Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Вибрация :(W210


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 08:35

Колеги съсипан съм.......в тези два дъждовни дена (събота и неделя) ходих до Велинград......значи пътя е пълна скръб-чак ти става мъчно за София..... и днес паля-тръгвам си за работа-скок на спирачките и изненада-ВИБРАЦИЯ......получава се само при душманско спиране-тва обаче хич не ме успокоява.....та най-логично за съжаление ми се вижда да са криви дисковете.Гледах ги - на око са добре-ама само на око......най тъпото е,че са нови- БРЕМБО и досега два месеца не съм имал ядове.......мисля си за разхлабени болтове на джантите-малко вероятно,или пък да съм изкривил джанти,че пътя наистина беше отврат.....просто ми се реве от скапаната ни родина-по пътя кръпка върху кръпката,а пред тях гордо стои знак ВИНЕТКА.....
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#2 Onir

Onir

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 109 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 07 април 2008 - 08:53

ABS не е ли това за което говориш колега. :drift1:
  • 0

#3 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 април 2008 - 08:54

Мислиш ли,че е възможно да си прегрял дисковете-не им трябва много,ако не са качествени.Да си спускал бързо и с често използване на спирачки?Преди скачал ли си здраво на спирачките,или сега за сефте ти се случва,та затова и да си забелязал,че тресе?
Провери джантите и при свалянето им се убеди лично затегнати ли са добре болтовете.И,като свалиш предните точила изпръскай един почистваш спрей на Валволин по дисковете и накладките-има го при Танчо.Пиши после кво е станало!
Провери си и окачването-сега видях,че си писал,че преден десен шарнир е пред изпадане-не си прави майтап с това,че много боли!Карай право към сервиз-лекои плавно!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#4 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 09:16

Ами точно ме е шубе да не съм ги прегрял-Брембо-кой знае кви ментета може да са.......вчера беше кофти времето и с повече от 120 не съм карал......и тва се появи таз сутрин-демек кат са поизстинали може да са кривнали.......в началото вибрираха по силно,после намаля но не спре....та си мисля,че може ако са хванали ръжда нещо.....ще видя джанти болтове,и в краен случай ще ги нося да ги пилят дисковете:(
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#5 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 април 2008 - 09:22

Ами точно ме е шубе да не съм ги прегрял-Брембо-кой знае кви ментета може да са.......вчера беше кофти времето и с повече от 120 не съм карал......и тва се появи таз сутрин-демек кат са поизстинали може да са кривнали.......в началото вибрираха по силно,после намаля но не спре....та си мисля,че може ако са хванали ръжда нещо.....ще видя джанти болтове,и в краен случай ще ги нося да ги пилят дисковете :(



О тръжда няма да ти тресе,но сменявай и двата долни шарнира,като начало!
И аз имах едно леееко тресене-преди да натисна по-силно педала на спирачките-тогава изчезваше.След смяната на шарнирите нещата заспаха!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 09:39

ами тва ми е надеждата....щот мойте отдавна са за смяна и таман теб Пламене,се чудих как да намеря....нали ми беше казал за един майстор в красно село......ако може точни кординати да метнеш.....и шарнирите аз ли да ги купувам-той ли да ги вземе,ти ми каза да взема лен фьорер,един арабин на козлодуй ми ги дава за 40лв бройката.....щото пътя до Велинград наистина беше ужасен и може би просто съм ги доразбил-но тва дали може да предизвиква вибрацията?
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#7 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 април 2008 - 09:44

ами тва ми е надеждата....щот мойте отдавна са за смяна и таман теб Пламене,се чудих как да намеря....нали ми беше казал за един майстор в красно село......ако може точни кординати да метнеш.....и шарнирите аз ли да ги купувам-той ли да ги вземе,ти ми каза да взема лен фьорер,един арабин на козлодуй ми ги дава за 40лв бройката.....щото пътя до Велинград наистина беше ужасен и може би просто съм ги доразбил-но тва дали може да предизвиква вибрацията?


може-представи си как се товари колелото при спиране и окачването-поне при мен беше така:натисна леко спирачка-не тресе,натисна по-силно и започва,а като натисна почти докрай обере луфта на разбития шарнир и престане.
баш за тоя найстор съм ти казвал:0888 968 324-Краси.аз лично предпочитам,който прави колата той да купи частите-така носи отговорност,а не ако има проблем-ами ти това ми донесе-това смених!
кога си на мивката?
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#8 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 09:49

Благодаря Пламене,ей сега му се обаждам още......иначе мивката е събота неделя......ако имаш зор може утре след 7-8 вечерат-ше ида да си измия моята,ако решиш може да се уговорим да забърша и твоя красавец-нищо че не съм на бач:) а ти свали ли пустия надпис ?
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#9 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 07 април 2008 - 11:36

баш за тоя найстор съм ти казвал:0888 968 324-Краси.



Едно нагледно допълнение:

Публикувано изображение

Мога и точната позиция да дам ако колегата може да я гледа някъде ;)
  • 0

879897.png


#10 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 12:08

амммм май няма да ги ползвам услугите.......малка справка показа-шарнира 90 лв броя Х 2 -180лв и 100лв работа=280 лв.......май малко се пооля.....не че съм стиснат ама за два шарнира ми се види доста:(
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#11 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 07 април 2008 - 12:11

амммм май няма да ги ползвам услугите.......малка справка показа-шарнира 90 лв броя Х 2 -180лв и 100лв работа=280 лв.......май малко се пооля.....не че съм стиснат ама за два шарнира ми се види доста:(

Ми питай тогава тук и тук :icon_coolgrin:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#12 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 април 2008 - 13:16

амммм май няма да ги ползвам услугите.......малка справка показа-шарнира 90 лв броя Х 2 -180лв и 100лв работа=280 лв.......май малко се пооля.....не че съм стиснат ама за два шарнира ми се види доста :(


Абе аз като знам как си печеля парите - тва направо си е обир. Вярно че не съм в София, ама я виж http://www.mbclub.bg...showtopic=11616
  • 0

#13 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 07 април 2008 - 15:50

Абе аз като знам как си печеля парите - тва направо си е обир. Вярно че не съм в София, ама я виж http://www.mbclub.bg...showtopic=11616


точно таз темичка я гледах и ако не намеря неква по приемлива цифра,ще се пробвам с един приятел в събота......не може за по два болта на колело по 50 кинта бе......
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#14 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 07 април 2008 - 17:48

точно таз темичка я гледах и ако не намеря неква по приемлива цифра,ще се пробвам с един приятел в събота......не може за по два болта на колело по 50 кинта бе......



глей са-на мен за смяна на двете предни пружини,двата предни амортисьора,двата шарнира и "бурето"отзад вляво ми взе 200лв. за труд,което ми се струва нормално!за смяна на долен шарнир,ако се сваля носача 50 лефта е ок,мисля!и не те съветвам да се захващаш със смяна на шарнирите-избиването е лесно,ама набиването...! :kill_myself:
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#15 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 април 2008 - 19:48

глей са-на мен за смяна на двете предни пружини,двата предни амортисьора,двата шарнира и "бурето"отзад вляво ми взе 200лв. за труд,което ми се струва нормално!за смяна на долен шарнир,ако се сваля носача 50 лефта е ок,мисля!и не те съветвам да се захващаш със смяна на шарнирите-избиването е лесно,ама набиването...! :kill_myself:


Съгласен. Това в домашни условия си е живо мъчение.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни