Към съдържанието

  •  

Снимка

Лого на Мерцедес Клуб БългарияМнения, предлежения, обсъждане


  • Please log in to reply
130 мнения по тази тема

#61 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 16 май 2006 - 07:57

Публикувано изображение
И аз съм За това лого.Би ми харесало повече ако наистина емблемата е малко по голяма и..се добават малко цветове..нещо свързано с Българския трибагреник. :D
  • 0
Mercedes-Benz W201

#62 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2006 - 09:42

хубаво е много на истина, и браво за изработката, но мое лично мнение:
стои побългарено, а честно да ви кажа вместо с лъвове по ми допада лавров венец около емблемата. все пак атрибутите от герба не са да се кичат навсякъде, а и мерцедесите са по хубави такива, кавито са  си, а не със стелки персииски килимчета и китеник върху таблото.
Вижте и друго - като погледнем  марката и нейната емблема не си пасва особено с Лъвовете - символичните значения на емблемата и лъва на едно място не се връзват, няма хармония. А и  не е много смислено лъва и емблемата да се представят като една обща емблема - нито МБ се произвежда в Бг, нито г-х Бенц има български произход.
Така че уважавам чуждия труд, но просто като замисъл не ми харесва.
Не задължавам никой да се съгласява с мен, а просто аргументирах мнението си

Аз съм 100% на същото мнение, като Dezki. До сега не исках да се намесвам, защото явно общото настроение е друго, но като стана вече дума...

Графиките на колегата schnauzer са страхотни, технически перфектни и в първия момент и аз много ги харесах.
Обаче смятам, че лъвовете и трибагрениците са твърде силни националистически символи и то, както уместно изтъква колегата Dezki, за нещо, което на практика няма нищо общо с България.

Така, второто и всъщност решаващо нещо е, че Официалната организация на Мерцедес-Бенц клубовете има изискване за оеднаквяване на символите и стила, което включва и строго определен модел за лого. И този модел е именно със синия кръг, лавровите клонки и надпис "Mercedes-Benz Club.......(държава)". Смятам, че след като всички сме на мнение, че трябва да се присъединим към тази организация, разумно е да се съобразим с препоръките и изискванията и още от самото начало.
В момента разучавам документите и след това ще пиша допълнително.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#63 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 май 2006 - 12:14

Първо искам, да се извиня на колегата Вени и колежката SveGla, че пропусна да ги включа в новата тема за логото :ph34r: Пропуск който не е умишлен, и не омаловажава техния принос ;)
Второ, ние сме Български клуб, и като такъв само един надпис България върху логото не ни прави чест. Между другото ние можем, да си позвалим N- на брой лога за различни цели ;) Примерно едно за международно представяне, и друго за вътрешно ползване.
Трето, благодаря на Само Дизел, че се е заел до проучи евентуалното ни членсто в Европейските клубни структури на Мерцедес :D
И като финал май нещата много се заплетоха и ще е най-добре, да не обвързваме логото си с атрибутите на марката Мерцедес ;)
п.п И все пак смятам, че логото на клуба трябва да съдържа нещо уникално Българско защото ние сме такива и Клубът е наш.
Лично мнение!
  • 0

#64 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2006 - 14:43

Логото на официалният клуб за съответната държава се изработва от Организацията на Мерцедес-Бенц клубовете, като част от услугите, които предостава тази организация към регионалните клубове. Логото се изработва по специален модел, адаптира се според дължината на думите и тнт.
След подписване на специален клубен договор, местния клуб получава правото да използва името и символите на марката Мерцедес-Бенц, както и съответното клубно лого, като изрично се подчертава, че те не бива да бъдат промяняни текстово или графично.

Така че, ако ви е интересно, можем да продължим да си обсъждаме разни емблеми, но това ще бъдат само неофициални символи.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#65 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 16 май 2006 - 15:07

Трябва да се има предвид, че логото е необходимо да може да се вижда добре и в черно-бял режим. Това е принципно изискване за едно лого, така че колкото и да са приятни шарените картинки - те са несериозни. Само този вариант който Алекс беше показал - логата на Аржентина и т.н. е наистина хубав и подходящ за лого - то не случайно той е избран от толкова клубове по света. Идеята да сме уникални е примамлива но нека сме уникални в действията си а не в емблемите :)
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#66 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 16 май 2006 - 15:09

Извинявам се - въпросните лога са публикувани от schnauzer :)
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#67 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 16 май 2006 - 16:47



Публикувано изображение

това е много добро
---------------------------
A не може ли примерно
да сложи някои емблемата на Мерцедес върху лика на Готлийб Даимлер и да се напише "Mercedes Club Bulgaria"?
нещо такова, ама разбира се по изпипано..
тва си е мое предложение :huh:
Публикувано изображение
Хрумна ми още нещо ама довечера
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#68 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 16 май 2006 - 19:37

ето още некви предложения
надявам узера който е направил логото да няма нищо против, че съм му го използвал
Публикувано изображение
Публикувано изображение
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#69 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 16 май 2006 - 19:49

Мдааа - ако логото (официалното) се изработва от централата... Дали няма да искат и името ни да е нещо специално? С Алекс като говорехме се спомена, че няма да се казваме "Мерцедес-Бенц клуб България",а само Мерцедес клуб България, но на логата, които видях си го пишеше "Мерцедес-Бенц".... Да не се наложи после да пререгистрираме ?! ;)
  • 0

#70 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 17 май 2006 - 09:53

Мдааа - ако логото (официалното) се изработва от централата... Дали няма да искат и името ни да е нещо специално? С Алекс като говорехме се спомена, че няма да се казваме "Мерцедес-Бенц клуб България",а само Мерцедес клуб България, но на логата, които видях си го пишеше "Мерцедес-Бенц".... Да не се наложи после да пререгистрираме ?!  ;)

Ауу, това го бях пропуснал...
Защо само "Мерцедес клуб България", а не "Мерцедес-Бенц клуб България"? Според мен е много важно да се използва пълното име на марката.

Това, че интернет домейна е mbclub.bg няма нищо общо, той може да е както си искаме.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#71 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 май 2006 - 10:08

Мдааа - ако логото (официалното) се изработва от централата... Дали няма да искат и името ни да е нещо специално? С Алекс като говорехме се спомена, че няма да се казваме "Мерцедес-Бенц клуб България",а само Мерцедес клуб България, но на логата, които видях си го пишеше "Мерцедес-Бенц".... Да не се наложи после да пререгистрираме ?!  ;)

Ауу, това го бях пропуснал...
Защо само "Мерцедес клуб България", а не "Мерцедес-Бенц клуб България"? Според мен е много важно да се използва пълното име на марката.

Това, че интернет домейна е mbclub.bg няма нищо общо, той може да е както си искаме.

Ама и аз съм един К...н как не стоплих :ph34r: Благодаря за подсещането ще се вземат мерки името да бъде оправено ;)
  • 0

#72 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 май 2006 - 12:26

Освен всичко трябва и рекламни банери да си направим та че логото е важно ;)
  • 0

#73 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 17 май 2006 - 17:05

Таман почнах да се радвам - къде изчезнаха ЛЪВОВЕТЕ :( ?! Като го видях щеше да падна, любимия ми синвол на любимата ми марка и до нея мойта зодия :))
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#74 vde

vde

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 19 Мнения:

Публикувано 19 май 2006 - 21:45

Мдам 1,6 и 8 са много добри.
  • 0

#75 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 май 2006 - 21:11

Мдааа - ако логото (официалното) се изработва от централата... Дали няма да искат и името ни да е нещо специално? С Алекс като говорехме се спомена, че няма да се казваме "Мерцедес-Бенц клуб България",а само Мерцедес клуб България, но на логата, които видях си го пишеше "Мерцедес-Бенц".... Да не се наложи после да пререгистрираме ?!  ;)

Ауу, това го бях пропуснал...
Защо само "Мерцедес клуб България", а не "Мерцедес-Бенц клуб България"? Според мен е много важно да се използва пълното име на марката.

Това, че интернет домейна е mbclub.bg няма нищо общо, той може да е както си искаме.

Днес името ни беше променено на Мерцедс Бенц Клуб България честито :D
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни