Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Лоша миризма от климатроника2005 CLS350


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 mrluigi

mrluigi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:

Публикувано 10 септември 2009 - 13:17

Здравейте колеги!
Имам лек проблем с климатроника, който обаче ме дразни адски. Когато включа климатроника в първите 2-3 минути от духалките излиза много лоша миризма и после се оправя.
Вкарах я в Балкан стар, за да ми сменят комбинирания филтър на климатроника, но и това не оправи нещата.

Какъв е вашият съвет да премахна тази миризма? Казаха ми за сервиз за климатици, в който пускали климатроника на макс и с някакъв спрей пръскали през компресора, за да изчисти дюзите на климатроника. Някой да е чувал за такова нещо?

Благодаря ви предварително за помощта.
  • 0
Мъжете правят пари, не парите правят мъже.

#2 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 10 септември 2009 - 13:57

Сигурно не гасиш климатика през лятото, а ?
Тук някъде четох, че климатика трябва да се гаси 5 минути преди да си стигнеш вкъщи, като през това време се оставя на вентилатор ЕС. От работа изпарителя се изстудява доста, а като се загаси се образува конденз по него, което пък е идеална среда за микроорганизми, от където е лошата миризма. Ако може малко да те успокоя, ще ти кажа, че не е само при теб проблема, и не само при МБ. Жена ми го нарича "кенефа", толкова е гадна тая миризма.

В Практикер, а днес и Кауфланд видях, има едни спрейове за климатици. Като обикновер дезодорант са на вид, само дето свършват с дълго маркучле, около метър. Навираш го през духалките и цикаш. Чакаш 20-ина минути и продухваш на макс. После известно време, както се изрази един колега тук, ти мирише на НДК-айски тоалетни в колата.
Спрейовете са на цена 6-9 лв.

Едит: Искаше ми се да го напръскам отблизо този изпарител, но трябвало да се разглоби половината табло и се отказах.
  • 0

#3 МЕРО

МЕРО

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 73 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    Мерцедес W220 320CDI 2004г.
    Мерцедес W221 350L BLUETEC 2011г

Публикувано 10 септември 2009 - 16:10

Здравейте колеги!
Имам лек проблем с климатроника, който обаче ме дразни адски. Когато включа климатроника в първите 2-3 минути от духалките излиза много лоша миризма и после се оправя.
Вкарах я в Балкан стар, за да ми сменят комбинирания филтър на климатроника, но и това не оправи нещата.

Какъв е вашият съвет да премахна тази миризма? Казаха ми за сервиз за климатици, в който пускали климатроника на макс и с някакъв спрей пръскали през компресора, за да изчисти дюзите на климатроника. Някой да е чувал за такова нещо?

Благодаря ви предварително за помощта.

Колега имах същия проблем с една Ц-тка значи като свалиха филтъра миришеше на войнишки чорапи на два наряда.Посъветваха ме да не пуша в колата докато работи климатроника послушах ги и проблема ми изчезна.А това със спрейовете е афиф работа сигурно съм изцикал около 10 бройки резултата не е много траен.В ес-класата не пуша докато работи климатроника карам я вече 3-година и такъв проблем не се е появил още,пробвай този вариант. УСПЕХ
  • 0

:flagmbcb


#4 Dimitar Nikolov

Dimitar Nikolov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv

Публикувано 10 септември 2009 - 16:10

От конденз по изпарителя, прахоляк и в последствие развили се микроби смърди гадно. Тук в Пловдив продават едни японски почистващи комплекти с различни аромати. Това нещо представлява една пластмасова кутийка с разни нещица вътре. Сипва се вода в кутийката /тази вода я има в комплекта - явно е някаква специялна японска/ и във водата се поставя един пълнител с някакви малки топчета. На дъното на пълнителя има памучна основа, която като се напои с вода мокри топчетата и те започват да пушат. Затваряш колата, пускаш вентилацията на max, щракваш копчето за циркулация само в купето и чакаш 15 min. Пушека след време се усилва и изпълва купето като минава и през вентилационната система и питата на климатика и парното /аз съм с W124/.След това колата се отваря и се проветрява 10 min. На опаковката пише че премахва миризми от цигарен дим, домашни любимци, бивши и настоящи любовници и т.н и т.н. Много е ефикасно. Сега като пусна климатика или вентилацията полъхва свежа струйка като от борова гора /такъв аромат си избрах/...

P.S. А, щях да забравя - струва около 14-15 лв.
  • 1
W124 200E M102 963 - Черния феникс

#5 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 10 септември 2009 - 20:22

Колега,
Без да се базикам ти казвам, че си завъдил гъбички на евапоратора(радиатора за купето на климатика). Мирише на мръсни крака.
Лечението е да идеш да ти го напръскат с една анти-бактериална пяна. Тука имаше теми за читави майстори някъде по сливница, не съм ги пробвал, но и от други места чувам добри отзиви за същите хора.
В БС сигурно знаят за тия пяни, но предпочитат да ти сменят половината кола, за по-сиурно и евтино.
СЪщо бих те посъветвал, ако ходиш редовно по автомивки, да провриш дали не ти перат стелките на пода. Често ги слагат мокри в колата и това предизвиква яка миризма. Вдигаш стелката душиш и ако смърди просто я оставяш на слънце за няколко часа, а колата отворена да се проветри и повече никога не им позволяваш да ти чистят стелките с водоструйка.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#6 mrluigi

mrluigi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:

Публикувано 12 септември 2009 - 01:51

колеги, благодаря за отговорите. утре ще отида да погледна на сливница дали ще намеря някой от майсторите, ако не ще погледна за тези японски ароматизатори и ще се излекувам сам. ще пиша за резултата.

колкото до стелките - еми освен с водоструйка, как да ги мият по-друг начин?
  • 0
Мъжете правят пари, не парите правят мъже.

#7 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 12 септември 2009 - 04:51

И аз имам същият проблем в CL a -само дето при мен миризмата е като на мноого гадни престояли във вода пушени цигари(абе гняс) ,но благодарение на Всички Вас-вече имам решение :)
:allhail:

само се чудя тука в щатите откъде да изкОпам такова Японско чудо ...

Мъ ш се оглеждам де

аа..и най вероятно ще трябва да спра да пуша в колата....или поне да намаля от кутия на няколко цигари :)

Благодарско пичове :friends:
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 септември 2009 - 06:50

колкото до стелките - еми освен с водоструйка, как да ги мият по-друг начин?


Няма лошо да ги мият, само че като ги сложиш мокри и почва да мухлясва и да смърди на мръсни крака. По автомивките са мърлячи и не ги чакат да изсъхнат преди да ти ги сложат в колата.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 септември 2009 - 14:09

Няма лошо да ги мият, само че като ги сложиш мокри и почва да мухлясва и да смърди на мръсни крака. По автомивките са мърлячи и не ги чакат да изсъхнат преди да ти ги сложат в колата.


Аз затова си поръчах гумени и лятото си карам с тях.
  • 0

#10 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 септември 2009 - 20:06

Аз затова си поръчах гумени и лятото си карам с тях.

Колега, и с гумените е същото, ако не са добре подсушени, мокет се навлажнява и почва да мирише.
Проблем да се перат и мият стелките няма, просто се убедете че са добре подсушени преди монтаж.
Днес бях на автомивка и като видях как ги минаха с водоструйката итре си представям на какво ще ми мирише колата. Добре че няма много слънце да я напече. Утре съм на сушене!!!
Може би по-правилния израз за стелките е спарване, а не мухлясване.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#11 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 септември 2009 - 20:15

Колега, и с гумените е същото, ако не са добре подсушени, мокет се навлажнява и почва да мирише.
Проблем да се перат и мият стелките няма, просто се убедете че са добре подсушени преди монтаж.
Днес бях на автомивка и като видях как ги минаха с водоструйката итре си представям на какво ще ми мирише колата. Добре че няма много слънце да я напече. Утре съм на сушене!!!
Може би по-правилния израз за стелките е спарване, а не мухлясване.


Гумените бързо съхнат и също винаги ги следя тия по автомивките (автомивката най често защото ходя на една и съм ги научил какво да правят :) ) да ги подсушават преди да ги сложат, даже съм ги научил да различават задните коя е лява и дясна :icon_coolgrin:
  • 0

#12 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 септември 2009 - 20:25

Гумените бързо съхнат и също винаги ги следя тия по автомивките (автомивката най често защото ходя на една и съм ги научил какво да правят :) ) да ги подсушават преди да ги сложат, даже съм ги научил да различават задните коя е лява и дясна :icon_coolgrin:

:icon_welldone:
Голямо обучение ще да е паднало!!!
Кажи сега къде са толкова старателни, че и ние да облажим?
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#13 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 септември 2009 - 21:51

При мен проблема го има само 1-2 минути след като пусна ВЕНТИЛАТОРА, не климатика ... и после изчезва. Странна работа :dontknow:
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#14 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 октомври 2009 - 20:45

Здравейте колеги!
Имам лек проблем с климатроника, който обаче ме дразни адски. Когато включа климатроника в първите 2-3 минути от духалките излиза много лоша миризма и после се оправя.

Благодаря ви предварително за помощта.


Kauf dir einen neuen Papierfilter und eine Flasche Sagrotan Pumpsprey.

Dann...

Motor an, Klima voll an, Fenster zu, Filter ab, und jede Menge Sagrotan in den Lьfter sprьhen. Danach auf Umluft schalten und die Klima weiter laufen lassen. In der Zeit kannst du mal den neuen Filter einbauen. Dann wartest nochwas, jetzt kannst den Motor ausmachen, machst am besten alle Tьren auf, schaltest wieder auf Frischluft und lдsst den Wagen lьften.

Превод: Много е лесно...
Купи си нов филтър и едно шише Sagrotan Pumpspray

Пали се двигателя, затваряне на всички прозорци, махане на филтъра.
Пръска се обилно от Сагротан-а във всмукателният тракт на климатика,
след това се оставя да поработи със Сагротан-а вътре,
през това време може да се смени новият филтър,
След това се спират духалките (външният въздух) пуска се климатика на макс и се оставя да работи,
оставя се още малко да поработи с филтъра
след което се гаси мотора.
Най-добре е да се отворят всички врати и да се остави да се проветри купето.
После се включва на духалки само (от външният въздух) да се прочисти всичко- готово.


От форума на немският Мерцедес - http://www.motor-tal...g-t1556902.html мнението на eх-motortalk(er) ;)

Сагротан-а - http://www.apo-rot.d...id=preisroboter

Със Сагротан са и съветите от немските форуми на Мерцедес по принцип.
Това е немска фирма произвеждаща най-различен тип Сагротан, и съдържат тия препарати явно някакви живи дрожди ли, организми ли... (нещо като химичните тоалетни-принципа явно) които явно се справят с проблема най-добре и за това всички с тоя проблем го препоръчват. Уви, у нас няма Сагротан, и ако някой пътува към Deutschland не е зле да донесе няколко бройки за нуждите на клуба.

http://www.sagrotan.de/sf_all.php
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#15 Dresta

Dresta

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 24 ноември 2012 - 20:31

При мен проблема го има само 1-2 минути след като пусна ВЕНТИЛАТОРА, не климатика ... и после изчезва. Странна работа :dontknow

И аз го имам този проблем и незнам как да го оправя, казаха ми че трябва да разглобя таблото и да се почисти от вътре. Само на венитлатора ми е и като пусна климатика изчезва
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни