Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Шум при вклучване на ел.консуматори


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 Straff

Straff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 26 декември 2007 - 11:24

Здравеите на всички и честита коледа де.Имам един проблем и го влача от доста време..При работа на обороти(170цди)вклучвам фарове и мигачи и ми се получава промиана на работата в мотора като едно дранчене знам ли..информирах се по разни форуми ама всеки ми казва различно саmо ако пусна климатик и ел.консуматори шумът исчезва.От начало мислех че е хлабав ремък..но..маи иска замерване генератора.Колеги на ниакои ако му се е случвало молиа да помогне..
  • 0

#2 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 декември 2007 - 12:08

Требе да се провери опъвателния механизъм на ремъка/слабост при модела/,....ролките,...и особено-шайбата на генератора!
Тази ремъчна шайба работи на принципа на фрайлауф,...и кат започне да блокира,...ремъка започва да трепти осезателно,като предава вибрацийте на опъвателния механизъм и мотора започва да тресе!
Като пуснеш климатика,...системата на ремъка се стабилизира тъй като генератора и компресора на климатика са в близко съседство и вибрацийте понамаляват осезателно!
Но това явление ще е краткотрайно и временно!

Потърси компетентен сервиз в твоя регион!

Успех и късмет!
  • 0

#3 Straff

Straff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 26 декември 2007 - 12:52

Благодариа!мога ли да карам така докато се скапа тотално или ще си навлека по голиама бела?
А и тиа дни реших да пипна ремъка значи един час махах кори и пластмаси и накраиа единствено успиах да го поглена и пипна с един пръст само.. за смиана на ролки и ремък триабва ли да се маха мотора??И като сам тръгнал да питам..подгриаващите огледала винаги ли пекат ниама ли вариант да се спират или те сами спират при определена температура на ваздуха??
  • 0

#4 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 декември 2007 - 13:32

Не е за препоръчване да продължиш да караш с тази повреда,...защото ще има гадни последици и наистина ще се сваля мотора!
А подгрева на огледалата е автоматичен и над 5 гр външна температура се изключва!
  • 0

#5 200D

200D

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:пистови мотоциклети

Публикувано 26 декември 2007 - 14:29

Прав е колегата Линкс,преди дни от такъв проблем не отстранен след покупката на автомобила наложи смяна на ролките и ремъка.Съпътстван с доста напрежение.Та послушай човека и си смени гореспоменатите/ролки на алтернатора и обтяжните/за да не береш адски много ядове.Весели празници и успех.
  • 0

#6 Straff

Straff

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 26 декември 2007 - 16:35

Ех все се надиавах да ми се размине с едно поопаване само ама маи не е така лесно.Благодариа ви с право всеки очаква ваши отговори.Сервиза ще ми драсне ли много часове в смисал аз така като успиах да погледна кофти работа маи ..как мислите?
  • 0

#7 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 декември 2007 - 16:46

кофти работа,..да!
  • 0

#8 200D

200D

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:пистови мотоциклети

Публикувано 26 декември 2007 - 17:36

В сервиза на Петко на ул."Братя Миладинови"в София смяна на ролките и работата 350 лева.Ремъка си го бях купил 25-30 лева струва.На 18-ти този месец извърших ми се наложи да се прави.Успех.Става за един работен ден.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни