Към съдържанието

  •  

Снимка

Прехвърляме колите без нотариус.


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#1 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2013 - 11:09

Вижте на какво попаднах, до колко може да му се вярва.

Ако е истина приветствам решението на правителството, крайно време беше!

http://bezpartien.co...лите-без-нотар/


  • 0

#2 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2013 - 13:38

Вижте на какво попаднах, до колко може да му се вярва.

Ако е истина приветствам решението на правителството, крайно време беше!

http://bezpartien.co...лите-без-нотар/

Имам чувството, че искат да ни откажат от новия внос.

Вдигнаха Еко таксата и махнаха нотариусите. Така ако си вземеш кола с БГ регистрация спестяваш едни минимум 500лв.


Този пост е редактиран от rado32: 18 октомври 2013 - 13:38

  • 0
Публикувано изображение

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 18 октомври 2013 - 14:04

А таксата за прехвърляне за нотариуса ще отпадне ли или просто КАТ ще я събира за себе си?

 

За общинската такса няма да питам, ще я махат ли :)


  • 0

#4 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 18 октомври 2013 - 19:46

Аз да питам нещо, не че съм против да не храним нотариусите луди пари да изкарат готова бланка и да сменят вина двигателя и данните на хората, ама аз ако съм някой баровец със S65 и утре дойде някой с пистолет и ми каже "подпиши тук".. Нали за това са нотариусите, да следят че всичко е точно?..


  • 0
Follow your own star...

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2013 - 21:07

Напълно против докато отсъства реален механизъм за контрол.

Нотариалното прехвърляне никога не ме е притеснявало, значително по-малоумни са ми еко-таксите и тяхната "произволност".


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#6 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 октомври 2013 - 11:48

и за мен нотариусите са повече пречка за нормалните сделки и в помощ на нелегалните.

 

какво му пречи на тоя с пистолета да ти каже айде сега един нотариус да платиш да прехвърлим една кола, или да ти донесе директно подписан нотариален договор за подпис?

или мислиш че е трудно?

 

колкото повече участници има по една сделка(нотариуса е един вид участник на сделката) толково по-голяма предпоставка за корупция и измама се създава.


  • 4

#7 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 октомври 2013 - 18:36

Аз да питам нещо, не че съм против да не храним нотариусите луди пари да изкарат готова бланка и да сменят вина двигателя и данните на хората, ама аз ако съм някой баровец със S65 и утре дойде някой с пистолет и ми каже "подпиши тук".. Нали за това са нотариусите, да следят че всичко е точно?..

 

Ти явно не си горял по нотариални сделки.

Случай в който изгърмех с близо 9000 лв.Е знаеш ли какви бяха думите на нотариуса.

При въпроса- Можем ли да направим нещо по въпроса като имаме нотариален двустранно подписан договор за нещо си.

Отговор - Гледай сега аз нищо не мога да направя ,аз съм просто лице което съм сложил печат, демек двете страни сами са ме потърсили и в мое присъствие са сключили някакъв вид сделка и аз съм нещо като свидетел на това какво предлага едната страна и какво приема другата.Но отговорност не мога да нося и изисквам от никоя от страните.Каквото сте казали ,както сте се разбрали това е описано в договора и до там.

 

Примерно при сделка за автомобил нотариуса проверява за тежести демек запор и такива неща подписва подпечатва и аре дай парите и бегай в кат и отиваш в кат и там го правят същото ама ако не се лъжа 11лв се плащаха на касата преди каналите за оформяне на документите в което влиза и това.


Този пост е редактиран от mimo160: 19 октомври 2013 - 18:40

  • 1

#8 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 октомври 2013 - 18:44

С три ръце съм за! Щом по света може с на ръка написан договор, то и тука трябва да може. Не стадо нотариуси да се чудят имение ли да си купят или кораб или самолет. За какво... За печат, за който "не носят отговорност". Мърши са тия до един.

В закона пише има ли договор, как се изпълнява и какво става ако има неизрядна страна по него, ама тук У банановата република кой ли гледа тия неща ... Най-малко съда
  • 2

#9 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 октомври 2013 - 19:09

Точно коментирахме тази новина с колегите и тези малко по възрастните от мене (тези около 68ми набор)ми разправяха че преди време пак си е било така като по белия свят.Нека малко по възрастните споделят така ли е било или откриваме топлата вода чак сега и няма да пълниме гушите на разни терикати с названието нотариус.


  • 0

#10 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 октомври 2013 - 21:28

а мимо мисля че си в грешка и нотариуса НЕ проверява за тежести. тежестите ги разбираш май или в кат или като те потърсят....

 

както и не проверяват автомобила издирва ли се, не се ли... а тази информация и от кат не можеш да я вземеш по легален начин, преди да минеш каналите

 

демек не ти върши никаква работа тоя нотариус освен че прибира месния данък, в който също няма смисъл


  • 1

#11 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 октомври 2013 - 22:54

Биги новия внос го проверяват документално преди каналите,а стария ей сега като прехвърлях 124-ката и тя беше на фирма и я проверяваха за запори ,а за частно лице не съм сигурен.


  • 0

#12 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 октомври 2013 - 23:03

Нищо не проверяват нещастниците, само пара събират, ето затова съм За премахването им.

И то нотариалната такса не е никак малка, ако се напише реалната цена на колата в договора, комисионната на нотариуса нараства драстично. И за какво, нали заверява подписите, нищо повече не върши, дали ще е за 100лв дали за 100хил лв, работата му е една и съща, ама парите които прибира не са едни и същи.


  • 0

#13 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Публикувано 24 октомври 2013 - 08:58

Пародия е в една държава да има едновременно и паралелно две различни процедури, за един и същи способ (покупко-продажба) за придобиване на МПС:

 

- нотариална заверка със плащане на съответната такса и заплащане и на съответния местен данък за придобиване на МПС;

- незаверен от никого договор, който в КАТ си го приемат и сега, без да искат никаква подобна на нотариалната такса, и без да се плаща горния местен данък за придобиване на МПС, при регистрацията му после в данъчното. Т.е. - спестяваш горните две такси.

 

При положение че втората процедура си върви идеално, първата е лишена от всякаква логика и за мене буди недоумение въпроса защо въобще е била въведена. Не знам и кой да питам дори.


  • 2

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#14 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 октомври 2013 - 17:21

В КАТ винаги досега са ми искали нотариално заверен договор. Последната справка е от края на април тази година, когато за последно купувах и регистрирах кола.


  • 0

#15 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 29 октомври 2013 - 19:45

ако кат работят въз основа на този документ http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm то там никъде не се споменава необходимост от нотариална заверка на договора.

 

честно казано никога не съм пробвал да прехвърля автомобил без нотариално заверен договор.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни