Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

COMAND + Bluetooth?


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#1 masterross

masterross

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 март 2009 - 12:29

Здарвейте отново,

Някой има ли такъв COMAND като моя?
Нямам никаква идея как се връзва телефон към нея и дали изобщо може.
Прилагам снимки:

Прикачен файл  16032009014.jpg   297,73K   321 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009015.jpg   279,25K   268 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009016.jpg   316,79K   257 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009017.jpg   322,82K   225 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009018.jpg   275,28K   214 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009019.jpg   312,22K   185 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009020.jpg   309,93K   159 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009021.jpg   377,73K   156 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009022.jpg   360,32K   101 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009022.jpg   360,32K   101 Брой сваляния
Прикачен файл  16032009023.jpg   384,55K   144 Брой сваляния
  • 0

#2 malak

malak

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    AMG ML63 / 2006 г.
    BMW 760Li - Schnitzer / 2004 г.

Публикувано 28 март 2009 - 06:41

Аз съм с комманд като твоя, но не разбрах въпроса. Искаш да пуснеш вградения ти телефон или външен през bluetooth ?
  • 0

#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 30 ноември 2009 - 21:02

Kam tozi Command moje da se varje i telefon i Bluetooth.Az predlagam takiva Bluetooth y-va cenata im v magazina e 1100lv. az gi prodavam na 500lv.ako imash interes 0897807477

Цената в БС е 700 лева, 1100 е за по-стария модел. Цента по мрежата варира в зависимост от модел между 300 и 500 лева.
Дай повече инфо за твоите устройства, снимки, технически характеристики.
Аз имам интерес и за това питам, само кажи от кой град си и се възползвай от кирилицата.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 ноември 2009 - 22:41

По принцип и аз съм заинтересован, но не съм с COMAND и нямам GSM harnes. Ако кажеш, че може да стане - навит съм.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#5 dimitardonev

dimitardonev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    w211 2005g.

Публикувано 08 юни 2011 - 14:39

Така, айде малко да съживим темата и междувременно аз да питам нещо :)
Модела на този COMMAND се води NTG1 и мога да кажа, че аз много се интересувах и съответно си намерих всичко излязло до момента като update включително и последната версия на картата за европа, инсталирах си и телефон със UHI интерфейс в подлакътника, мр3, абе всичко.......освен едно.

Искам да свържа друг телефон със bluetooth със bluetooth-а който е вграден в колата. Менюто изглежда като снимките на колегата от 1-вия пост. Отивам на меню bluetooth колата и телефона се намират и се свързват обаче точно за 2-3 секунди и после пак досадното NOT CONNECTED.

Нека някой колега който се е сблъсквал със проблема да сподели как става точно свързването?
Или май ми мирише на проблем със bluetooth-адаптера? Помагайте.
  • 0

#6 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 08 юни 2011 - 21:41

Така, айде малко да съживим темата и междувременно аз да питам нещо :)
Модела на този COMMAND се води NTG1 и мога да кажа, че аз много се интересувах и съответно си намерих всичко излязло до момента като update включително и последната версия на картата за европа, инсталирах си и телефон със UHI интерфейс в подлакътника, мр3, абе всичко.......освен едно.

Искам да свържа друг телефон със bluetooth със bluetooth-а който е вграден в колата. Менюто изглежда като снимките на колегата от 1-вия пост. Отивам на меню bluetooth колата и телефона се намират и се свързват обаче точно за 2-3 секунди и после пак досадното NOT CONNECTED.

Нека някой колега който се е сблъсквал със проблема да сподели как става точно свързването?
Или май ми мирише на проблем със bluetooth-адаптера? Помагайте.

За да вържеш телефон през синия зъб ти трбва отделен адаптер, нещо подобно или същото:
Публикувано изображение

Аз имам такъв. Ако нямаш такъв адаптер и телефона и колата се виждат, но се връзват за няколко секунди и край. Телефона вижда колата като УХИ нещо си.
При наличието на устройството от снимката или по-нов модел, телефона ти спира да вижда УХИ каквото и да е там и почва да вижда МБ Фоун систем. За да ги пеърнеш се натиска бутон на джаджата в подлакътнинка и се въвежда код за сигурност, който го пише в ръководството, но пък е еднакаъв за всички адаптери от модела. За да можеш да ползваш блутута, мисля че трябва да махнеш кредъла с телефона и на негово място да боднеш нещо подобно на снимката.
Вервам шпрехш инглизе, а аз съм твърде уморен за да превеждам http://www.mercupgrades.com/, където ще намериш подробна информация за твоя модел и какво и как се прави.

П.С.
Синият зъб работи и с по-прости модели от команд, стига да има подготовка за син зъб. Това може да се види по дата картата на колата или да се провери по ВИН в БС или друго място. Моята си имашше, намерих джаджата от сниката и сега съм неуязвим за куките, е още ме засичат с радара, ама и това е до време...
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#7 dimitardonev

dimitardonev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    w211 2005g.

Публикувано 08 юни 2011 - 23:02

Благодаря за инфото!
Само едно не ми е ясно: проверих на двама мои познати със същите коли и съответно COMMAND-и и там въобще не излиза меню bluetooth.
Kaкво мойта има в повече?
Не е ли логично щом колата вижда и се свързва със телефона да има някакъв bluetooth адаптер? Защо тогава има нужда от друг адаптер :dontknow: Не са ли тези адаптери предназначени за коли които нямат меню bluetooth/респективно bluetooth адаптер?
Поздрави!
  • 0

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 09 юни 2011 - 07:10

Благодаря за инфото!
Само едно не ми е ясно: проверих на двама мои познати със същите коли и съответно COMMAND-и и там въобще не излиза меню bluetooth.
Kaкво мойта има в повече?
Не е ли логично щом колата вижда и се свързва със телефона да има някакъв bluetooth адаптер? Защо тогава има нужда от друг адаптер :dontknow: Не са ли тези адаптери предназначени за коли които нямат меню bluetooth/респективно bluetooth адаптер?
Поздрави!

Щом имаш меню за син зъб, най-вероятно имаш подготовка и ти трябва само адаптера.
До колкото знам адаптера, позволява връзването на всякакви телефони, а без адаптер може само определени устройства, специално проектирани за Мерцедес, като един модел на Нокия и един на Моторола, които обаче си ги купуваш с колата. Освен това, без афаптера, мисля че нне чете тел указателя и смс-ите. Аз съм с малък екран и сма нямам, но при теб би трявало да се виждат.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 09 юни 2011 - 10:26

При мен телефона ми се свързва без проблем с Comand-a /на W211/. Ако му дам търсене на Comand-a през Bluetooth, той намира всички активни устройства в колата /дори по време на задръствания и активни у-ва в съседни коли/ и чака с ОК да му посоча избрано от намерените устройства. След като вече му е посочено определено у-во, сдвояването става автоматично всеки път при качване в колата. Всичко работи много коректно но има един малък недостатък. Телефона ми стои сдвоен с колата до 10-15 м. разстояние от нея. Ако в този момент, когато си извън колата но си в близост до нея и ти звънне апарата, то Comand-a не позволява да приемеш разговора от мобилния апарат /нали това е смисъла на Handsfree/ а се налага да седнеш в колата за да приемеш разговора. Но където се вика, тово да са ни проблемите... При мен Comand-a изглежда така: Прикачен файл  DSCF7399.JPG   62,1K   114 Брой сваляния
  • 0

#10 zoro61

zoro61

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:

Публикувано 09 юни 2011 - 21:08

Aз си харесах този команд...уж има всичко! команд W210
  • 0

#11 dimitardonev

dimitardonev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    w211 2005g.

Публикувано 10 юни 2011 - 12:04

При мен телефона ми се свързва без проблем с Comand-a /на W211/. Ако му дам търсене на Comand-a през Bluetooth, той намира всички активни устройства в колата /дори по време на задръствания и активни у-ва в съседни коли/ и чака с ОК да му посоча избрано от намерените устройства. След като вече му е посочено определено у-во, сдвояването става автоматично всеки път при качване в колата. Всичко работи много коректно но има един малък недостатък. Телефона ми стои сдвоен с колата до 10-15 м. разстояние от нея. Ако в този момент, когато си извън колата но си в близост до нея и ти звънне апарата, то Comand-a не позволява да приемеш разговора от мобилния апарат /нали това е смисъла на Handsfree/ а се налага да седнеш в колата за да приемеш разговора. Но където се вика, тово да са ни проблемите... При мен Comand-a изглежда така: Прикачен файл  DSCF7399.JPG   62,1K   114 Брой сваляния


Е точно за това говорим :)....ама твоя не е NTG1
Аиде някой колега който има Command NTG1(като на снимките от 1-вия пост)да сподели как е при него.
  • 0

#12 martinis

martinis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Интереси:Automotive Diecast Models
    Whisky & Cigars
  • Автомобил:
    (S203) C320CDI Elegance 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 август 2012 - 13:04

Здравейте колеги,
аз съм абсолютен лаик по темата а пък живо ме интересува, защото имам същият Команд (доколкото виждам от снимките) и много ми се иска да мога поне ем пе тройки да подкарам, навигацията да ползвам пълноценно. В момента навигацията е от 2005-2006 година. Липсват всички балкански страни, България също разбира се. От друга страна това с телефона също ме интересува. Имам в подлакътника стойка за телефон, разправят ми че е за Нокия 6310 ама не съм сигурен, а и не знам дали си струва да търся такава нокия, при положение, че има начин да ми се върже с блутуут-а настоящия ми телефон който е нокия Е71.
Аудио дисковете които свирят от чейнджъра, Команда не ги изписва на дисплея с имената им, а само с означенията диск първи, втори и т.н. като същото е и с песните...

ето снимка Публикувано изображение
на въпросния команд който имам в колата си, която е w203 (от профила ми)

и в допълнение... не ми работи врътката за усилване и намаляване на силата на звука от същия този команд. ?!?
Ще се радвам най-вече да препоръчате някой "майстор" който може да помогне за разрешаването на проблемите.

С поздрави
  • 0
Кучета не са ме хапали, само хора...

#13 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 август 2012 - 13:09

МП3-ки може да пускаш от AUX входа в жапката отстрани към прозореца е (към него може да вкл. чрез аудио жак телефон или мп3 плейър
  • 0

#14 martinis

martinis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Интереси:Automotive Diecast Models
    Whisky & Cigars
  • Автомобил:
    (S203) C320CDI Elegance 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 август 2012 - 13:21

МП3-ки може да пускаш от AUX входа в жапката отстрани към прозореца е (към него може да вкл. чрез аудио жак телефон или мп3 плейър

мерси колега, пак ще ида да потърся, че на първо четене не намирих такъв вход в жабката, където впрочем ми е чейнжъра...
Възможно ли е самият чейнджър да е включен в аукса в жабката? :unsure
  • 0
Кучета не са ме хапали, само хора...

#15 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 август 2012 - 13:27

мерси колега, пак ще ида да потърся, че на първо четене не намирих такъв вход в жабката, където впрочем ми е чейнжъра...
Възможно ли е самият чейнджър да е включен в аукса в жабката? :unsure


Не, входа е отстрани

След версия 11 има БГ в картите
За блутута ти трябва това:
http://www.ebay.co.u...3#ht_500wt_1156

слага се на мястото на крейдъла, който имаш в момента

Този пост е редактиран от drjivago: 08 август 2012 - 13:32

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни