Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CL 500-1999 Или малко проблеми с диференциал,скоростна или трансмисияСи бало мамата


  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

#1 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 01 септември 2008 - 00:28

Здравейте друзя-Поствам темата тук ,повече за да я има като информация отколкото като реално питане
Става въпрос за следното -днес отивайки на работа ми се случи колата да придърпа на един два пъти за по секунда две-все едно си освободил от скорост и пак си набил директна...дотук нема страшно
После като влизах в гаража на работата ми беше отворен предния прозорец и чух някакъв шум като от износено каре на полуоска...и после спрях за да се заслушам ...и после изобщо не тръгнах-пуснах я на неутрална (колата е с автоматична скоростна кутия )и по инерция я паркирах-после пак я подкарах и изотдолу пак се чуха странни шумове и колата тръгна малко -и спря....след време пак я подкарах-и я сложих директно на първа (нали има позиции P,D,N,3,2,1) шума изчезна колата тръгна..за около 5 метра шума пак се появи и пак спря
Ествествено веднага отворих форума и видях ,че LYNX е онлайн,а както знаете той е вещ човек в автомобилостроенето и всичките му джаджи там -та му писах-обадих се и на Боса (бенцбос)и така като им обясних по слух -се изрази предположение ,че е вероятно да е гуменото каре на кардана....вдигнах колата на крика за гумите-с един колега лежане отдолу-гумените карета изглеждат като нови-движение и въртене на кардана когато колата е на скорост-НИКАКВО...и така
И се обадих на майстор (Тука-САЩ-е голям проблем с тия майстори за европейски коли)и утре отиваме да я закачи на компютър за да види дали по скоростната електрониката е у ред....мене ме съмнява ,че е нещо електроника щото си се чуваше бая механичен шум...абе направо си ми е ясно ,че работата е зле....
Та утре ще ви кажа какво е евентуално ,но искам да благодаря на LYNX и на BENZBOSS за светкавичната намеса :allhail: -Хубаво е дори когато си на хиляди километри да имаш спокоиствиетео ,че все ще се намери кои да питаш когато имаш проблем-Благодарко пичове
Утре (надявам се) ще стане ясно каква е болката ама ...си знам..нали съм си късметлия=когато взех Е класата=след 1 месец правих скоростната кутия -сега тая след няма и 5 хиляди мили -пак някви страховити ремонти....така ш съм си маи
Та темата е в случай че на някои му се случи подобна гадост-да знае какво да очаква
Следва продължение.....
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 01 септември 2008 - 01:54

Медни втулки на вала се износват и загубата на налягането на маслото води до ебаване на притискателен лагер който се троши и прави всичко на салата когато части от него минат през зьбните колела.................или нещо такова. ;) ма да не подсказвам,че не сьм ги душил тия скорости :lol: :0_yahoo: Ремонта около 2000$ твои пари.След 2000 година втулките ги заменят с ролкови лагери ма ти си с предишния модел и.................стига сьм писал.Имаш лично с точния проблем,снимки,списьк кое се сменя и колко струва както и списьк сьс свестните сервизи из твойта губерния там.

Добре,че си много мой човек,че думица нямаше да ти кажа.Айде лека от мен,звьнни по телефона ако имаш време ма да знайш,че довечера сьм малко на бачкане ако не ти вдигна телефона.

Чупи едно око като го видиш това и да го махам да не им пречи.
  • 0
.

#3 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 01 септември 2008 - 05:13

Медни втулки на вала се износват и загубата на налягането на маслото води до ебаване на притискателен лагер който се троши и прави всичко на салата когато части от него минат през зьбните колела.................или нещо такова. ;) ма да не подсказвам,че не сьм ги душил тия скорости :lol: :0_yahoo: Ремонта около 2000$ твои пари.След 2000 година втулките ги заменят с ролкови лагери ма ти си с предишния модел и.................стига сьм писал.Имаш лично с точния проблем,снимки,списьк кое се сменя и колко струва както и списьк сьс свестните сервизи из твойта губерния там.

Добре,че си много мой човек,че думица нямаше да ти кажа.Айде лека от мен,звьнни по телефона ако имаш време ма да знайш,че довечера сьм малко на бачкане ако не ти вдигна телефона.

Чупи едно око като го видиш това и да го махам да не им пречи.

:bigemo_harabe_net-110: само 2 хиляди долара........уауууууууу.....какъв съм си късметлия.....всмисъл само за части де..... :kill_myself:
Мерси братчето ми-имаш ЛС-а и ще се обаждам по телефоня-ама няма да е тая вечер а утре-днеска съм тъжен-ш ми мине:)
п.п.-ако искЪш се изтрий(поста де) :)
Мен лично си мЪ кефиш и малко моат да ти стъпат по информация :)
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#4 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 01 септември 2008 - 07:09

Ма кь грубу си мь цитирал значи,после ИНФО ДАЙ...............швидиш ти ино инфо повече. :blink:
  • 0
.

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 01 септември 2008 - 07:16

Имаш лично ;)
  • 0
.

#6 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 септември 2008 - 03:35

Начи ей ся си зех колата(след 5 дена мъки)-3 хиляди долара и подновена трансмисия=дали всичко беше счупено или само няква лесно подменяема част-не мога да кажа,но явно е факт за тоя модел трансмисия -722.6 че след 150 хиляди мили(които иска да си го смята в километри) дават проблеми-така ,че ако някои си купува подобна кола или с таква трансмися-да внимава с километрите на които е колата....
Ми тва е обшо взето...ся тепърва ш изяснявам що автоматичното вдигане на прозорците не ми работи и още квот открия
Поздрави
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 27 септември 2008 - 19:33

Начи ей ся си зех колата(след 5 дена мъки)-3 хиляди долара и подновена трансмисия=дали всичко беше счупено или само няква лесно подменяема част-не мога да кажа,но явно е факт за тоя модел трансмисия -722.6 че след 150 хиляди мили(които иска да си го смята в километри) дават проблеми-така ,че ако някои си купува подобна кола или с таква трансмися-да внимава с километрите на които е колата....
Ми тва е обшо взето...ся тепърва ш изяснявам що автоматичното вдигане на прозорците не ми работи и още квот открия
Поздрави


Сменяй и маслото и карат по повече. :drift1: Ако трьгнеш да го продаваш ми свирни,вече поне скоростите са му добри.Казаха ли ти какво е сменяно и какво и е било?
  • 0
.

#8 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 27 септември 2008 - 19:54

Босе къде се изгуби бе?
  • 0

logo-600-1002.png


#9 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 27 септември 2008 - 20:05

До Хавай бях ма пьрво това долу ми сьбра погледа.

Публикувано изображение
  • 0
.

#10 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 27 септември 2008 - 20:25

Eeeee Босе честито, да ти е живо и здраво.
Момченце или момиченце?
  • 0

logo-600-1002.png


#11 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 27 септември 2008 - 20:35

;) познай
  • 0
.

#12 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 27 септември 2008 - 22:22

Ако съдим по цвета на кошчето, трябва да момиченце?
  • 0

logo-600-1002.png


#13 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 27 септември 2008 - 22:35

Цвета на седалката е рейсинг ред или сьстезателно червено,да свиква да се вози бьрзо от мальк :D .....................момче е,на тати сладура.
  • 0
.

#14 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 27 септември 2008 - 22:47

Цвета на седалката е рейсинг ред или сьстезателно червено,да свиква да се вози бьрзо от мальк :D .....................момче е,на тати сладура.


Браво, браво тъкмо ще има попива от баща си ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#15 stoian

stoian

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 664 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златица
  • Интереси:Риболов
    Мотори

Публикувано 27 септември 2008 - 23:24

До Хавай бях ма пьрво това долу ми сьбра погледа.

Публикувано изображение



Да ти е честито!!!
Много да те радва!!!
  • 0
W201 190 2.5Turbo disel avtomatik-- Продаден




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни