Jump to content

  •  

Photo
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 replies to this topic

#121 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 18:20

Имаш предвид друг модел не марка , марката си е Мерцедес . Ами разхода на гориво ще варира в диапазон между 8 и 10 на 100 км градско , много хора ще кажат ,че ще дава 6,5 - 7 но повярвайте ми нещата са по различни . Навигацията може да се ползва и за България стига да се намери подходяща карта (актуална ) ,ако няма вече вкарана такава . Добре изглежда автомобила , най -вероятно не е на тези километри и има кусури ,но е кола 2-ра ръка не чисто нова .


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#122 NaniG

NaniG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Posts:
  • Пол:Жена
  • Град:Банкя

Posted 25 September 2016 - 18:29

Имаш предвид друг модел не марка , марката си е Мерцедес . Ами разхода на гориво ще варира в диапазон между 8 и 10 на 100 км градско , много хора ще кажат ,че ще дава 6,5 - 7 но повярвайте ми нещата са по различни . Навигацията може да се ползва и за България стига да се намери подходяща карта (актуална ) ,ако няма вече вкарана такава . Добре изглежда автомобила , най -вероятно не е на тези километри и има кусури ,но е кола 2-ра ръка не чисто нова .

Не си ме разбрал. Аз карам Опел Корса 2007 г. и от време на време подкарвам Е класата на баща ми, че той няма много време да я кара. Аз не съм се спряла конкретно на този автомобил, защото не е автоматик и с кожен салон, но поне е с климатроник и навигация. Исках да онагледя какво горе долу търся. Относно навигацията предполагам, че все още се намират хора, които предоставят актуални карти. Наскоро попаднах на такива обяви в olx или са измамни?


  • 0

#123 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1,881 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 18:37

Има карти и без да плащаш. Купи първо колата, после и навигацията.
  • 0

#124 NaniG

NaniG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Posts:
  • Пол:Жена
  • Град:Банкя

Posted 25 September 2016 - 18:42

Има карти и без да плащаш. Купи първо колата, после и навигацията.

Ами все още оглеждам, защото не мога да намеря точно това, което търся. Държа да е сребриста като тази от обявата, която ме грабна, но пък не е автоматик и с кожа.


  • 0

#125 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 19:24

Ами все още оглеждам, защото не мога да намеря точно това, което търся. Държа да е сребриста като тази от обявата, която ме грабна, но пък не е автоматик и с кожа.

Знаем ,че жените се интересуват от това да е автоматик да има и кожа и климатроник ,обаче да се внимава и много точни диагностики ,че тия автоматици крият много рискове особено ,ако колата е на 400-500 000 км . Картите са най - малкия проблем .


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#126 NaniG

NaniG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Posts:
  • Пол:Жена
  • Град:Банкя

Posted 25 September 2016 - 19:29

Знаем ,че жените се интересуват от това да е автоматик да има и кожа и климатроник ,обаче да се внимава и много точни диагностики ,че тия автоматици крият много рискове особено ,ако колата е на 400-500 000 км . Картите са най - малкия проблем .

Да намеря колата като екстри и ще заведа човек, който разбира да я види, а и ще се ходи до официален сервиз за проверка. Четох в доста теми, че е препоръчително да се закара до Балкан Стар :)


  • 0

#127 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1,717 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Posted 25 September 2016 - 19:30

Знаем ,че жените се интересуват от това да е автоматик да има и кожа и климатроник 

 

Да ти кажа вече и аз от това най-много се интересувам :D


  • 0

#128 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8,412 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro

User's Awards

3
16
3
2
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 21:22

Това са ми задължителните екстри и на мен :)

Обарах макарите, там са още ;)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#129 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 21:41

Това са ми задължителните екстри и на мен :)

Обарах макарите, там са още ;)

 

Еее не се обиждайте де , не съм го написал с такава цел  :rofl .

Извинявам се ,ако някой го е приел така ! 


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#130 NaniG

NaniG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Posts:
  • Пол:Жена
  • Град:Банкя

Posted 25 September 2016 - 21:49

Прегледах всички сайтове, за които се сетих с автомобилни обяви, но няма това което търся. Ще следя известно време обявите пък да видим.


  • 0

#131 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3,721 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Posted 25 September 2016 - 22:20

Ако говорим за софийски градаки разход ще чакаш 10, по-скоро 12-15, зимата литър два отгоре. Това е моя опит, ама аз съм много тежко софийско градско, кажи речи възможно най-лошото. Ако имаш по-дълги софийски преходи може и да идеш на 10. Междуселско брой 6.5-7 с леко неспазване на ограниченията. Ако си хулиган на бензи останцията не прощават. Ако спазваш ограниченията 5.5-7 зависи от релефа и колко спазваш знаците.
Аз съм искрен от към разход и не ж3лая да те плаша. Представям ти най-лошата картина, а ти прецени до колко се вписваш. Сутрин лозенец, през кулата до МОЛ сердика, от там оборище, златните кубета, жълтите павета, тодор александров до одрин около 9 км. На връщане през пирогов до лозенец около 4 км. Сутри отнема оклоло 45 до час, вечер да се прибера 30-35 мин, ако няма пресен сняг, ако има може и час и 20 да отнеме. С новата велоалея на витошка е некъв ад. Аз разход градско не засичам поне от 5 години, смятам на моточасове. Масло сменям задължително на 10К км, въпреки че през уикенда въртя доста междуселско, средно 200-250 км ня уикенд.
220 цди ОМ646 150 коня да търсиш, стария 143 коня не е за препоръчване.
Успех.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by mradulov, 25 September 2016 - 22:21 .

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#132 NaniG

NaniG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Posts:
  • Пол:Жена
  • Град:Банкя

Posted 25 September 2016 - 22:26

Ако говорим за софийски градаки разход ще чакаш 10, по-скоро 12-15, зимата литър два отгоре. Това е моя опит, ама аз съм много тежко софийско градско, кажи речи възможно най-лошото. Ако имаш по-дълги софийски преходи може и да идеш на 10. Междуселско брой 6.5-7 с леко неспазване на ограниченията. Ако си хулиган на бензи останцията не прощават. Ако спазваш ограниченията 5.5-7 зависи от релефа и колко спазваш знаците.
Аз съм искрен от към разход и не ж3лая да те плаша. Представям ти най-лошата картина, а ти прецени до колко се вписваш. Сутрин лозенец, през кулата до МОЛ сердика, от там оборище, златните кубета, жълтите павета, тодор александров до одрин около 9 км. На връщане през пирогов до лозенец около 4 км. Сутри отнема оклоло 45 до час, вечер да се прибера 30-35 мин, ако няма пресен сняг, ако има може и час и 20 да отнеме. С новата велоалея на витошка е некъв ад. Аз разход градско не засичам поне от 5 години, смятам на моточасове. Масло сменям задължително на 10К км, въпреки че през уикенда въртя доста междуселско, средно 200-250 км ня уикенд.
220 цди ОМ646 150 коня да търсиш, стария 143 коня не е за препоръчване.
Успех.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Благодаря. При моето каране със спазване на ограничения го смятам макс 8 да ми харчи. На мен ми е Банкя-Люлин 10 км в едната посока, после още толко в другата. Вечер ако се раздвижа из Банкя още 10 км и така. Ако изляза до центъра на София пак са ми 10 км. Точно този двигател гледам. Но с моите претенции не намирам това, което търся. http://www.mobile.bg...91&slink=fqe496Това максимално се доближава, но трябва да направя компромис с цвета. Аз обаче държа на сребрист, по-красиво ми стои някак, пък не знам.


  • 0

#133 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8,412 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro

User's Awards

3
16
3
2
Garage View Garage

Posted 25 September 2016 - 22:31

Виж, колицата е чудна...

Лошото е, че рядко (на късмет) се намира точно това, което търсиш.

Вариант 2 е да си докараш по някакъв начин от чужбина "по снимка".

 

Иначе... навигацията не е по-добра от навигация на телефон.

Автоматът си е супер, климатроника също.

 

Колкото повече екстри, толкова повече.

Просто имай предвид, че ако искаш да е "със всичко", няма да стане. Или е скъпо, или го няма ;)

 

Това е просто да положим "правилните очаквания".

Стрували са скъпо като нови, търсиш кола, която някой/някоя е поръчал/а с твоите предпочитания.

Докато при Хюндай, Мазда и подобните повечето коли са еднакви, като си купуваш Мерцедес като нов, обикновено имаш предпочитания за екстри. Ако не е най-базовата възможна (има доста такива), си иска чакане да намериш колата, която търсиш.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#134 Azazel

Azazel

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 116 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:London Isleworth alton close
  • Интереси:Motor oil company OIL DRG GROUP
    Car parts,service,and care for your vehicle
  • Автомобил:
    W203,W204 family car
    VW Passat CC Bluemotion GT-tech (Work horse)

Posted 26 September 2016 - 07:32

Колата изглежда супер на снимки за разхода....митове и легенди има хора на които им връща гориво дори слушал съм какво ли не. Имай в предвид че този разход зависи от милион неща гуми,масло,гориво,трафик и тн. Като цяло това ще ти е най-малкото перо като инвестиция така че моя съвет по-скоро се интересувай от техническо състояние на автомобила и последващи инвестиции там успех!
  • 0

#135 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1,717 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Posted 26 September 2016 - 08:01

Благодаря. При моето каране със спазване на ограничения го смятам макс 8 да ми харчи. На мен ми е Банкя-Люлин 10 км в едната посока, после още толко в другата. Вечер ако се раздвижа из Банкя още 10 км и така. Ако изляза до центъра на София пак са ми 10 км. Точно този двигател гледам. Но с моите претенции не намирам това, което търся. http://www.mobile.bg...91&slink=fqe496Това максимално се доближава, но трябва да направя компромис с цвета. Аз обаче държа на сребрист, по-красиво ми стои някак, пък не знам.

Ааа ама ти компакт ли искаш :)

 

Две съседки карат таква, явно тези коли са много привлекателни за жените. Доколкото ги разпитах нито нещо са сменяли по колата, нито са ремонтирали, нито нищо. Само масълце. Като цяло мисля, че колите от това поколение са сравнително здрави и с евтина подръжка. Може би носачите са едно от малкото неща, които са по-скъпички. Но сигурно и там има вариант за рециклиране, афтърмаркет, от някоя потрошена кола от моргата и т.н. ако в дадения момент нямаш пари.


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users