Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Свирене на предно ляво колелоW210 E200


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#16 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 май 2008 - 08:22

http://www.mbclub.bg......? ?????? ???????
  • 0
.

#17 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 май 2008 - 08:44

Мда мерси за линка Босе, аз уж я видех тази тема ама не я изчетох до края, та реципрочно и не видях снимките,моя грешка.Бе нещо съм се отнесъл напоследък.Иначе аз с тея мои две леви ръце въобще и няма да се занимавам да човъркам нещо, направо във сервиза.Просто исках да се уверя че мога да карам още пет шест дена докато я закарам на ремонт че по-рано просто нямам възможност, а и естествено да не взимам части които да с еокаже че не е имало смисъл да купувам после.А и ето кво се оказа, може и само със смазване да мине номера, а ако лагера е заминал, че мога да си взема само него, а не както ми казаха от Балкан стар и Ивайджет, че само комплект с главината се продава и нямало да намеря отделно лагер.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#18 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 май 2008 - 16:18

Лагер не смазвам аз,не и ако го чувам вече.Има ли шум от лагера е за смяна,така знам аз,другото е каскада.


Чува ли се на завои,вие ли на право,ао леко щтрака...................сменяй оригинал.

Карал сьм виещ лагер на Субару Джьсти,като махнахме колелото да сваляме лагера той си падна на 2 парчета,как не сьм се утепал още се чудя.
Мрака като го взех с беше за лагер-заден ляв.Едвам го избихме,зор голям,сложихме новия,сьбрахме я и като я развьртя и шуми.Баси лагера,той шуми на канала,а какво остава ако я подкарам по магистралата.Айде пак сменя,тоя пьт специално в порьчката пишеше Лемфиордер и проблема се реши.


Аз лагери не сьм сменял никога,да отворя и да видя кое и как,да стегна малко,да човьркам...............ОК ама да сменям не ми се е случвало.Карай на сервиз,искай им гаранция,че няма да е преебан,не си купувай евтини или ФРЕНСКИ/ че ония беше такьв / и да го сменят.

Това лесно се прави,гаранция мога да ти изровя един ферман снимки ма ако няма да се хващаш няма и да овя.Карай на сервиз.
  • 0
.

#19 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 май 2008 - 21:06

Е нема начин на сервиз ще се прави, аз от ремонти ама грам не разбирам, а учудващото е че дори съм завършил шофьорска школа в казармата, както и да е, на мене ми дай само да карам :drift1: , другото не ме влече някак си.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#20 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 май 2008 - 13:55

Проблема със свирукането всъщност не се оказа "проблем", просто някакво малко ръбче на спирачния диск създава този шум, нищо притеснително не се оказа,което пък ми се отрази добре както на финансите така и на душицата :icon_welldone: Благодаря на всички за отговорите и успешна седмица.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#21 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 26 май 2008 - 15:01

Проблема със свирукането всъщност не се оказа "проблем", просто някакво малко ръбче на спирачния диск създава този шум, нищо притеснително не се оказа,което пък ми се отрази добре както на финансите така и на душицата :icon_welldone: Благодаря на всички за отговорите и успешна седмица.

Колега, радвам се , че си разбрал окъде идва тоз шум, но така както спокойно казваш "...едно малко ръбче на спирачния диск...", мен лично малко ме притезнява, и веднага ще кажа защо:
Работилите дискове има логика да са малко поизносени, съответно малко по-тънки от новите;
При положение, че с тях нещо опира смятай какво ще е ако сложиш нови;
Така, че не се замисляй да откриеш защо се получава така и го отстрани, все пак са спирачки а там шега не бива !
Така смятам аз, но нека и друго мнение да чуем :icon_coolgrin:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#22 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 май 2008 - 15:29

Сега да не се правя на много знаещ, щото не съм, но от сервиза ме увеиха, че проблема се е получил, като са сменявани дисковете, които са на около 8-10К, не са били почистени добре и в съчетание с новите накладки които са монтирани пак тогава и които са се опекли по думите на монтьора, се е получило това, но като казвам ръбче то аз даже и не можах много много да го видя, ма аз и не съм монтьор все пак и не е моя работа да го гледам.Сервиза е точен и не е случаен, така че им имам доверие.Просто проблем няма, а когато сменя накладките мисля че нещата ще си дойдат на място.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#23 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 26 май 2008 - 15:43

... а когато сменя накладките мисля че нещата ще си дойдат на място.

И това ли ти го казаха от сервиза???
Ми ако смениш накладките и всичко се оправи, то значи никога не ти е било виновно ръбчето - нали така :icon_coolgrin:
Виж колега, да приемем , че диска е дебел 1 метър, то тогава процепа на спирачният апарат ще бъде около 1,1м. или иначе казано, има съвсем малко, но достатъчно разстояние, да може диска да си се върти необезпокояван. В момента , в който диска започне да стърже някъде, ситуацията изобщо не е за пренебрегване!
Не се опитвам да ти давам акъл, не искам и да се сърдиш, но или в сервиза нещо не са ти обяснили като хората или просто ти си чул това което си искал да чуеш, апропо както се получава в повечето от случаите когато се налага проникване в змиярника с гола ръка :4036:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#24 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 май 2008 - 15:55

Ха ха готин коментар, иначе въобще няма място за сръдни, то това въобще и е изключено даже, иначе по темата наистина може и аз да не съм разбрал добре или да не съм го обяснил добре де да знам и аз какво знам :kill_myself: , обаче наистина хората от сервиза си свършиха добре работата, барат ги бенцовете и им вярвам че колата няма проблем, казвам го защото ми правиха и други работи малко по специфични и си личеше че не за първи път ги правят нещата, та с две думи според мене са добри и сервиза е доста добре технически оборудван, пък и едни поршета и секакви такива бяха накачулени на подемниците им, та сериозни са.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#25 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 26 май 2008 - 16:10

Ха ха готин коментар, иначе въобще няма място за сръдни, то това въобще и е изключено даже, иначе по темата наистина може и аз да не съм разбрал добре или да не съм го обяснил добре де да знам и аз какво знам :kill_myself: , обаче наистина хората от сервиза си свършиха добре работата, барат ги бенцовете и им вярвам че колата няма проблем, казвам го защото ми правиха и други работи малко по специфични и си личеше че не за първи път ги правят нещата, та с две думи според мене са добри и сервиза е доста добре технически оборудван, пък и едни поршета и секакви такива бяха накачулени на подемниците им, та сериозни са.

Дано колега, дано всичко е наред наистина - от сърце ти го желая :friends:

пс. "Аз знам , че нищо не знам, но лошото е , че има много които и това не знаят"
Поздрави :4036:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#26 kleemann

kleemann

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 461 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:МОТОKРОС
  • Автомобил:
    W210 ;E230
    W202 ;C200
    W210 ;E220
    W220 :S320
    W124 :200E
    W211 :E320
    W212 :E220

Публикувано 26 май 2008 - 21:01

Здравейте колеги, най-накрая и при мене се прояви някакъв механичен проблем.Таман взех да се чудя тея коли не се ли чупят баси :tongue: .Та проблема е следния:
Значи при ниска скорост от предно ляво колело се чува едно свирукане от време на време, не е постоянно и свирукането се засилва при навиване на волана в ляво, но при движеща се кола. На място няма проблем.Имам чувството че е лагер или поне на такъв звук ми мяза, но пък от друга страна няма ВИЕНЕ.Иначе колата ще я вкарвам така или иначе в сервиз, ама чак другата седмица та събирам мнения по въпроса, та да не вземе нещо да се потроши и остави на пътя.И в допълнение проверявах за цена на предни лагери обаче се оказа че не се продават отделно а с цялата главина.Така ли е и каква е цената на главина и на други места извън Балкан стар и Ивайджет-там главината струва 250-300 лв.

za moia sa po 2 ot strana komplekt,bi triabvalo i pri teb da sa taka ,po 80lv.komplekta
  • 0
KLEEMANN...!!!...МОЛЯ,СПРЕТЕ ЗЕМЯТА ИСКАМ ДА СЛЯЗА!!!
Публикувано изображение

#27 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 февруари 2010 - 12:04

Сега си видях тази тема и искам да уточня какъв беше проблема-износване на накладките, които вече са били към края на живота си.Майсторите ми казаха, че тези с които беше колата нарочно били направени така, че да ги чуеш овреме и да ги смениш.Аз лично за първи път чувам за такова нещо ма май етака, защото една бърза смяна-сложих на Феродо и всичко приключи.Та така, след има няма година и нещо :kill_myself: приклюваме темата.
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни