Към съдържанието

  •  

Снимка

Виене отзад на 190DУжас


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#1 tom4o

tom4o

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 10 май 2006 - 18:34

Здравейте,
имам следния проблем:
има едно ужасно виене отзад и се чува когато колата е в движение и се усилва със скороста и към 100, 120 км/ч малко намалява. дайте идея от какво може да е? и ако знаете някой сервиз в който може да ми кажат от какво е точно, в смисал да се диагностира.
Благодаря.
  • 0

#2 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 10 май 2006 - 18:43

Ами колега, има няколко варианта.

Имаш вълци на задната седалка.
Някой те гони със сирена.
Ако идва отпред, може и касетофона да вие...

Та, ако може малко по-точно описание от къде и как вие, ще е добре...

А сега по-сериозно.
Кажи поне виенето отзад ли се чува или отпред? Само в движение ли или и на място? Влияе ли се от това дали си на скорост и ускоряваш или си изключил от скорост и се движиш по инерция? Също така, дали се променя в завои? Примерно, като завиваш на една страна да се усилва, а на друга да намалява.
tom4o, ти си... :)
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#3 tom4o

tom4o

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 10 май 2006 - 18:55

чува когато колата е в движение и се усилва със скороста и към 100, 120 км/ч малко намалява, звука не намалява когато завивам.
  • 0

#4 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 май 2006 - 20:28

ти провери ли задния датчик на АБС?
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#5 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 10 май 2006 - 22:03

и аз имам "подобен" проблем , само че при мен виенето се появява в Интервала от 90 - 100 км/ч , когато съм на скорост и нито подавам газ нито отнемам газта - а движението е с постоянна скоростл
от БалканСтар ми казаха че бил диференциала :( други казват висящия лагер , сега чувам зо датчик на АБС ???? незнам , писна ми от това незнание , предложиха ми дифер. 2-ра ръка - 150 лв може и това да пробвам , ако някой се сеща за нещо друго да пише
  • 0
MB C200

#6 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 10 май 2006 - 22:44

Колега на твое место първо бих я закарал на канал и да направя оглед отдоло и по специално около диферинциала.Може някой болт да имаш разхлабен дето захваща кардана към диферинциала.Вдигни на крик едно по едно задните колела и ги върти на ръка за да видиш дали пак ще се чува някакво стъргане.Чак тогава след щателен преглед се ориентирвай да купуваш каквото и да е било.
  • 0

#7 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 08:27

ами аз го направих , и единствено ми се срува че "стържат" само накладките на спирачките <_< , друго неможах да усетя , освен да направя опит при вдитнато едно задно колело да запаля Бенца и да го включа на скорост и да завъртя колелата едно по едно и да локализирам нещата - дали не са от някой заден лагер
  • 0
MB C200

#8 вики

вики

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 332 Мнения:
  • Град:РУСЕ

Публикувано 11 май 2006 - 10:00

Имах подобен проблем на БМВ-то. Побърка ме! Чуваше се ту отпред ту отзад и накрая се оказа деференциал.Смених му маслото и добавих една магия-руска и всичко си дойде на мястото.
четете тук
имат магазини и у нас
  • 0
Е 250 DIESEL 20v 113hp 1994
Публикувано изображение

#9 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 17:40

на мен ми предложиха същото ЧУДО около 12 лева беше флакона , май и аз ще прпибегна до него , ама това е добре когато ще се оттърваваме от автомобила :D , едва ли това е решение на проблема ???? , бих предпочел да го тествам със сегашното масло , та ако нестане нищо да си го изхвърля барабар с добавката и да си сложа ново.
Преди доста време сложих такава добавка в двигателя на едно Рено ...... и свещите заприличваха на таралежи - добавката се отлагаше по електрода и ..... нищо нестана.
Какво да ви кажа добавки има много и всеки продавач си хвали своята
  • 0
MB C200

#10 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 19:13

на мен ми предложиха същото ЧУДО около 12 лева беше флакона , май и аз ще прпибегна до него , ама това е добре когато ще се оттърваваме от автомобила  :D  , едва ли това е решение на проблема ???? , бих предпочел да го тествам със сегашното масло , та ако нестане нищо да си го изхвърля барабар с добавката и да си сложа ново.
Преди доста време сложих такава добавка в двигателя на едно Рено ...... и свещите заприличваха на таралежи - добавката се отлагаше по електрода и ..... нищо нестана.
Какво да ви кажа добавки има много и всеки продавач си хвали своята

Аз съм песимист към добавките Някой беше казал "Мъртвец не се съживява" Ето скивайте и ТУК
Но и темата не е за добавките ;) Амах един монтиор които когато вдигне колата и с една тръбичка допира до ухото и до различните възли и установява къде са шумовете :blink:
  • 0

#11 tom4o

tom4o

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 21:29

на мен ми предложиха същото ЧУДО около 12 лева беше флакона , май и аз ще прпибегна до него , ама това е добре когато ще се оттърваваме от автомобила  :D  , едва ли това е решение на проблема ???? , бих предпочел да го тествам със сегашното масло , та ако нестане нищо да си го изхвърля барабар с добавката и да си сложа ново.
Преди доста време сложих такава добавка в двигателя на едно Рено ...... и свещите заприличваха на таралежи - добавката се отлагаше по електрода и ..... нищо нестана.
Какво да ви кажа добавки има много и всеки продавач си хвали своята

Аз съм песимист към добавките Някой беше казал "Мъртвец не се съживява" Ето скивайте и ТУК
Но и темата не е за добавките ;) Амах един монтиор които когато вдигне колата и с една тръбичка допира до ухото и до различните възли и установява къде са шумовете :blink:

А къде е тоя сервиз?
  • 0

#12 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 май 2006 - 08:28

Но и темата не е за добавките  ;)  Амах един монтиор които когато вдигне колата и с една тръбичка допира до ухото и до различните възли и установява къде са шумовете  :blink:

ами то така се прави - от личен опит, това го знам от баща ми

иначе само на слух нищо не може да се хване
и малко уточнение - трабичката може и да е щанга, но задължително метална и не се слага на ухото, а на кокала от пред пред дупката
  • 0

#13 krasimir

krasimir

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 12 май 2006 - 12:21

И АЗ СЪЩО ИМАХ ПРОБЛЕМ С ВИЕНЕТО . ТОВА В 90 % ОТ СЛУЧАИТЕ Е ОТ ДИФЕРЕНЦИАЛА . СМЕНЯТ СЕ ЛАГЕРИТЕ МУ. СТРУВАТ ОКОЛО 200-250ЛВ ВСИЧКИТЕ ЗА ДИФЕРЕНЦИАЛА.НО АЗ ПОПАДНАХ НА ТАКЪВ МАЙСТОР ЧЕ МИ ГО НАПРАВИ ТАКА ЧЕ ЗАПОЧНА ДА ВИЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ. СЛЕД ТОВА СЕ ОПИТА ДА СМЕНИ ЦЕЛИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ БЕЗ АЗ ДА ЗНАМ НО ОБЪРКАЛ ПРЕДАВАТЕЛНОТО ЧИСЛО КОЕТО Е НАПИСАНО ОТЗАД НА САМИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ И КОЛАТА НЕ МОЖЕШЕ ДА ВДИГНЕ ПОВЕЧЕ ОТ 100 КМ.ОТНОВО СЕ НАЛОЖИ ДА ГО СВАЛЯМЕ И ТАКА 3-4 ПЪТИ.НАКРАЯ СЕ ПРИНУДИХ ДА СИ КУПЯ ВТОРА УПОТРЕБА.ЗА СЕГА Е ДОБРЕ.
  • 0

#14 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 май 2006 - 19:24

И АЗ СЪЩО ИМАХ ПРОБЛЕМ С ВИЕНЕТО . ТОВА В 90 % ОТ СЛУЧАИТЕ Е ОТ ДИФЕРЕНЦИАЛА . СМЕНЯТ СЕ ЛАГЕРИТЕ МУ. СТРУВАТ ОКОЛО 200-250ЛВ ВСИЧКИТЕ ЗА ДИФЕРЕНЦИАЛА.НО АЗ ПОПАДНАХ НА ТАКЪВ МАЙСТОР ЧЕ МИ ГО НАПРАВИ ТАКА ЧЕ ЗАПОЧНА ДА ВИЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ. СЛЕД ТОВА СЕ ОПИТА ДА СМЕНИ ЦЕЛИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ БЕЗ АЗ ДА ЗНАМ НО ОБЪРКАЛ ПРЕДАВАТЕЛНОТО ЧИСЛО КОЕТО Е НАПИСАНО ОТЗАД НА САМИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ И КОЛАТА НЕ МОЖЕШЕ ДА ВДИГНЕ ПОВЕЧЕ ОТ 100 КМ.ОТНОВО СЕ НАЛОЖИ ДА ГО СВАЛЯМЕ И ТАКА 3-4 ПЪТИ.НАКРАЯ СЕ ПРИНУДИХ ДА СИ КУПЯ ВТОРА УПОТРЕБА.ЗА СЕГА Е ДОБРЕ.

Даааа Диференциала е по труден за отремонтирване отколкото един двигател ( така са ми казвали стари майстори ) там хлабините и допуските са много и строго фиксирани , за да се отремонтира е необходим съответно стенд , а такъв доколкото знам имали в БалканСтар - София , а таксата зе ремонта била ..... така че по-добре втора употреба с уговорка за връщане :) но преди да го свалите , може да рискувате с добавка струваща 12 лева , може пък и да се получи :D
  • 0
MB C200

#15 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 май 2006 - 19:27

между другото , чакам да се стопли и съм решил да сваля кардана , и да проверя висящия лагер - рем.комплект е 56 лева без тампона - и той струва 56 лева , така че ще ви пиша какво съм открил при свалянето :)
  • 0
MB C200




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни