Към съдържанието

  •  

Снимка

Плащания on-lineepay.bg | банкомат | пощенски запис


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2009 - 02:30

Имам удоволствието да ви съобщя, че от днес имаме регистрация в ePay.bg и можем да получаваме плащания on-line.
Надявам се това да спести работа, да ускори плащанията, да минимизира грешките и най-вече да облекчи хората в по-отдалечените краища.

Чрез системата могат да се превеждат произволни суми. Мерцедес-Бенц Клуб България е регистрирано юридическо лице от трето ниво в ePay.bg и няма лимити на получаваните суми с изключение на сумите получавани от чуждестранни кредитни карти без потвърждаване от страна сабственика на картата.

Засега системата е пусната само за събиране на членски внос, тъй като месецът изтича, а с него и крайният срок за събиране на членския внос.

По-късно планираме да пуснем системата и за събиране на дарения за ДДУИ в с. Михалци, както и за други плащания.

Плащанията могат да бъдат извършвани по три различни начина:Повече информация за всеки от начините за плащане можете да прочетете, след като кликнете върху съответния линк.

Разбира се, остава и вариантът за плащане по банков път или банков път

Има и нова опция - наложен платеж чрез ЕКОНТ

Честито на всички членове и приятели на Мерцедес-Бенц Клуб България.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 NIK

NIK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 111 Мнения:
  • Град:San Diego, Callifornia
  • Автомобил:
    W 124 E 320 1995
    Honda Civic 1.7 SONC 2001

Публикувано 15 януари 2009 - 07:41

Това така като го гледам не работи за "чужданци" нали?
  • 0
Член на УС на МБКБ- "Мисля че е очевидно, че щом е Мерцедес-Бенц КЛУБ България форума е на клуба и респективно на членовете му. Всичко други са добре дошли но са само гости. smile.gif А като отидеш на гости не даваш акъл как да си подредят хората мебелите, нали?"

#3 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 15 януари 2009 - 07:47

Това така като го гледам не работи за "чужданци" нали?

НИК-нема да стане-всмисъл иска регистрация в Бг през банкомат=но ако нещо ти трябва=-аз имам и и пей и пей пал-може да прехвърлим ако нещо имаш нужда
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#4 NIK

NIK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 111 Мнения:
  • Град:San Diego, Callifornia
  • Автомобил:
    W 124 E 320 1995
    Honda Civic 1.7 SONC 2001

Публикувано 15 януари 2009 - 08:22

Мерси за предложението. Мислех ако може с няколко кликания да пратя малко пари до клуба за Михaлци ама пак нема да ме огрее. Нали сме свикнали тука всичко да правим без да си помръдваме задниците от стола та викам "а ей сега че го кликнем". Иначе евала за идеята и труда! :icon_welldone:
  • 0
Член на УС на МБКБ- "Мисля че е очевидно, че щом е Мерцедес-Бенц КЛУБ България форума е на клуба и респективно на членовете му. Всичко други са добре дошли но са само гости. smile.gif А като отидеш на гости не даваш акъл как да си подредят хората мебелите, нали?"

#5 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2009 - 11:35

Еми бате.... следваща стъпка PayPal, ама там нещата са малко по-сложни от гледна точка пристигане на паричките в БГ и регистрацията на акаунт, който получава парички, пък е със сметка в Българска банка. Не е невъзможно, но все още е далеч от лесно за правене. Имам колега, който вече се пробва с тая гимнастика и тия от PayPal се правят на щайги, а таксите им за преводи до България са неоправдано големи.

Ако държиш да пратиш пари за Михалци, можеш да го направиш с банков превод по IBAN. От наши членове в страни от ЕС разбрах, че превода не е с големи такси. Не знам от Хамериканско как стои въпросът с таксите. Ще видим... не обещавам, ама може и PayPal да пуснем в обозримо бъдеще. ePay.bg го обещах преди около месец, може малко повече, и както виждате нещата стават. Е не стават със скоростта, с която ни се иска, но въпреки това - стават. А хубавите работи стават бавно, но пък кефът, след като си чакал е още по-голям, щото освен сеф има и тръпка :)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#6 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 15 януари 2009 - 13:31

Аз имам Пейпал и регистрация мина безпроблемно, но наистина май превода е по-скъп
  • 0

#7 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2009 - 15:05

Сложна ми се вижда цялата система на българските банки. Според мен и на теория трябва да е така: Ако се превеждат пари към БГ от банка която е в ЕС чрез IBAN и BIC не би трябвало да има такси.
Защо си мисля така?
Еми няколко примера как стоят нещата при мен:
Пазарувам доста от интернет .... Германия, Франция, Италия. Превеждам пари, стоката си ми идва със сметка за цялата сума която съм превел.
Продавам в ebay ....... Германия, Франция, Италия, Белгия. Парите си ми идват толкова колкото трябва да са , без такси по банките и други такива.
Имах сметка в българска банка, пробвах да преведа 5? от тук (Австрия) към сметката в ДСК (или там коя беше, че не помня).... след 3-4дни парите бяха пристигнали в сметката ми, обърнати в български левове по курса на деня. Пак нямаше такси и други.....
Няма ли някой които е по-запознат с бановото дело да каже кое как става?
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#8 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2009 - 15:58

Е и аз имам PayPal регистрация, от която и плащам и получавам пари. Обаче досега не съм я ползвал за трансфер на пари до България.
Имам реклама, която въртя на сайтове. Като ми преведат доларите от рекламата ми удържат по 2% на всеки превод. След което парите остават в акаунта на PayPal.
Аз не ги трансферирам до България, а направо ги използвам, когато искам да плащам разни работи в Интернет (предимно от ebay и dealextreme).

Обаче, ако направим акаунт в PayPal и някой преведе пари за дома в Михалци, не мога да си ги харча за покупки от ebay... и става малко по-сложно.
Освен това - не гледайте personal акаунтите в PayPal, щото не мога да ги убедя, че се казвам Mercedes-Benz, а фамилията ми е Club Bulgaria. Трябва си акаунт като за търговец. Там за всеки превод, който получаваш от дебитна или кредитна карта имаш 1.9% от сумата + $0.35 такса за обработка на превода. След това отделно има такста, за да ти трансферират парите от PayPal акаунта към IBAN сметка. Не можах да намеря точно колко е таксата, но има.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#9 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 15 януари 2009 - 17:10

Мерси за предложението. Мислех ако може с няколко кликания да пратя малко пари до клуба за Михaлци ама пак нема да ме огрее. Нали сме свикнали тука всичко да правим без да си помръдваме задниците от стола та викам "а ей сега че го кликнем". Иначе евала за идеята и труда! :icon_welldone:

Nik-ако трябва аз ще изпратя и при потвърждение за пшолучаване ти може да ми ги пратиш на пей пала....ама има време де-ще се разберем
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни