Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ползвате ли вакса след автомивка?


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

Анкета: Вакса за стъкла (52 потребител(и) са гласували)

Ползвате ли вакса за челното стъкло, след като измиете колата си на автомивка?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 юни 2010 - 11:52

Любопитно ми е дали някой използва вакса, евентуално каква марка, как се нанася. Плюсове и минуси на използването на ваксите.

Аз си мия колата най-често на 5minutes автомивките, където има програма с вакса след измиването.
Обикновено пръскам само стъклата с нея, но когато съм в добро настроените, може и цялата кола да мина.
Вчера като пътувах към Пловдив по магистралата ме валя дъжд. При 120 - 130 (ама и с 80 има ефект) км/ч стъклото с вакса не задържа нито капка и само от въздушната струя се поддържа чисто и с добра видимост. от 150 км. път поне през половината ме валя дъжд, а не съм пуснал чистачката нито веднъж. Друг път съм опитвал в по-силен дъжд - чистачката избърсва стъклото много по-добре, ако е намазано с вакса.

За съжаление хубавият ефект се губи доста бързо. Ако пръсна с препарата от казанчето за чистачките, явно препаратът измива ваксата и ефектът изчезва още след третото измиване. От друга страна, ако отпред има кола, която да хвърля кал по предното стъкло - ваксата не помага, а ако и дъждът е слаб и водата е малко - пръскането от казанчето става задължително. Също така, дори и да не се мие стъклото, след 2 - 3 дни ефектът сам изчезва.

Ефект от ваксата има не само върху стъклата, но и върху боята. Тъй като не се задържат капки по колата, след дъжд или конденз сутрин когато е студено, не остават следи от прах и кални капки. Вчера след всичкия дъжд по магистралата, като пристигнах в Калояново, единственото по което личеше, че колата не е измита току що, бяха мухичките по предното стъкло и фаровете. Нямаше кални следи никъде по колата.

Та аз съм доволен - ваксата ми струва 1.00 - 1.50 на миене, а ефектът според мен си заслужава.
Може би, ако си купя някаква вакса от магазин, може да излиза и по-евтино, ама... не съм мислил.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 06 юни 2010 - 14:51

Аз лично не използвам и нямам намерение да използвам ...
Ако ме питаш защо нямам си на идея какво да дам като отговор :)
След автомивка това което правя е да мина стъклата с гюдерия , а самата кола я изсушавам с микрофибърна кърпа :)
На мен лично резултата много ми допада .. :)
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#3 Богомил

Богомил

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 430 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 06 юни 2010 - 18:45

За да има по-дълготраен ефект минаване с вакса-паста пролет и есен и вкл. пастиране и на стъклата ефекта е отличен и като време. Всичко това може сами да си го направите на ръка, става и с измислените полир машини тип-тенджера, които се продават за по 30лв.
От време на време и аз е минавам с такава вакса по автомивките има ефект, но както Илииката казва е кратък.
Такава вакса можете да си направите много лесно от препарат за таблото смесен с вода, ефекта е същият. :icon_coolgrin:
  • 0
Моят личен блог интернет технологии Програмируеми логически контролери PLC Forum

"Този, който отхвърля промяната, е архитектът на разрухата. Единствената човешка институция, която отхвърля прогреса, е гробището"
Харолд Уилсън.

#4 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 юни 2010 - 20:36

За стъклата ползвам RainX.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  rainx.jpg   67,95K   25 Брой сваляния

  • 0

#5 MBenc

MBenc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Интереси:лов , бизнес в Севлиево

Публикувано 06 юни 2010 - 21:32

Абсолютно задължително е използването на вакси,особено колата ако стои на вън.Винаги се чудим защо стари автомобили изглеждат в учудващо добър вид,ами просто ваксите съхраняват външният вид на колата,а и за вътре също важи това правило.В Германия всички автомивки мият и след това минават с вакса колата-винаги.Зимно време се мие поне веднъж на месец и пода на колата от вън.Ако минавате през Севлиево може да видите такава автомивка веднага на излизане от града на пътя за Габрово (при германеца)от 6 до 9 лв струва и в Търново вече има.В София нямате ли си още?А ако имате свободно време,няма нищо по хубаво да поглезите колата си, а както ще си я направите вие няма кой да ви я направи.Има хубави препарати на CarPlan,Sonax..,които не са скъпи и вършат работа,има и различни пасти и спрейове за гуми, които ги пазят от напукване или изгаряне в следствие на силното слънце.
  • 0

#6 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 07 юни 2010 - 11:16

За стъклата ползвам RainX.

+1, но не продавам.
  • 0

#7 MB_W124

MB_W124

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 347 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Елхово
  • Автомобил:
    W124-200ce 1994
    W202-C200 cdi 2000

Публикувано 08 юни 2010 - 09:19

Да ви кажа честно не знам ваксата как е в дъждовно време, но лятото е голям х*и по колата ти се лепи и най малката прашинка и колата става в прах за нула време, а ако седне някой на калник врата да се подпре и драска боята със тези прашинки виждал съм го това нещо и със надраскването и със лепенето на прах така, че аз съм против вакса за мен това нещо не е измислено както трябва. Според мен трябва да е също толкова полезна и през лятото както и през дъждовно време но уви нова не се получава така, че за мен не струва ваксата.. :)
  • 0
Три Лъчева Звезда В Кръг -->> Мерцедес-Бенц W124
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#8 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юни 2010 - 00:42

Сигурен ли си, че се праши от това, че е с вакса?
Аз живея в доста прашно място и според мен лично когато има вакса задържа много по-малко прах, отколкото ако няма!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#9 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 09 юни 2010 - 13:58

Ваксата е хубаво нещо :)
Ванка - объркал си рейса брат ;)
Освен, че лови по-малко прах,не позволява на кал,мушици и други гадории да залепват яко по боята,вследствие на това следващото миене е по-лесно,и се избягва ползването на безконтактно.
Ефекта от ваксата е най-видим при коли с тъмни цветове.При дъждовен сезон или зимно време,за мен е излишна гимнастика,защото както каза Илия се отмива много бързо.
п.с. А най-добре е да се насочите към кола сив металик :icon_coolgrin:
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#10 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юни 2010 - 15:04

п.с. А най-добре е да се насочите към кола сив металик :icon_coolgrin:

:icon_coolgrin:
С последните ми два автомобила и аз съм на това мнение :icon_welldone:
  • 0
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#11 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 09 юни 2010 - 19:29

п.с. А най-добре е да се насочите към кола сив металик


Баш уцели тук :icon_coolgrin:

Мишо,чакам джантите..... :tongue:
  • 0

#12 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 09 юни 2010 - 22:01

Е па моята кола не е сив металик ,но едно пролетно и едно есенно пастиране си се отразява много добре както на боята ,така и на външния вид.Сам си я пастирам с памучен парцал и няма проблеми.Като отворите линка в подписа ми ,ще видите че има бая разлика от пастирването . Повърхноста става изключително гладка и всичко се пързаля и няма задържане на прах по боята. Първо си измия хубаво колата и я подсуша. После почвам едно по едно да пастирам . Най напред намазвам тавана и като позасъхне с чист памучен парцал го лъсна до блясък . После предния капак , един по един калниците ,вратите и така цялата кола.
  • 0

#13 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 09 юни 2010 - 23:54

Е па моята кола не е сив металик ,но едно пролетно и едно есенно пастиране си се отразява много добре както на боята ,така и на външния вид.Сам си я пастирам с памучен парцал и няма проблеми.Като отворите линка в подписа ми ,ще видите че има бая разлика от пастирването . Повърхноста става изключително гладка и всичко се пързаля и няма задържане на прах по боята. Първо си измия хубаво колата и я подсуша. После почвам едно по едно да пастирам . Най напред намазвам тавана и като позасъхне с чист памучен парцал го лъсна до блясък . После предния капак , един по един калниците ,вратите и така цялата кола.


С вакса ли мажеш всички тези калници тавани и тн ?
или с полир паста или с нещо друго ?
Сподели малко повече инфо за тази процедура , че ми стана интересно :icon_coolgrin:
Предполагам , че се чисти и се нанася всичко това с кръгови движения или пък не ?
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#14 Богомил

Богомил

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 430 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 10 юни 2010 - 15:22

Предполагам , че се чисти и се нанася всичко това с кръгови движения или пък не ?

:kill_myself: :kill_myself:
Е колегата е имал сигурно друго впредвид.
  • 0
Моят личен блог интернет технологии Програмируеми логически контролери PLC Forum

"Този, който отхвърля промяната, е архитектът на разрухата. Единствената човешка институция, която отхвърля прогреса, е гробището"
Харолд Уилсън.

#15 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 10 юни 2010 - 15:40

Довечера ще направя снимка на тубичката с паста и ще обясня как става по подробно.Публикувано изображение
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни