото предпоръчвам от сърце: Mondsee а също така и Bodensee (при Bregenz) !
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#30 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 13 януари 2009 - 21:50

Моята метща......... :bigemo_harabe_net-110:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни