Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Изгоря ми свещ.Къде е релето?W202 C220D 97г.


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#16 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 септември 2008 - 21:43

ЕUP на брой ~ 30 кинта
х 5 = 150
след пазарлък = 120
и отстъпка....

а , Добри, нещо са те оплакнали - то е все едно да ти кажат, че чисто новия ти елктически котлон, като се разработи, и ще почне да вари една тенджера с боб за 80% от времето, преди разработка

ми то е един реотан, един нагревател, едно съпротивление - един вид

като се разработи, и е дотам - изгоряло е вече


Ей ся го разбрах..... в боба имаше ли наденица ? :kill_myself:
  • 0

#17 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 27 септември 2008 - 17:05

Вече реших,в понеделник взимам 4 бр.BERU и ги монтирам.Греста против спичане е от същата марка. :flagMB new:
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#18 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 септември 2008 - 17:36

На моя (C250TD, 2000г), майстора като ги сваля ми каза: Свалям Beru, слагам Beru и никакви пазарлъци. Както колегата Esper каза: да забравиш повече :) ... сега като е по-студено го разбирам :flagMB new:
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#19 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2377 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 27 септември 2008 - 18:48

отиди на раковска-между Сливница и ул.Козлодуй от ляво(четните номера) има добър магазин и виж на ква цена ще ти предложат.Аз от там съм купувал.
  • 0

#20 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 29 септември 2008 - 19:33

Днес сложих новите свещи,всичко е наред,пали без проблем.

Прикачени файлове


  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#21 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 септември 2008 - 20:12

Цени на свещи и труд?
  • 0

#22 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 29 септември 2008 - 21:33

Свещите са по 30лв.парчето,а греста е 18лв.За труд не съм давал защото си я правих аз.Новото в инструментите ми е напречно срязаната гайка,но е голяма работа тази гайка.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#23 neznaam

neznaam

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:чирпан

Публикувано 23 декември 2008 - 18:42

Здравейте, колеги! И аз имам проблем, изгоряла свещ или по- точно може би е счупена. Колата ми е С 220D 1995г.. Проблема ми е следния, 3-те свещи са с букса (мисля, че така се казва),а само една е свързана с жици защото е сменяна, но само тя. Като питах ми казаха, че имало 2 вида с резба отгоре и без. Проблема дойде от там ,че онзи ден на 20.12. ми замириса на нафта и като отворих къпака видах, че от 3-тата свещ излизат брамбуци. Отидох на майстор и те установиха това но поради коледните празници немогат да я ремонтират сега. Искам да попитам, трябва ли да вземам и някакви гарнитури. Някой имал ли е подобен проблем и мога ли от някъде да си взема такава букса ,за да си е всичко комплект, колко може да ми струва ремонта. Предварително благодаря.
  • 0

#24 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 24 декември 2008 - 10:07

Здравейте, колеги! И аз имам проблем, изгоряла свещ или по- точно може би е счупена. Колата ми е С 220D 1995г.. Проблема ми е следния, 3-те свещи са с букса (мисля, че така се казва),а само една е свързана с жици защото е сменяна, но само тя. Като питах ми казаха, че имало 2 вида с резба отгоре и без. Проблема дойде от там ,че онзи ден на 20.12. ми замириса на нафта и като отворих къпака видах, че от 3-тата свещ излизат брамбуци. Отидох на майстор и те установиха това но поради коледните празници немогат да я ремонтират сега. Искам да попитам, трябва ли да вземам и някакви гарнитури. Някой имал ли е подобен проблем и мога ли от някъде да си взема такава букса ,за да си е всичко комплект, колко може да ми струва ремонта. Предварително благодаря.

Здравей,колега,свещите за този модел,наистина са два вида но и двата са с накрайник за букса,само че два модела.Нафтата която виждаш там най вероятно е от скъсан маркуч за излишно гориво,който ти не виждаш,от капака който е върху дюзите,просто се стича надолу.От свеща няма начин да излиза нафта при условие че дюзата на този цилиндър работи нормално.Та значи,купуваш си 4бр свещи "Беру",една паста против спичане,за буксичката обикаляш моргите,а маркучите за излишно гориво от дилъра,с бяла оплетка,повярвай ми с други не става.Приготви си за всичко около 180лв.,без труд,ако си сръчен и ти може да се справиш.Успех.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#25 neznaam

neznaam

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:чирпан

Публикувано 26 декември 2008 - 17:50

Рифел, благодаря ти за съветите. Мога да го отремонтирам сам, обаче нямам гараж а сега с тези студове не ми се захваща за да нестане някой сакатлък и да си отворя работа повече. Ще видим първо дали е от маркуча и тогава ще поръчваме свещите. Ако е дюзата колата няма да работи добре а тя си пали, не си сменя оборотите и върви с 150-160 можели ако има проблем да се държи така колата. Благодаря на всички които помагат с каквото могат. Весела Коледа на всички и Щастлива Нова Година.
  • 0

#26 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 26 декември 2008 - 17:59

Рифел, благодаря ти за съветите. Мога да го отремонтирам сам, обаче нямам гараж а сега с тези студове не ми се захваща за да нестане някой сакатлък и да си отворя работа повече. Ще видим първо дали е от маркуча и тогава ще поръчваме свещите. Ако е дюзата колата няма да работи добре а тя си пали, не си сменя оборотите и върви с 150-160 можели ако има проблем да се държи така колата. Благодаря на всички които помагат с каквото могат. Весела Коледа на всички и Щастлива Нова Година.



Не бъркай дюза с подгревна свещ!
И,както ти се каза-ако е от маркучле за излишната нафта-само ОРИГИНАЛНО!Всички други изкарват около 150км. при тези мотори маркучлетата са отгоре,над главата,затворени са с пластмасов капак и са подложени на голяма жега,а не са отстрани и отвън,като на по-старите двуклапанови дизели.И празници,или не-не се помотвай,а решавай проблема,за да не останеш на студа в средата на нищото,както казват Хамериканците...и по никое време! :blink:
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#27 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 декември 2008 - 19:40

Рифел, благодаря ти за съветите. Мога да го отремонтирам сам, обаче нямам гараж а сега с тези студове не ми се захваща за да нестане някой сакатлък и да си отворя работа повече. Ще видим първо дали е от маркуча и тогава ще поръчваме свещите. Ако е дюзата колата няма да работи добре а тя си пали, не си сменя оборотите и върви с 150-160 можели ако има проблем да се държи така колата. Благодаря на всички които помагат с каквото могат. Весела Коледа на всички и Щастлива Нова Година.


Да смениш маркучетата не ти трябват повече от 10 минути (поне на мен ми трябваха толкова, като изобщо незнаех какво правя!!!) Сваляш пластмасовия капак, сваляш стария маркуч, налагаш го до новия (понеже той се продава на метър), режеш колко ти трябва , набучваш го и си готов. При мен беше сложен някакъв черен който доста омекваше и няма да ти говоря каква смрад стана като почне да тече , то не да тече еми направо да се излива нафта .... важно, както казват другите колеги, само ОРИГИНАЛЕН маркуч !!!!! Успех !!!
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#28 neznaam

neznaam

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:чирпан

Публикувано 28 декември 2008 - 15:56

Да смениш маркучетата не ти трябват повече от 10 минути (поне на мен ми трябваха толкова, като изобщо незнаех какво правя!!!) Сваляш пластмасовия капак, сваляш стария маркуч, налагаш го до новия (понеже той се продава на метър), режеш колко ти трябва , набучваш го и си готов. При мен беше сложен някакъв черен който доста омекваше и няма да ти говоря каква смрад стана като почне да тече , то не да тече еми направо да се излива нафта .... важно, както казват другите колеги, само ОРИГИНАЛЕН маркуч !!!!! Успех !!!

Благодаря на всички за помоща. Вчера махнах пласмасовият капак и там беше пълно с нафта. Маркъчите за обратната нафта бяха станали на камък. Смених ги и засега нямам проблем. Спестих си 180лв., разминах се само с 8лв за 2 м. маркучи и сега мисля че всичко ще е наред. БЛАГОДАРЯ ВИ. Радвам се, че се намирам в този форум.
  • 0

#29 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 03 януари 2009 - 14:04

Днес сменихме още един комплект свещи,Ц класа 250 турбодизел,на колегата eleganse1.Свещите които отвихме бяха "Бош" с щампована емблема на тях,което ме кара да мисля че са оригинални,а и колата е на 185000 км,те по толкова горе долу изкарват.Отвиха се без проблем,моите впечатления са че запичат,когато дюзата не работи добре,и подхарчва масло над нормата.На моята на четвърти цилиндър тракаше дюзата,проблема го оправих но когато сменях свещите тази я отвих с бая зор.Новите свещи също са "Бош" по 30 кинта парчето,намазахме ги и с пастата на "Беру" и ги навихме на меро.

Прикачени файлове


  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#30 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2009 - 17:27

Първо за много години колеги.Извинявам се за спама ,обаче това клапанче(на втората снимка) дето сте го сложили не мислите ли че е малко като дебит дето пропуска.Тази кола е 150 к.с. и и трябва нафта при яко ускорение.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни