Отговорът е следният:Понеже днес дискутирахме с колеги една ситуация, пък и друг път съм се замислял въху дадени казуси реших да пусна тази тема за дискусии върху ЗДП и правилникът за неговото прилагане.
Положението е следното:
1. Кога трябва да премине автомобилът със стрелката
- при светещ червен светофар (естественно след осигуряване на предивство на пешеходците)
- при зелен светофар - след осигуряване на предивство на колите по главният път
Водачът на автомобилът се води от няколко правила:
-първо и най основно за него-"спри и пропусни движещите се по пътя с предимство"
след което идват и допълнителните условия за него-пропускане на пешеходците по пътеката и спазване светлината на светофара-защото ако е червена -водача вече е навлязъл в платното за което се отнася светофара.
...или с други думи-очертава се бая чакане,но и такива светофарно-знакови уредби на кръстовищата се слагат при по малко движение от тая въпросната уличка(не знам реално дали е малък трафика)
Иначе при класическото Т образно си важи правилото на дясностоящия и пътя с предимство.
Само да допълня-този светофар който е сложен на схемата е ОСНОВНО пешеходен-или с други думи=държавата си е спеситла подлез или надлез за сметка на малък уличен хаос
Поздрави





Виж ГАРАЖА











