Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Студ парноW203 C200 CDI


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#16 madjo.71

madjo.71

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Автомобил:
    mercedes benc c-200 cdi 2000g

Публикувано 13 януари 2009 - 13:59

Нямам такъв бутон . Има ауто , ресет и символи за преден и заден прозорец за изсушаването също и джве копчета за температурата от ляво и дясно а и бутон за вартенето на въздуха само в купето
  • 0

#17 NEGRAMOTEN

NEGRAMOTEN

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 155 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 януари 2009 - 20:01

Че имаш печка е сигурно.Не съм виждал CDI без печка.Ако не ти работи печката колата ти няма да загрее повече от 40гр.Същото се отнася и за термостата.На тези мотори той често дефектира и се сменя/около100лв/,аз и на двете си коли го смених и сега си загряват и държат 80гр. и в най-големите студове/-16гр./.Дали ти е наред термостата се разбира много лесно.Ако при температура на двигателя около 40-50гр. са ти толи всички маркучи по двигателя/водните/,то значи,че термостата е за смяна,з-то е блокирал отворен и върти водата в големия кръг сиреч минава през радиатора при студен мотор,а не трябва.Термостата ти е комплект с термодатчик и тяло,датчика обикновено е здрав и не е в него проблема.На лесно място е и бързо се сменя,държи се с 3 болта и не е нужно дори да се източва антифриза/ако не си го сменял го смени/.
За печката-ако не работи колата пак няма да загрее повече от 50гр.Имаш най-вероятно копче около лоста за скоростите около копчетата за ел стъклата със символ приличащ на този за подгряване на седалките.Като изкл.печката копчето от едната страна светва червено диодче.Та при работеща печка се включва при температура на въздуха под +6гр/вързана е с датчика за външния термометър на таблото/Като запалиш колата сутрин печката започва да работи след около минута и се чува доста странен свистящ звук като прахосмукачка от десния/пасажерския калник/.Самата печка/WEBASTO има доста теми из форума/се намира под бронята в предната дясна част на колата в кухината под предния ти фар,но не се вижда от никъде тъй като е покрита с кори от всякъде.Отдолу в предния подкалник под бронята е ауспуха на печката.Той е алуминиево гофре с диаметър около 2.5-3см.Като запалиш колата виж дали пуши от там и се ослушай за бученето на печката.Като изгасиш колата печката продължава да работи още около20-30сек и ако слезеш от колата веднага,ще я чуеш/вътре не се чува/.
Успех и дано съм ти помогнал!!

Колега, без крайни изказвания :nono: моита е без печка и си държи 80-85 градуса и в града.Малко по-бавно загрява и затова сутрин си пускам климатроника и докато не загрее поне 60-70 градуса не го спирам./ Е270 CDI /
  • 0

#18 madjo.71

madjo.71

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Автомобил:
    mercedes benc c-200 cdi 2000g

Публикувано 15 януари 2009 - 14:45

Здравеите колеги. Днес огледах цялата кола няма печка рових се в двигателя и с помоща на информация от htt--mercedes-w203.5go.ru-html-1 1.htm намерих ел подгряването на водата шибана кутия със свещ над стартера . Топли водата от там двигателя и купето на 70гр. изключва , за жалост не можах да проверя дали работи трябва да разглобя целия двигател за да стигна до нея . Явно ще се ходи на диагностика. Ако имате инфо. как да разбера дали работи помогнете.Мерцедес ц200цди w203 2000г не се обиждаите но има без печки
  • 0

#19 the great

the great

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 T - 2002
    W210- 320 CDI

Публикувано 16 януари 2009 - 10:55

И моята 203 е така.Термостата го смених есента,значи работи.Печката е електрическа и загрява водата под 70 гр. или външна температура 7 гр,само при старт диагноза показва,че е изгоряла.Мислех да я сменя ,защото моята е ,но струва около 900лв.Така че спокойно карайте повече за да са ви топли колите
  • 0

#20 madjo.71

madjo.71

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Автомобил:
    mercedes benc c-200 cdi 2000g

Публикувано 17 януари 2009 - 11:33

Днес ходих на диагностика но имаха много работа и ми казаха че ако е изгоряла ще изписва на екрана. Дали е вярно или се отьрваха от мен
  • 0

#21 the great

the great

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 T - 2002
    W210- 320 CDI

Публикувано 19 януари 2009 - 12:39

Днес ходих на диагностика но имаха много работа и ми казаха че ако е изгоряла ще изписва на екрана. Дали е вярно или се отьрваха от мен

Нищо не изписва.Само на диагноза
  • 0

#22 dzatara

dzatara

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 май 2009 - 17:23

Колеги и аз имам същия проблем, не ми грее колата , значи имам мн приятели с такива мерцедеси и те имат същия проблем като мен, сменихме термостатите и пак нищо, казжат че всички мерцедеси от този модел W203 имат този проблем. Аз нямам печка колата така е излязла фабрично от завода без печка, и ако някой има на идея как и какво трябва да се направи нека помогне. Благодаря
  • 0

#23 mimo73

mimo73

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:варна
  • Автомобил:
    W203,2002 2,2 CDI

Публикувано 13 август 2009 - 19:14

Здравеите,колкото и да чета не разбрах как да изключвам климатроника,от бутона EC/RESET нищо не става,продалжава да духа студено и компресора е зацепен,как да го спра и да влиза само въздух от вън.Дори на спрян варток на степента на духане т.е. на 0 пак се усеща хлад в краката....В настроиките на компютара има нещо за отоплението,да не е оттам?
  • 0

#24 herki

herki

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Автомобил:
    C 220 Coupe

Публикувано 15 октомври 2009 - 19:22

Колеги от скоро имам 203-ка.Имам същия проблем със загряването.Извънградско не вдига повече от 60 градуса, а градско трудно качва на 80градуса. Предполагам,че имам проблем с термостата.Искам да попитам дали от това е възможно колата да ми влиза в авариен режим,защото извънградско забива на 2000 оборота и не вдига повече от 100.Със автоматична скоростна кутия съм и кикдауна никакъв го няма.Колата ми е C220 coupe, 2001г.
Ще съм ви много благодарен за мнения и съвети.
  • 0

#25 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 15 октомври 2009 - 20:10

Колеги от скоро имам 203-ка.Имам същия проблем със загряването.Извънградско не вдига повече от 60 градуса, а градско трудно качва на 80градуса. Предполагам,че имам проблем с термостата.Искам да попитам дали от това е възможно колата да ми влиза в авариен режим,защото извънградско забива на 2000 оборота и не вдига повече от 100.Със автоматична скоростна кутия съм и кикдауна никакъв го няма.Колата ми е C220 coupe, 2001г.
Ще съм ви много благодарен за мнения и съвети.

Колега,
И аз съм с 203 с 220 ЦДИ, пак автомат. За из града нямам проблеми, обаче за извън града и моята не държи нормална температура. Оня ден на магистралата слизах да завиам двигателя с одеало, че почна да духа студено! За да държи 80 градуса трябва поне със 170 км/ч да я карам, а аз не искам да се движа с толкова висока скорост. Термостата ми е наред и всички ми казват че е нормално. Обаче имам колега с 204 с 220 ЦДИ чисто ново и при него го няма тоя проблем. Лошото е, че никой не може да ми каже къде е проблема. Дори и лятото, пак не държи температра, ако я карам 100-120 по магистралата.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#26 BuRnInGSouL

BuRnInGSouL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 18 септември 2010 - 17:35

Моята я взех онзи ден. И по мойте наблюдения държи 85-90 градуса :) и на место и в движение
  • 0

#27 M.Mihalev

M.Mihalev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Вълчи дол
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200\2002 автоматик W203

Публикувано 20 септември 2010 - 21:41

Колеги, когато купувах колат я прекарах през Балканстар. От там ми казаха че имам подгревател на антифриза, който не работи. Колата си загрява добре до 80-85 гр. От сарвиза ми казаха, че той струва 980 лева. Аз не го смених с идеята, че то през зимата ще си проличи. Заслужава ли си да го сменя? Също така искам да попитам печката да не е това на дисплея на километража HEATER BOOSTER мойта е на automatic. Така ли трябва да е?
  • 0

#28 mdanov

mdanov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 111 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Merc c220 cdi s203

Публикувано 07 ноември 2010 - 08:39

Колеги, когато купувах колат я прекарах през Балканстар. От там ми казаха че имам подгревател на антифриза, който не работи. Колата си загрява добре до 80-85 гр. От сарвиза ми казаха, че той струва 980 лева. Аз не го смених с идеята, че то през зимата ще си проличи. Заслужава ли си да го сменя? Също така искам да попитам печката да не е това на дисплея на километража HEATER BOOSTER мойта е на automatic. Така ли трябва да е?

Haeater-booster-ът аз лично го държа на офф, докато температурата на въздуха не падне трайно под нулата . Лично си мисля, че хийтър буустърът е точно подгрева на антифриза ти.
  • 0

#29 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 10 ноември 2010 - 09:50

Някой колега с точно инфо и опит дали няма да се включи, че иде зима и разправят студена щяла да бъде...
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни