Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

НивоматW123 300TD


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 bano123

bano123

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София, кв. Модерно предградие
  • Интереси:Мерцедес, Строителство, Общинска администрация
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 250 Diesel 1992г.
    Mercedes-Benz W123 300 Tourist Diesel 1981г.

Публикувано 26 април 2008 - 15:07

По молба на колегата W123 пускам темата в новия форум, тъй като имат бан някои потребители :dontknow: Та там бях пуснал ето това:

Колеги искам да се похваля с това, че си смених буретата(сферите) на нивомата и сега е голям кеф да си карам колата иначе друсаше като каруца при най-малката неравност Смяната се оказа лесна и цялата работа с вдигане на колата, сваляне на старите, качване на новите сфери с тръбичките да се вържат, обезвъздушаване трае около 2 до 3 часа макс. Споделям това, защото на една 124ка предната седмица същото упражнение направихме, но там е по-несгодно и сбутано(според мен), тъй като сферите бяха в багажника, а кантарчето над дифа и там беше мъка голяма докато се завият тръбичките и няма място за бъркане с ключ ...Когато купихме колата бяхме сменили маслото за нивомата с някакво обикновено хидравлично. НО това масло по принцип е някакво специално! Бяло е на цвят като вода и даже го чакахме с поръчка и 2литра излязоха от едни познати 30лв., иначе в Балкан Стар питахме - 30лв/литър.
Дано да съм бил полезен на някой с тази информация и да НЕ Ви се налага колеги да стигате до положение на смяна на сфери или възглавници Лека и безаварийна...

П.П. Филтърчето в казанчето не съм го сменил, тъй като трябваше поръчка а аз нямах време...
  • 1

#2 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 април 2008 - 16:08

По молба на колегата W123 пускам темата в новия форум, тъй като имат бан някои потребители :dontknow: Та там бях пуснал ето това:

Колеги искам да се похваля с това, че си смених буретата(сферите) на нивомата и сега е голям кеф да си карам колата иначе друсаше като каруца при най-малката неравност Смяната се оказа лесна и цялата работа с вдигане на колата, сваляне на старите, качване на новите сфери с тръбичките да се вържат, обезвъздушаване трае около 2 до 3 часа макс. Споделям това, защото на една 124ка предната седмица същото упражнение направихме, но там е по-несгодно и сбутано(според мен), тъй като сферите бяха в багажника, а кантарчето над дифа и там беше мъка голяма докато се завият тръбичките и няма място за бъркане с ключ ...Когато купихме колата бяхме сменили маслото за нивомата с някакво обикновено хидравлично. НО това масло по принцип е някакво специално! Бяло е на цвят като вода и даже го чакахме с поръчка и 2литра излязоха от едни познати 30лв., иначе в Балкан Стар питахме - 30лв/литър.
Дано да съм бил полезен на някой с тази информация и да НЕ Ви се налага колеги да стигате до положение на смяна на сфери или възглавници Лека и безаварийна...

П.П. Филтърчето в казанчето не съм го сменил, тъй като трябваше поръчка а аз нямах време...


Ако имаш и снимки как е протекло, ще е супер
  • 0

#3 bano123

bano123

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 168 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София, кв. Модерно предградие
  • Интереси:Мерцедес, Строителство, Общинска администрация
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 250 Diesel 1992г.
    Mercedes-Benz W123 300 Tourist Diesel 1981г.

Публикувано 26 април 2008 - 16:47

Снимки трудно биха могли да се направят, а и нямам фотоапарат :(
Иначе тека е от тръбичката в бурето - трябва мн леко и точно да се завиват, тъй като са фини резбите (за 124ката).
А на 123ката ни се появи тоя проблем от тръбичка към кантарчето пак поради същото, но там е по-лесно да го видиш и уцелиш.Пениза е да не превърти, че тогава :kill_myself:
Лека
  • 0

#4 MECANAMAN

MECANAMAN

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е 300 ТД W124 1994г

Публикувано 06 ноември 2008 - 09:04

Пич кажи откаде мога да си взема сверите за 124 и каква пара излизат моляте?
  • 0

#5 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 06 ноември 2008 - 11:00

150-170лв/бр
  • 0

#6 MECANAMAN

MECANAMAN

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е 300 ТД W124 1994г

Публикувано 06 ноември 2008 - 13:34

Аз съм от Дружба каде мога да си ги намера най-близко?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни