Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Авто сервизите + / --Тук ще хвалим и хулим родните "майстори"


  • Please log in to reply
116 мнения по тази тема

#76 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 февруари 2014 - 22:49

Колата успешно излезе от дизел сервиза, с центровка 14.5 градуса предварение преди горна мъртва точка, и мърка като коте :) Най-после малко радост. Станислав и майсторите му я бяха оставили на 22 градуса предварение, но според тях центровката е перфектна ! :D   Е поне вече наистина е ПЕРФЕКТНА !

Хайде сега да си я караш със здраве и това да ти е последното влизане в сервиз.


  • 1

#77 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 05 февруари 2014 - 12:18

БГ автосервизът - съчетание между некомпетентност и престъпно мислене. Ако у майстора отсъства един от двата фактора, то другия е задължително е на лице.

Може би някой ще каже, че съм много краен в оценката си, но към този момент опита ми, не ми дава право да кажа нещо по-различно от това...  


  • 3

#78 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 05 февруари 2014 - 12:40

БГ автосервизът - съчетание между некомпетентност и престъпно мислене. Ако у майстора отсъства един от двата фактора, то другия е задължително е на лице.

Може би някой ще каже, че съм много краен в оценката си, но към този момент опита ми, не ми дава право да кажа нещо по-различно от това...  

...и колата ти е толкова счупена,колкото части има майстора за продаване,изостанали от други клиенти на които са сменени без това да е било нужно.


  • 3
Не хапи този,който може да те изяде.

#79 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 февруари 2014 - 19:28

Както беше казал Рошавия: В нашия сервиз работим бързо, евтино и качествено, като можете да си изберете само две от трите.

Е затова моята я правиха 4 месеца... аз съм си избрал кои две от трите искам и сега съм си доволен!


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#80 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 05 февруари 2014 - 19:47

без да защитавам някой ,но така е в БГ

такива са ни и улиците и храната и всичко

докато водещ фактор е най-ниска цена така ще е

и после не може и да имаш претенции щото сам си се натресъл

ама така ще е още 100 г. пък после кой знае


  • 3

#81 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 февруари 2014 - 22:00

интересно е как се генерализира, че всички майстори били лоши. не защитавам никой монтьор, но има много компетентни и кадърни точно в бг. и честни.

и тези хора със сигурност са ви спестили огромни суми пари на всички. а това че сте попаднали и на някои некоректен/лъжец и тн е отделна тема продиктувана от битието и е спрямо заплащането...

пс. в случая описан по-горе е видно че майстора/собственик на сервиз е мошеник/некоректен спрямо колегата. все пак е хубаво да му се потърси някаква отговорност след такъв ремонт...

Този пост е редактиран от mr Big: 05 февруари 2014 - 23:44

  • 0

#82 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 05 февруари 2014 - 22:49

Само на един майстор вервам - Бай Васо. Или при него или си карам с проблеми - тва е :)


  • 2

Немеца го е измислил !


#83 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 05 февруари 2014 - 23:29

Типично по нашенски най-накрая виновен ще излезе пострадалия!


  • 2

#84 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2014 - 20:27

Здравейте колеги. Не знам как се случи, но ми се иска да похваля един сервиз от който останах приятно изненадан.

 

Става въпрос за Авто ел. и аудио сервиз (аларми, аудио и общо взето всичко де що работи на ток) намиращ се в София, Люлин 4 до последната спирка на тролей 7 (прикачена карта).

 

Попринцип с годините така и не намерих читав ел. сервиз за колите които съм карал. Общо взето все взимаха много пари и вършеха половин работа. За човек който е учил електротехника и не малко съм се занимавал с подобна дейност, знам цената на този вид труд и никак не очаквам да е евтино, но пък там е особено важно да е качествено, защото не е просто да завинтиш нещо и то да работи.

 

Та въпросния сервиз засега съм го посетил няколко пъти хем с бенца, хем с полото на брат ми. Пичовете първо работят доста бързо, на пръв поглед съвсем качествено и досега съм нямал проблем с никой извършен ремонт. Освен това цените които са ми искали ги смятам за съвсем прилични, но в никакъв случай ултра ниски. Отделно поне доколкото разбрах могат да правят компютърна диагностика на почти всичко, но не мога да кажа с какво работят. И с бенца и с полото са нямали проблеми.

 

Малко примери

 

1. Полото на брат ми не му се заключваше едната врата изобщо (нито ръчно, нито с централното). Отделно централното отключваше другите 3 врати, но заключваше само 2. Багажника пищеше че е отворен постоянно. Чека за маслото също светеше въпреки че е сменено, няма течове, а и датчика беше сменен. Ремонта на тези работи + реглаж на фаровете, че светеха в звездите беше 40лв и за час и половина. Човека провери колата, обади се да каже колко ще струва и кога ще стане и чак тогава почна работа.

 

2. Бенца от както съм го взел преди година и нещо отключваше вратите когато ударя по-силно в някоя дупка. Като застудя обаче тая зима багажника почна да не се отваря по никакъв начин (бутона в купето, дистанционно, копчето отзад). Оказа се заминаваща си машинка на централното. Реамонтираха ми я за 90лв, пак в рамките на 2-3 часа.

 

3. Последния ремонт направих днес. Понеже на бенца се опитаха да ми крадат задните парктроници, същите бяха надлежно отрязани, а единия датчик липсваше. Отделно предните ми не работеха след като ми бяха чистили радиаторите и нещо преебаха парктрониците. Едни майстори се мъчиха два дена да ги оправят, та работеха още 2 дена и тотално спряха. След като си ремонтирах лайсната и взех датчик, я дадох после на пичовете да връзват. Заедно с това им дадох един списък с още доста неща които отлагах от доста време.

- задни парктроници (отрязаните)

- предни паркториници

- единия подглавник не се прибираше

- реглаж на късите светлини (положението беше страшно)

- изолиране на кабелната инсталация към бубините (беше се тотално изпекла, но все още трябва да намеря букси)

- смяна крушки на таблото

- ремонт на W/S бутона, че беше счупен и само на S работеше (което не беше супер проблем :))

- ремонт на бутона за левия прозорец (беше счупен)

- ремонт на стъклото на лявото огледало (след 2 неуспешни опита да ми го крадат беше изпочупен държача)

- ремонт на шибедаха - самия шибедах и щората не се отваряха докрай, криви релси и т.н. + обучаване

- естествено чистене на грешки и пълна диагностика

 

Ремонта отне 1 ден и ми струваше 250лв.

 

 

Общо взето съм доволен от обслужването като цяло.

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от Kainy: 26 февруари 2014 - 20:31

  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#85 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 03 март 2015 - 13:50

Лелелеле, тук не е писано от една ГОДИНА, какво става? Всички са перфектни или не стават за нищо?!
Предложете ми сервиз за моя w124 '92 300 Турбо Дизел, автомат (взет от Илиян на Черни връх (Импас 56)).
Проблем - ДВИГАТЕЛ - след запалване доста се тресе, неравномерна работа когато е на P и при D на светофар, по погрешка два пъти сипах бензин (заради старата ми 190Е-ка)

Проблем - ВОЛАН - за да карам по правя линия трябва да държа волана леко наклонен на дясно, да не казвам, че като го пусна завивам на ляво. Завиването се появи след поставянето на зимните гуми с железните джанти.

Звънял съм на ИВАН от Гара Яна, но той иска само свалени и занесени.
Не съм търсил Бай Васо (ако това му е още актуален ще се обадя - 0877577566), само кажете има ли смисъл.
При Петко дали да ходя!?
В Супер Дизел само С око гледаха и ми казаха като имам 400 лв да отида (по повод ГНП Гориво Нагнетателна Помпа)
Търся място където да ми проверят всичко накуп - за изгоряли Свещи, проверка на Дюзи, Компресия и каквото друго има, НЕ разбирам от ДИЗЕЛ!

Благодаря и
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БЪЛГАРИ!!! :beer


Този пост е редактиран от Ivan Rashev: 03 март 2015 - 13:52

  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#86 airdo

airdo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 03 септември 2015 - 17:31

Здравейте Колеги! Аз също търся някакви контакти на Краси и Камен от Красна поляна. Ще Ви бъда благодарен ако ми помогнете! Поздрави!


  • 0

#87 Naseto

Naseto

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 04 септември 2015 - 13:18

Здравейте колеги,

 

Ще съм много признателен, ако можете да ми дадете препоръка за сервиз или човек, че е нужна диагностика на мотора, триене на грешки, настройка на горивната смес и настройка на дистрибуторна капачка (май със сцилоскоп се правеше това). Преди не знам колко си години ходих последно в сервиза на Петко, от него съм разочарован много, но Васко винаги перфектно е правил настройките по мотора, ако накой има актуалния му телефон, моля да го сподели тук или на лично. 

 

Колата е w124 '89 200СЕ - OM102.963, механична инжекция,122 к.с.

 

Благодаря предварително!

 

Атанас


  • 0
Публикувано изображение

#88 Naseto

Naseto

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 07 септември 2015 - 13:11

Здравейте пак,

 

настройката на горивната система с газанализатор и настройката на делкото със стробоскоп (не на дистрибуторната капачка, както си мислех и не със сцилоскоп) ми направиха в аеромеханика в кв.Илиенци. Разбирайте, че хваля диагностицикът, друго за сега в сервиза не съм правил... разхода падна, мотора осезаемо си подобри работата и звука, оборотите си стоят на около 900 (плавно помръдват 1-2 пъти в минута макс) - и топла и студена, а и вече пали от четвърт. Също така, диагностицикът се качи в колата след настройките и заедно я тествахме до Требич и обратно по негово желание. Качеството на настройката на мотора мога да сравня с тази, която Васко ми беше направил преди - отлична. До нужда от нови настройки се стигна след основен ремонт на мотора.

 

П.С. Похвалете някой сервиз или майстор за монтаж на газови уредби на 102,963 мотор. Аз всъщност за това ходих в сервиза, но случайно видях газанализатора и питах за настройки. Звучи добре предложението им за газова уредба, но преди да се реша, събирам мнения за тях или препоръка за друг сервиз от хора с моя мотор.

 

Атанас


  • 0
Публикувано изображение

#89 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 09 септември 2015 - 17:59

Така аз отидох тук и там, къде направих част от нещата е отделен ?-с.

 

Но мога да кажа, че в кв. Абдовица работите са както трябва. Казва се Кирил с тел.: 0889710590, мисля, че миналата седмица беше на море. Не знам дали се е върнал.

Ако някой отиде там да му каже "От Иван имам координатите ти, на Вержиния колегата". Той ще се сети :)

 

Колега airdo, Краси вече е в заслужен отпуск и остана само Камен!!! Последен негов тел.: 0887 433 425, ако не знаеш как да стигнеш, пиши, ще ти обясня!

 

Друг много важен номер, който трябва да имате е на Васил (Васко, работеше при Петко на ул. Братя Миладинови, вече никой не е там) и има златни ръце! Тел.: 0888 70 68 04. Кажете му, че Иван с потенциометрите за 190, 124 и т.н., ви е дал тел., ако пита :)

 

Поздрави!


Този пост е редактиран от Ivan Rashev: 09 септември 2015 - 18:04

  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#90 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 10 септември 2015 - 22:11

Кой от двамата е по окачванията :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни