Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпрос за промяна на собственост на автомобил......при покупка.


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 Двигателист

Двигателист

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 май 2006 - 09:51

На сайта на КАТ пише:
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ
1.Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;
2. Договор – копие и оригинал;
3. Квитанция за платена такса МПС;
4. Застраховка “гражданска отговорност”;
5. Документ за самоличност на собственика или нотариално заверено пълномощно;
6. Свидетелство за регистрация на МПС.
7. Диагностичен лист за техническа изправност

Ако някой са му ясни, моля да ме осветли, че имам някои въпроси.
Под платена такса на МПС, данъка ли се разбира? Това което ме притеснява в този списък е диагностичния лист за изправност. Къде се попълва, в самия КАТ ли? Какви са критериите, защото се касае за W123 и W115, и не може да се очаква пълна изправност, да не говорим, че 115-ката е бензинова с лош външен вид и корозия.
  • 0

#2 Bobi_BENZ

Bobi_BENZ

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Много и все разнообразни, ама гаджето все е в опозиция.

Публикувано 11 май 2006 - 10:06

Преди около година и половина, ходих до КАТ-София с леля ми. Просто тя е жена и да не я тормозят че незнае какво е пожарогасител и как изглежда, та отидох е така за морална подкрепа. Тогава и малко след това разбрах за едни хора на кат, които срещу 50-тина лева те оправят по-бързо, отколкото оня нотариус беше продал колата на президента. Не се заяждат за външен вид и дали имаш въобще спирачки. Ако те интересува ще ти пратя ЛС.
  • 0

#3 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 15:09

Значи ако ти не гледаш на КютеК и се държиш прилично с наведена леко глава ще минеш без проблеми :D

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРОМЯНА НА СОБСТВЕНОСТ
1.Заявление за регистрация / за фирми: с печат на фирмата и копие на “Булстат”/;  издава се в Кат преди колата да е влязла на каналите
3. Квитанция за платена такса МПС;  това предполагам е таксата за обработка и преглед на колата издава се и се плаща на същото място като т.1
7. Диагностичен лист за техническа изправност-  Издава се след като минеш каналите

Мисля че са пропуснали плащането на Данъка на автомобила който е задължително условие за да минеш през КАТ
И не на последно място пожарогасителя да е изправен защото има един Чичко с един ПЕЧАТ без който не минаваш просто ;)
Успех

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 11 май 2006 - 18:22

  • 0

#4 Двигателист

Двигателист

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 11 май 2006 - 18:03

Преди около година и половина, ходих до КАТ-София с леля ми. Просто тя е жена и да не я тормозят че незнае какво е пожарогасител и как изглежда, та отидох е така за морална подкрепа. Тогава и малко след това разбрах за едни хора на кат, които срещу 50-тина лева те оправят по-бързо, отколкото оня нотариус беше продал колата на президента. Не се заяждат за външен вид и дали имаш въобще спирачки. Ако те интересува ще ти пратя ЛС.

Благодаря! Първо ще опитам по нормалният начин. Ако не стане ще видим...
  • 0

#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 18:21

Преди около година и половина, ходих до КАТ-София с леля ми. Просто тя е жена и да не я тормозят че незнае какво е пожарогасител и как изглежда, та отидох е така за морална подкрепа. Тогава и малко след това разбрах за едни хора на кат, които срещу 50-тина лева те оправят по-бързо, отколкото оня нотариус беше продал колата на президента. Не се заяждат за външен вид и дали имаш въобще спирачки. Ако те интересува ще ти пратя ЛС.

Благодаря! Първо ще опитам по нормалният начин. Ако не стане ще видим...

Ако не стане за което се съмнявам обадими се ще измислим нещо ;) 0888 31 21 25
  • 0

#6 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 юни 2007 - 10:24

Благодаря! Първо ще опитам по нормалният начин. Ако не стане ще видим...

Колега нищо не казваш оправи ли се?
  • 0

#7 bon_bonev

bon_bonev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 253 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора

Публикувано 06 юни 2007 - 11:58

под квитанция за платена такса се разбира една такса която държавата взема от новия собсвеник - т.нар. "такса придобиване". първо трябва да отидеш при лицензиран застраховател който да оцени стойността на колата . моята я писахме 500 лв. , като таксата е в размер на 2% т.е. 10 лв. би трябвало стойността да се определя по каталога "Супер Шваке", ама тука е БГ и като дадеш 20 кинта на оценителя той ти пише само 500 лв и тва е. иначе реалната стойност по шваке-то май беше към 3500лв което ще рече поне 70 лв такса. тази оценка няма нищо общо с цената записана в договора за покупко- продажба. смешното беше че като отидох в данъчното да я регистрирам на мое име служителсата ми каза " дай бележката за 10-те лева". аз се усмихнах, пък тя вика "ако знаеш какви S- класи ги оценяват на по 500 - 1000 лева....................."
  • 0

#8 laritta

laritta

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:

Публикувано 18 юни 2007 - 21:58

Я сега аз да ви попитам нещо...................
Като виден представител на женския пол, имам някои въпроси относно автомобилите, и сигурно вие може да ме светнете......... :dontknow:
Имам регистрирана кола на мое име,която съм предоставила на друго лице посредством нотариално заверено пълномощно (без право на продажба). В последствие имам проблеми с това си действи,защото аз нося отговорност за постъпките на упълномощения. При искане, за подписване на договор за покупко-продажба (за да си поема другата страна последствията, а не аз), лицето ми отказа. Въпросът ми е следния - имам ли някакви законови права да го принудя, или има ли пълномощното някакъв срок, след определена дата да изтича и да става невалидно.....?
В мен нямам нито талон, нито копие от пълномощното, абе с 2 думи ЯКО ПРЕЕБАНА. Нито мога да я пусна за издирване, нито нищо за да ги принудя да я "продадем" ( само да подпишем формално договорра).
Ще съм ви много благодарна, ако ме открехнете как мога да се измъкна. :allhail:

  • 0

#9 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 18 юни 2007 - 22:02

здрасти мацко,ами зависи кво е пълномощното,има срочни има и безсрочни,консултираи се с адвокат или нотариус ,мисля че може да се анулира пълномощно :icon_welldone:
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#10 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 18 юни 2007 - 22:04

другия вариант е некои на му нарита камбаната и ще се вразуми :rolleyes:
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#11 laritta

laritta

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:

Публикувано 19 юни 2007 - 10:28

другия вариант е некои на му нарита камбаната и ще се вразуми :rolleyes:



ха-ха-ха-ха :icon_coolgrin:

Благодаря за съвета.

  • 0

#12 mitun

mitun

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 616 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 230E '88
    W202 250D '95
    S210 200K '01

Публикувано 19 юни 2007 - 11:15

Щом е нотариално заверено, значи ти в качеството си на упълномощител можеш да си извадиш дубликат също нотариално заверен от нотариуса подписал пълномощното, това е първата стъпка, защото всеки адвокат ще иска да види какви права си дала като за начало.Мисля че с пълномощното най-малко можеш да докажеш, че не ти шофираш колата и така да отървеш глобите, а ако си искаш колата най-добре е да си намериш "съветници", който да го посъветват оня пич как е най-здравословно да постъпи както казва Фънки
Отивам да питам адвоката к'во ще каже за юридическата страна на въпроса и пак ще пиша.
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение
светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq

#13 caki

caki

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Град:Разград
  • Интереси:коли,тенис и ...
  • Автомобил:
    Mercedes 190 Е
    Mercedes 200 CE

Публикувано 19 юни 2007 - 11:33

Значи , продала си колата с генерално пълномощно. Голяма набутвация за купуващия защото колата дефакто си е твоя и можеш да си я вземеш когато си поискаш. Тя се води на твое име и разни глоби и данъци също. Преспокойно развиваш табелите, отиваш в КАТ без никакъв документ, вадиш служебен талон защото нямаш- около 20-тина лева глобата и я спираш от движение. Другия вариянт е да си я вземеш :angry:
  • 0

#14 mitun

mitun

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 616 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 230E '88
    W202 250D '95
    S210 200K '01

Публикувано 19 юни 2007 - 15:05

Отиваш в районното, казваш не има неиспълнени условия по сделката (дал ти е само капаро и се крие например) и отказва да ги изпълни. Полицията го пуска за издирване, после го арестуват, прибират колата и ти си я взимаш. Ще се чуди после от къде му е дошло
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение
светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq

#15 laritta

laritta

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 юни 2007 - 19:05

Благодаря за съветите; още утре отивам да намеря нотариуса :allhail:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни