Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 1 гласа

ESP BAS -свети оранжевото квадратче на таблото


  • Please log in to reply
50 мнения по тази тема

#31 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 03 ноември 2011 - 14:27

Колеги, видях темата и проблемите на колегите, заради това ще изразя мнение от личен опит.
Преди около 2 седмици ми светна БАС/ЕСП, след като загасих автомобила и го запалих отнова всичко си беше наред. След няколко дни пак направи съшия номер, а след това започна да светва всеки път след продължително каране. Отидох в един сервиз, който повечето от Вас хвалят във форума и заради това няма да му споменавам името и хората започнаха да ми обясняват че е или датчика за завиване (които мери оборотите на волана) или компютарната платка. Както повето тук споменахте и те ми казаха, че датчика върви заедно с пръта и струва над 1000 лв. Реших, че няма как да дам толкова пари и си карах колата, но ме дразниче и отидох в новият сервиз на Ивайджет на цариградско. Момчетата закачиха колата и казаха че е датчика. Попитах за цена и след проверката се установи че струва 300лв с гаранция при директна поръчка от Германия и не е заедно с пръта. Чакам да пристигне и да го монтираме, ще пиша отново.
  • 0

#32 ml400

ml400

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:munhen
  • Автомобил:
    ml 400 cdi limited 2002

Публикувано 20 януари 2012 - 23:51

Да ви кажа истината, при мене го имаше този проблем.
Карах така повече от 10 месеца, смених гумите и се оправи проблема.
Малко неочаквано, ама спря да свети :beer

Този пост е редактиран от Pe6o666: 21 януари 2012 - 13:52
Колега, не е необходимо всяка дума да е с голяма буква.

  • 0

#33 nikolaycho23

nikolaycho23

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Ml270CDI 2003

Публикувано 03 февруари 2012 - 22:35

Изчетах темата и аз ще се оплача че имам не движимо имущество вече да му се невиди.
Бях на ски и ми светнаха в движение на МЛ БАС/ЕСП/АБС и още една лампа пак жълта но е забравих.Мина двапъти за малко на авариен режим и после тръгна нормално.Прибрах се и лампите си светиха постоянно.Заключих и на другия ден видях че не е заключен и свети цялото табло все едно си дал на контакт но вече беше паднал акумулатора явно е било така цяла нощ.Заредих акумолатора и като го закачих пак свети всичко.Колеги казаха че това с МЛ БАС/ЕСП/АБС и още една лампа пак жълта ,сигуо е някоя жичка на късо или датчик , а за другия проблем че е ААМ модула и така на татък което направо ме уби и незнам какво да правя. Не може да я запаля та да я чекнат някъде! Никой неще да дойде на место и така.Ще си намразя джипа.
Кажете моля често чета какво е стар диагностика?Пише се че най добре на него се чете.
Кажете някой ако може да помогне!
  • 0

#34 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 февруари 2012 - 23:02

Колега Стар Диагностиката си е направена да чете Бенц.Единствено тя може да го прочете на 100%

Всички други диагностика са алтернативен вариант на Стара :)

Но незабравяй, че и човека който я чете трябва също да бъде кадърен.

Успех
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#35 slav4o

slav4o

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Обичам автомобилите и спорта. Инересувам се от иновации и политика. Практикувам риболов, карам уиндсърф и ски.
  • Автомобил:
    w163 ML320 2000г.

Публикувано 03 февруари 2012 - 23:34

Колега, така както описваш проблема и въз основа на това което съм чел за нашите коли , най-вероятно се касае за дефект в ААМ модула. Аз също имах ядове с него и за радост при демонтаж му лъсна същинската причина - нагорял пин на буксата на модула. На твое място бих намерил човек който ремонтира тези модули /докато търсех попаднах на една Варненска фирма, но съм сигурен че и в София ги правят/ и бих си демонтирал сам АММ компютъра. Свалянето му е елементарно. Закачен е на букса под панела с бушоните.
  • 0

#36 vv2

vv2

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц ML320 W163

Публикувано 17 октомври 2012 - 09:55

Koлеги, отскоро и аз имам проблем със светеща лампа на АБС-а и се оказа, че е заминал датчика на кормилният прът, има ли начиин да се смени само датчика или той е едно цяло с пръта ? Понеже обмислям да закупя прът втора употреба искам да знам само датчик ли да търся или прът с датчик... :)
  • 0

#37 vv2

vv2

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц ML320 W163

Публикувано 23 октомври 2012 - 08:59

Понеже нямам отговор, а нещата са малко на зор пак ще питам, къде точно седи датчика за положението на волана ? На самия прът или в една кръгла пластмасова кутия между волана и превключвателите за фарове и мигачи ?
  • 0

#38 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 23 октомври 2012 - 09:16

Колега, ситуаията ти не е толкова лесна олкото изглежда. Първо в кръглата пластмасова кутия между волана и превключвателите за фарове седи спирала (което пак е датчик за положението на волана), а другия датчик седи на самия прът. Попринцип датчика на пръта не се продава отделно, но това не означава, че ако ти успееш да си го намериш някъде отделно не може да се смени. Според мен трябва да идеш в някой голям сервиз и да проверят каква е работата, отчита ли на колко градуса седи волана, като се завърти нормални, по - малки, по - големи или обратни данни дават датчиците, а след това да пробват да ти сменят спиралата (първо нея защото е доста по - ефтина от целия прът с датчика) и ако и тогава не се оправи, да търсиш проблема в другия датчик.

Искам да кажа, че при мен се оказа някаква разпоена жичка и след започването й, се оправи всичко, така че и това е вариант. При един друг колега пък , се оказа че просто пръта не беше сложен както трябва и след разглабянето и слагането му според белезите се оправи. Имаше и случай при който всичко това беше станало заради различни гуми (дали са били различни като размер, износване, шарка и т.н. не зная).

П.С. Искам да спомена, че не разбирам много от такива работи, а споделям какво са ми казали в сервиза и какво съм видял.
  • 0

#39 vv2

vv2

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц ML320 W163

Публикувано 23 октомври 2012 - 12:14

Благодаря за отговора, колега !
При мен грешката се получава при въртене на волана наляво. Ако някой има идея как точно изглежда датчика на пръта нека сподели, понеже аз гледах един прът за "МЛ" и такова нещо не можах да видя, няма и букса която евентуално да е за него. Да не би да е някакъв вграден магнит от който спиралата получава сигнал ?
  • 0

#40 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 23 октомври 2012 - 15:41

Колега, пак ти казвам, отиди в някой по-голям сервиз, за да прочетат какво точно се случва, да видят кой датчик какви данни дава, защото те показват на колко градоса е волана, гумите и тн. На мен в един от сервизите ми бяха разпетчатали на лист какво точно представлява, как изглежда и къде се намира, ако го пазя и успея да намеря този лист, ще го сканирам и ще ти го пратя.
  • 0

#41 ivozare

ivozare

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W163 270CDI 03

Публикувано 19 ноември 2012 - 19:38

Здравейте Колеги,и аз да ви кажа за тази лампа,имах го този проблем и ходих в 2-3 квалитетни сервиза,и ми казаха същите неща-пръта,кабели и т.н..Отидох в един сервиз по съвсем друга причина и докато си говорихме казах за проблема,човека погледна колата отдолу каза,че има износен кормилен накрайник и ,ако го смени и направи реглаж колата ще се оправи.Ок сменихме го,направихме реглаж=няма гаснене,викам поредния мошеник :).Тръгнах си и след 10-тина км. лампата изгасна и вече 2 месеца нямам проблем :).Между другото ми каза,че дори от меки гуми може да светне.Ще се радвам,ако на някой проблема му се реши по този начин тънкана(някой път може и само реглаж да е).
  • 0

#42 00700

00700

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz, ML270CDI, 10.01, Finale edition /W163/

Публикувано 26 декември 2012 - 22:39

Имах подобен проблем. Коппютъра си прави изчисления на геометрията. Лампата свети попринцип, ако е падал акумулатора или е за смяна машинката. Проблема се реши с пълен ляв в движение, изправяне и след това пълен десен в движение до изправяне на волана. Лампата изгасна.
Другото решение, ако пак не изгасне лампата е диагностика или смяна на датчика. Успех!
  • 0

#43 botsi

botsi

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    ML270 CDI - 2001

Публикувано 19 февруари 2013 - 18:07

Здравейте приятели изчетох цялата статия и имам следния проблем светна ми лампата на таблото BAS/ESP пробвах с инициализиране на системите, но не стана след това проверих стоп-машинката работи си перфектно пробвах я след като натисна стоп педала лампата за стоп свети, какъв е проблема за да свети BAS/ESP помогнете? Благодаря ВИ!
  • 0

#44 00700

00700

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 66 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz, ML270CDI, 10.01, Finale edition /W163/

Публикувано 20 февруари 2013 - 14:24

Отиди на диагностика! Може да имаш натрупани грешки! Успех!
  • 0

#45 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 февруари 2013 - 15:59

проверих стоп-машинката работи си перфектно пробвах я след като натисна стоп педала лампата за стоп свети


Тя тая джаджа е само прекъсвач за светлините...
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни