Към съдържанието

  •  

Снимка

Голяма грижарадиатора за антифриза


  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 08 май 2006 - 18:47

Сполетя ме беда с Бенца-карам днес и ми останаха 500м до крайната цел и ми светна лампата за ниско ниво антифриза <_< :o . минах 100м, спрях и какво да видя(аз го и очаквах) тече на лейка от гърловината на топлия резервоар на радиатора- точно из под скобата на маркуча (преди време се беше отчупило парче от тръбата(гърловината), която излиза от резервоара и аз бях преместил скобата по напред, така че да стегне маркуча за останалата стърчаща част, а парето си седеше в маркуча и така си карах доста време- оня ден само леко прокапа от там но след като го стегнах спря)
Долях вода в казана и се добрах до паркинга на 10-ти блок на ТУ. И почнах да мисля как да го оправя- покспол-а и други лепила не помагат особено, даже хич за таз пласмаса, а и нямаше от куде да си купя- бяха свършили в близките магазини. Намерих само каноколит, но и той може6е да ми помогне и за това си купих една опаковка.
И започнах работа- събрах всички парчета на тръбата, почистих ги с шкурка и кореселин, залепих ги едно за друго и след като се втвърди каноколита прибегнах към по сериозни матриали- а именно- Американско тиксо (дък тейп), тефлонова лента и изолирбанд(тези неща бяха в колата ми на склад по 1 ролка)
И се почна-американско тиксо -яко, тефлонова лента, маркуча със скобата-умерено я стегнах така че да захване все още стърчащите 4 мм тръба, тефлонова лента пак, американско тиксо, тефлонова лента, за финал и слой изолирбанд.
долях вода + 10 литра в шишета за по път, обезвъздуших системата, запалих, едно телче на датчика на перката(добре че сложих ел винтелатор от алфа ромео), парното на макс топло и 4-та степен на винтелатора, 1 отворен прозорец и директно вкъщи.
По време на пътуването по задръствания отворих капачката на разширителния съд на един светофар за да падне налягането на охл. система.
КОНСТАТАЦИЯ:
РАДИАТОРА И МАРКУЧИТЕ СУХИ КАТО БАРУТ- нямаше загуби на охл. течност и темперетурата на мотора седеше на 78 градуса.

Та сега каво ще ме посъветвате:
-Нов радиатор
-Употребяван радиатор
-Ремонт на настоящия
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#2 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 май 2006 - 19:16

нов радиатор ще е скъп , за втора употреба ???? незнаеш дали не е като твоя миг преди да се счупи , там е дилемата <_<
  • 0
MB C200

#3 dasdas

dasdas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 08 май 2006 - 20:51

:blink:

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 09 май 2006 - 06:46

  • 0
Публикувано изображение

#4 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 май 2006 - 09:55

Diezki Сори за премеждието което те е сполетяло :( ето ти нещо като ориентир за цените Ценова листа на М-комплект
Аз вече изразих своето мнение в Скайпа и няма да се повторям :D

АВТОРАДИАТОРИ - всички видове - изработка на нови, с гаранция

Изпратено от: АВТОРАДИАТОРИ (IP Logged), Дата: May 9, 2006 08:06AM

Авторадиатори, интеркулери, маслени охладители, кондензатори и изпарители за климатици и др. топлообменници - изработваме по модел до 3 дни, изцяло от мед, алуминий и месинг, с гаранция 1 год.
Високо качество и здравина! Изключителна ремонтопригодност!

адрес: София, бул."Първа Българска армия"№127
тел.: 02/9366000, 0897772555

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 09 май 2006 - 10:11

  • 0

#5 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 09 май 2006 - 12:42

Мда, бая зор си видял, ама си се оправил.

За ремонт на стария радиатор, според мен по-добре забрави. Явно пластмасата е станала вече трошлива.
Втора употреба също не е добро решение. Първо - и то ще струва пари, и второ - не се знае пак колко е остаряла и опечена пластмасата.

Не мен ми изглежда интересно това предложение, което е пуснал Alexone, за изцяло метални радиатори. Ако са наистина добри, това ти решава всички грижи с радиатора за винаги.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#6 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 май 2006 - 19:11

Благодаря за съветите- аз днес си купих чисто нов радиатор за 288лв. Имаше и оригинален Беер на 360лв, но ми предложиха и този-уж холандски Jнезнам каква марка (бе ако оня е Беер, тоя ще е Хунд(куче)). Още не съм го сложил, но в най скоро време мисля и това да сторя.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#7 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 09 май 2006 - 22:18

Благодаря за съветите- аз днес си купих чисто нов радиатор за 288лв. Имаше и оригинален Беер на 360лв, но ми предложиха и този-уж холандски Jнезнам каква марка (бе ако оня е Беер, тоя ще е Хунд(куче)). Още не съм го сложил, но в най скоро време мисля и това да сторя.

Каква ти е колата?
  • 0

#8 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 май 2006 - 08:35

Капитане пак не си в час ;)
а до колкото знам БЕЕР се пише BEHR B)
  • 0

#9 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 10 май 2006 - 11:13

Благодаря за съветите- аз днес си купих чисто нов радиатор за 288лв. Имаше и оригинален Беер на 360лв, но ми предложиха и този-уж холандски Jнезнам каква марка (бе ако оня е Беер, тоя ще е Хунд(куче)). Още не съм го сложил, но в най скоро време мисля и това да сторя.

Mercedes W 124 85-95 70 142 400
Радиатор, 200D / 250TD 1245004903 532 x 378 x30 62549

цена 235.00 не зная дали е с ДДС и каква марка е просто за сравнение ;)
  • 0

#10 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 10 май 2006 - 15:07

Капитане пак не си в час ;)
а до колкото знам БЕЕР се пише BEHR B)

Ами релето на АБС-а нещо се повреди и не изключваше, та се наложи да откача акумулатора и сега часовника в колата изостава, добре че ме подсети да го сверя :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни