Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

NTG1 TV Tuner - търся някой за тестване..

TV-Kombi-Tuner телевизия тунер цифрова аналогова

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Kiril Harizanov

Kiril Harizanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W219 CLS500

Публикувано 14 ноември 2018 - 10:01

Здравейте колеги,

 

Както знаем тези от нас, които имат телевизия във W211, W164, W219 и даже някой W221, имаме опцията за аналогов или цифров тунер.

VIN кодовете им са съответно 860 за аналогов тунер и 863 за аналогов+цифров.

И двата вида се намират в багажника над навигацията, като по-интересното е, че и двата имат видео входове.

В менюто на телевизията има избор TV / DVD / AUX1 / AUX2, като идеята е, че можем да включим каквото и да е по CVBS (composite video) отзад в тунера, без значение цифров или аналогов е той, и да го възпроизвеждаме на екрана на comand-a под AUX1/2.

 

Сега за конкретния случай:

Имам 2006 CLS с цифров тунер (така наречения TV-Kombi-Tuner, който се слага и на W221), но същият не хваща нито телевизия, нито вади образ през AUX.

Нямам идея дали проблема е в него, затова си търся някой от София, с аналогов или цифров тунер, който може да има сходно чудене, за да тестваме по метода на изключването кое при кого работи. 

Също така ако някой има аналогов тунер, но хваща телевизия с моя цифров, а аз сигнал през неговия аналогов, предлагам размяна, тъй като изобщо не държа на телевизията, а на възможността да включа външен видео сигнал.

Ако пък някой не използва аналоговия си, а при мен работи, ще му предложа директно да го купя.

 

Моля също ако някой е успял успешно да свърже нещо към тунера си да сподели.

 

Поздрави!


  • 1

#2 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 ноември 2018 - 19:14

Хм, това е интересно и ще следя, че ми се иска да изкарам видео на NTG1 в 211.

 

Сега проверих, моята има код 860 за аналогов тунер.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#3 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 ноември 2018 - 22:07

Аз също следя, на W211 съм с аналоговия, като ми се иска да искарам картина също, а защо не и ТВ.

Преди време едно приятелче обесняваше, че може да се замени с обикновен цифров тунев, но мен ме съмнява да стане това.

 

Освен това съм и с ТВ екран отзад, но ми липсва дистанционното, така че ако някой има работещо бих го купил, че в момента на ТВ екрана отзад малката само може да си го пуска и да гледа надписа "Мерецедес" :Д


  • 0

#4 Kiril Harizanov

Kiril Harizanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W219 CLS500

Публикувано 15 ноември 2018 - 23:52

Bewolf, по-скоро може да се добави цифров тунер чрез входовете отзад на същестуващия ти аналогов тунер.

Картината и звука се предават по оптичен кабел до команд-а, така че входовете AUX на тунера са единствената опция да вкараме аналогов сигнал.

 

Всъщност намерих още една опция - някакви комплекти с платка, която се слага като се разглоби команд-а веднага след лентовия кабел на дисплея и му набутва аналогов сигнал директно - https://car-solution...w211-manual.pdf

Това аз лично ако го пробвам следващата ми тема ще бъде "Купувам NTG1" ..

 

А екранът отзад не работи ли при гледане на ДВД?


  • 0

#5 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 ноември 2018 - 10:15

Запознат съм с опитчния кръг и затова ми стана чудно как ще сложа някакъв си тунер и ще тръгне при положение, че ще остане отворен оптичния кръг. Трябва да отворя отзад кората на багажника за да видя с какви In/out разполага тунера.

 

Като сложа ДВД си тръгва без проблем на NTG1, а за да го пусне отзад си трябва дисанционното за задния екран.

 

Екрана отзад има бутон само за включване и контрол на силата на звука. Като контрола от кое да излъчва AUX 1/2 ДВД ТВ се прави с дистанционно което ми липсва. Това си е ОЕМ екран вграден в централната конзола и не е някаква добавка към колата, той си има връзка с NTG1 ако не се лъжа.

 

В софия цифровия тунер доколкото ми е известно трябва да хваща 7-8 ТВ програми? Или се лъжа?


Този пост е редактиран от Bewolf: 16 ноември 2018 - 10:17

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни